Lastik tavsiye

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2008 1.4 clio symbol aracıma lastik almayı düşünüyorum. Şuan aracın üzerinde dunlop var. hepsiburada da http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otysf555268&categoryId=259720 lastiğinin indirimde olduğunu gördüm. Aracı yeni aldığım için üzerindeki lastik hakkında pek tecrübem yok. En azından bu iki lastiği kıyaslayacak olursak hangisi daha iyi. Lastik ebadı 175 65 r14 . Diğer sitelerde de indirimdeki ürününün fiyatına baktım. Her lastikte yaklaşık 20 tl fark var. Bulunduğum yerde yollar yapım aşamasında olduğu için yırtılma riskide var ve en çok dikkat ettiğim konulardan biride lastik sesi. Fiyatı ortalama 130 tl civarında olan lastik tavsiyelerinize de açığım. Yorumda bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi lastik konusu çok önemli ben petlas aldım ama bu kez beni üzdü çünkü lastik resmen ötüyor... önünde gider adamlar ben frene bastığım da bildikleri tüm duaları okumaya başlıyorlar o kadar ses çıkarıyor düşün artık.

holmes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin veya continental güvenlik ve konfor açısından başarılı aracımda orjinelinden goodyear var berbat tavsiye etmem.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Michelin veya continental güvenlik ve konfor açısından başarılı aracımda orjinelinden goodyear var berbat tavsiye etmem.

Şahsen ben bir daha alacağım ama bu markalardan birini tercih edeceğim. Pahalı ama en azından adam gibi olsun özellikle kavçuğu... arkadaş lastik sesinden arabanın frenine basamıyorum.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugun petlas cikarip Nokian 4 mevsim taktim. Bekledigim kadar fark olmadi ses konusunda. Fren olayi başka tabi :)

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş şu anda Dunlop var demiş. Benim sıfır aldığım 2 spor motosiklette de Dunlop vardı ve özellikle virajlara girdiğimde yol tutuşları ile çok hayran bırakan bir lastik markasıydı, Dunlop. Spor motosiklet kullananlar bilir, virajlara hızlı girerken hayatınız lastiklere bağlıdır.

Ancak artık motosikleti bıraktım tabi. Önceki bir aracımda Japon TOYO taktırmıştım çok iyi çıkmıştı. Şimdikinde Goodyear var ilk 6 ay iyiydi ancak son zamanlarda sanki biraz tutmuyor gibi. araştırmak lazım

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten işin pirleri yokohama, toyo, hankook michlein ... gidiyor.. Geçen sene tüm sezonlardaki randımanları göz önünde tutulmuş bir derecelendirmeye rastladım..

http://picolio.auto123.com/art-images/146715/4-seasons-tires-passaenger-touring.jpg

Şimdilerde lastikler üzerinde -avrupa prosedürleri midir bilmiyorum- lastiklerin sunduklarını ifadeleyen çizelge ve tablolar bulunuyor..Lastik olayı çok hassas bir konu olmakla birlikte aracın motor karakterinden yol ve mevsim şartlarına çok farklı durumlarla tercihleri değiştiriyor..Ortalama olarak pirelli ve continental gibi..

Son düzenleme:

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Fiyat performans bakımından en iyisi Dunlop görünüyor. Ustalar falan özellikle Pirelli'den uzak durulmasını tavsiye ediyorlar. Michelin ve Bridgestone ise çatlama yapıyormuş ülkemiz yollarında. Hem konfor hem de ses bakımından oldukça iyi buluyorum Dunlop'u ve kendi aracımda da bugün 2010 üretimi Dunlop'u çıkarıp aynı modelden taktık yine.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
michelin-good year-conti. bunlar iyi lastikler. contiyi ben kullanmadım ama çevremde ve forumlarda memnun olduklarını söylüyorlar. goodyear iyi lastiktir micheline göre biraz daha sert lastiktir bozuk yollara daha dayanıklıdır.(4 yıl kullandım 40 bin km çatlama,balon vs olmadı.) michelin baktığınızda çok farklı bir lastik kullanıp çok memnun olanıda var yerden yere vuranıda. ben biraz daha yumuşak lastik diye goodyeardan micheline geçtim, genel olarak memnunum. şikayet edildiği gibi bir balon, çatlama vs olmadı.(2 yıldır kullanıyorum 20 bin km falan oldu) bırakın bozuk yolu dağ yoluna bile gittim banamısın demedi. lastiğin balon yapması biraz da şans işi diye düşünüyorum. balon yaptıran arkadaşlar çukuru vs göre göre tam gaz üstünden falan geçiyor herhalde diye düşünüyorum.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem sağlamlık hem de sessizlik ikisi zor oluyor...
sağlam olursa sert olduğu için içeri ses alıyor,
yumuşak olur sessiz olursa patlama balon riski yüksek oluyor...

Şehir efsaneleri vardır hep michelinler balon yapıyor vs. diye ama daha önce ben kullandım hiç bir şey olmadı, sonrasında starmaxx kullnadım taş gibiydi ama çok sesliydi...
Şimdi Continental Premium Contact 5 aldım 3 ay oldu çok memnunum... yumuşak sessiz ilk takmada fark ettirdi... Sağlam mı deniycez görücez...