Led xenon - led far uygulayan var mı?

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Son zamanlarda araçlarda led xenon far uygulaması yaygınlaştı.Çok fazla ıvır zıvırı olmadığı için tercih ediliyor.Kimi xenon dan daha iyi diyor kimi aynı diyor.

Led xenon far uygulaması yapan var mı?Hangi marka kullandınız?Memnun musunuz?

Led xenon kullanan arkadaşlar varsa yorum ve tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

Saygılar.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Ben de merak ediyorum kullanan varmı diye.Ben de takmayı düşünüyorum.

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ben uyguladım 2005 model astra g me ;)
Sonuç şimdiye kadar kullandığım ampullerin en güzel en net ışık vereni gecelerin gündüz oluyor tavsiye ederim

Gs li G3 den saygılar ;)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pahalı gibiler çok ısınıyorlar ve arıza lambası yakma gibi olumsuzluklukları var yoksa en ışık led tabi

Sony Z5 ile gönderildi.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
o zaman kesin taktırırım.Ampulu nerden aldın?Kaç watt lık taktırdın?Aliexpreste 36w-55w arası çok var hangisi iyi olur?

Abbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 1998 opel vectra b kullanıyorum .malum farlar pek göstermiyor geceleri marka model öneriniz olursa taktırım

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ben uyguladım 2005 model astra g me ;)
Sonuç şimdiye kadar kullandığım ampullerin en güzel en net ışık vereni gecelerin gündüz oluyor tavsiye ederim

Gs li G3 den saygılar ;)

Markası nedir? Model numarası nedir? Kaç wat kaç lümen.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kimi xenon ya da ledler karşıdan gelen insanın gözünü alıyor. ampül alırken göz alıyor mu dikkat ederseniz daha iyi olur. sonuçta bazen kazaya bile sebebiyet verebilir. Zaten karşıdaki arabanın farı göz alıyorsa içinden ne küfürler geçtiğini karşı tarafın az çok biliyorsunuz

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kimi xenon ya da ledler karşıdan gelen insanın gözünü alıyor. ampül alırken göz alıyor mu dikkat ederseniz daha iyi olur. sonuçta bazen kazaya bile sebebiyet verebilir. Zaten karşıdaki arabanın farı göz alıyorsa içinden ne küfürler geçtiğini karşı tarafın az çok biliyorsunuz

Goz alan ampul degil, fardir. Yani xenon ve ledler mercekli kullanilmak uzere tasarlanmislardir. Isigin tam olarak nereye gicegi o mercek vasitasiyla ayarlanir ve tum orjinal xenonlu ve mercekli araclarda otomatik ani yukseklik ayari vardir. Yani arac setten gecerken veya yolda durdun 2 kisi aldin arkaya aninda far yuksekligini ona gore ayarliyor ve kimseyi rahatsiz etmiyor.
Ama normal reflektorlu yani yansitmali klasik farlara sonradan xenon taktirinca haliyle mercek olmadigi icin isik dagiliyor ve ne yaparsan yap karsidan gelenleri rahatsiz ediyor.
Eger bir tadilat yapilacaksa tamamen yapilip hem mercek hem de otomatik yukseklik ayari ve far yikama vs de yapilmali. Zaten bunlar olmadan bildigim kadariyla TUV e takiliyorlar.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
led ampul gaz şarjlı olmadığı için tüvden geçiyormuş ben öyle duydum