Lastik tavsiyesi

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 175 / 65 r14 ebatında, yırtılmaya karşı dayanıklı 4-5 yıl kullanılabilecek (yılda 6-7 bin km yol yapıyorum.), aşırı ses yapmayan lastik tavsiyelerinizi bekliyorum. Özellikle kullanıcı tecrübenizden faydalanmak istiyorum. Kullanmadığınız lastiği tavsiye etmeyiniz lütfen. 4 adet alacağım. Adet olarak 130 tl civarında bütçe ayırdım.
Aslında iki lastik arasında kaldım.

LASSA GREENWAYS - 135 TL

Pirelli P1cintVerde -125 TL

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3ncü bir seçenek sunup kafa karıştırmak istemem ancak yazlık lastiklerde Goodyear Efficient kullanıcısıyım, çok yumuşak ve sessiz, yol tutuş çok güzel, 175/65/14 ebadının fiyatı da 120 TL görünüyor hepsiburada'da.

Kışlıklarım Pirelli Sottozero, sert bir lastik, bu lastikler sayesinde Pirelli'nin genel olarak sert lastik ürettiğini öğrenmiş oldum, 4ncü senesinde çatlama yapmaya başladı. Gelecek kışa kullanamam.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sert hamurlu lastikler yapıları gereği uzun süre hizmet verirler ama bu durum konfor, yakıt tüketimi, performansı da olumsuz yönde etkiler. Bana göre 4/4 lük (her açıdan) lastik henüz üretilmedi :(

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim yollar bozuk olduğu için yırtılma riski fazla. Şuan araç üzerinde dunlop var. Ufak bir rampada hemen patinaj yapıyor ve fren kizaklamaya çok meyilli şuan.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben de Goodyear Efficientgrip tavsiye ederim. Hatta bulunursa Goodyear Excellence da çok iyidir. Bozuk yollar için ne birebir. Ne çok yumuşak ne çok sert. Yeteri kadar konfor ve dayanıklılık. Ayrıca bu iki lastiğin de yağmur/su performansı çok iyi.

Vectra B aracımda efficientgripi 3 yıl kadar kullandım. Gayet memnun kalmıştım.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Lassa tavsiye etmem. Haricinde Continental derim başkada bir şey demem.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardimi olan arkadaslara tesekkur ederim. 4 adet goodyear efficientgrip compact lastiği 530 TL ye aldım.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B arabamda kumhoları eskitip Continental CPC5 kullandım, sert hamurlu, konforlu ve dayanıklı bir lastikti, performansı çok iyiydi, herşeyi barındıran lastik contipremiumcontact5 idi. Daha sonra Kumho KU31 kullandım, en dayanıklı lastiklerimdi XXL 2x yanak koruması vardı, spor desenliydi kuru zeminde performansı çok iyiydi ama ıslak zeminde vasattı, tam iç anadolu lastiğidir, yarılma aşınmaz olmuyor, yıllandıkça sertleşen türden lastik. Şuan Lassa Impetus Revo var, yol tutuşuna fren mesafesine lafım yok ancak hayatımda kullandığım en takoz, en konforsuz ve yol sesini alan lastikler, kesinlikle tavsiye etmem. Continental CPC5 ve Goodyear EfficientGrip harika lastikler, goodyear contiye göre konforda bir tık ötede...