Lastik hız ilişkisi

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda 165 85 14 lastik mevcut söyle bir sorunum var hız tabelalarında gördügüm hızla ibrenin gösterdiği hız aynı değil bu gün navigasyonla da denedim aracın ibresi 100 gösterirken navigsyondaki ve hız tabelasındaki hızım 92 bunun düzelmesi için jantları ve lastikleri büyütmem mi gerek ne kadar büyütmem lazım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her araçta var bu durum. bence önemsenecek bir şey değil. hatta her araçta yüzde 10 bilerek bu şekilde ayarlandığıda söylenir...

husom1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın lastik ebatları 15ise ve sen 14 kullanıyorsan bu cebine de zarar 3km hız farkı normal fakat 10 fazla

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normali kac bilmiyorum ki jantı arabayı aldıgımda aldım aldıgım firma bu dedi bunun jantı 2007 corsa d aracım
Jantı büyütünce fark kapanır mı daha mı artar bilmiyorum hızı göstergeyi etkilediğini duymustum ama hangi yonde oldugunu bilmiyorum simdi 15 lastik olur mu bu arabaya taksam sorun cözülür mü

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın kitabında yazar lastiğin ebadı... ordaki yazanla üzerindeki ebadı googleda lastik hesaplama yazın çıkan sayfalardaki kutucuklara girin karşılaştırın ordan anlaşılır.
fakat benim bildiğim göstergeler her zaman yüzde 10 a yakın az gösterir. dijitaller genelde tam gösterir. http://www.jant.com.tr/jant-lastik-hesaplama.htm

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam lastik ebatin yanlış. Bu yüzden ibren yanlış gösteriyor. Buraya aracının donanım seviyesini ve motorunu yazarsan alman gereken lastik ebatini yazarız...

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 2007 twinport essentia
Motor:z12xep
Sase:wolosdl
Donanım bos paket kasa D kasa
Bu bilgiler yeterli mi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Her araçta belli bir miktar fazla gösterme olayı vardır. Eğer bu durum rahatsız ediyorsa lastik ebadını büyüterek bir nevi çözüm bulabilirsin fakat tam olması gerek değere getirmen zor olur.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam orijinal lastik ölçünüz 185 / 70 / R14. Lastik değişiminde bu ebatta alın.