Led çakar lamba

Cawla1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba abilerim opel vectra c kasa aracıma sislere şimşek etkili zenon taktırdım sisler kapalıyken kendi kendine çakıyor sisler malum onunda cezası c da r elektrikciye gittim kesilmez o dedi ama vardır muhakkak bir yolunu bilen abilerim bi yardımcı olabilirlermi

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba abilerim opel vectra c kasa aracıma sislere şimşek etkili zenon taktırdım sisler kapalıyken kendi kendine çakıyor sisler malum onunda cezası c da r elektrikciye gittim kesilmez o dedi ama vardır muhakkak bir yolunu bilen abilerim bi yardımcı olabilirlermi

Konu basligi olarak Led yazmissinz fakat icerigini zenon olarak degistirmissiniz.
ikisi farkli teknoloji aydinlatmalari calisma prensipleri farkli

ben Led üzerine yaziyorum

Led aydinlatma sistemlerinde ledler cok hassastir kücük voltajlarda calisirlar 1-2 volt gibi fakat baglantilarina göre degisir (seri-paralel),taktiginiz Led toplamda 9 volt ile calisir yani icersine konan regilatör voltaj dengeleyici 9 volta sabitler siz 6-7-8 voltta gönderseniz onu 9 volta cikarmaya calisir veya 24 volt gönderirseniz 9 volta düsürür,sizin sis lambalarinin oldugu sokete büyük ihtimal düsükte olsa bir voltaj kaciyor led lamba icersindeki regilatörde o voltaji yükseltmeye calisiyor bu yüzden lamba yanip yanip sönüyordur, elektrikcinin yapacagi cok basit alacak ölcü cihazini sisler kapaliyken soketten yada kablodan biraz yol acarak ölcüm yapacak ne kadar voltaj kactigini görür ona görede önlemini almasi lazim, kendisi ya isi bilmiyor yada ugrasmak istememis . Öyle kesilmez demesi komik elektrik gitmeyen yerde lamba yanarmi..

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Bende vectra c makyajlı kasa var.Plakalık ve ön parklara led ampul taktım.onlar da bir süre çakar şekilde yanıp sönüyor,ondan sonra kesiliyor.Bunun nedeni canbus sistemi.Direnç bağlanırsa düzeleceğini düşünüyorum.Ama ben şikayetçi, değilim bir zararı yok,bir süre sonra kesiliyor zaten.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende vectra c makyajlı kasa var.Plakalık ve ön parklara led ampul taktım.onlar da bir süre çakar şekilde yanıp sönüyor,ondan sonra kesiliyor.Bunun nedeni canbus sistemi.Direnç bağlanırsa düzeleceğini düşünüyorum.Ama ben şikayetçi, değilim bir zararı yok,bir süre sonra kesiliyor zaten.

Direncin amaci beyne ampul var gibi akim harcadigini bildirmek 1,5 amper ve üstü led ler ise cok az akim cektileri icin ufacik akimlarda tepki gösteriyor.Direnc sizin sorununuza belki cözüm olabilir denemekte fayda var.ben sinyal ledlerin in icersindeki canbusu söküp 5,7 ohm 3 watt lik direnc bagaladim arti kutbuna cünkü kalitesiz led canbuslari FM radyo frekansina karisip radyo dinlemenizi etkiliyor hatta yandaki arabanin bile radyosunun frekansina karisiyor deneyle sabittir.Buna bagli olarak arabanin sinyaline giden kablo sistemine 8ohm 50 wattlik drenc bagladim 1 yildir sorunsuz kullaniyorum..direnci baglarken arabanin metal bir kismina monte edin plastige degmesin 150 derecelere kadar isiniyor direnc üzun süre acik kalinca..

Cawla1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla benim ledler sönmüyorda sadece acıkken cakmıyor kapalıyken kesintisiz cakıyor kumanda cebimde arabanın yanına yaklaştıgım andan itibaren cakmaya baslıyor