lpd de titreme

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused:abi sen ne yaptın..
sanayiye yada servise giderken eşten dosttan bu işlerden anlayan birini götür yada tanıdık varsa şaşmayın..
benim araçtada aynı problem var ama sanırım bujıden değil çünkü yeni değişti sadece ilk calıştığında giderken alt devirde yapıyor ve dedğiniz gibi tüp yada benzin farketmiyor bende zaten sabah soğukta tüpe geç geçiyor..
sanırım buji kablolarından olabilir..

Arkadaşım bilip bilmeden yorum yapmayın.abi sen ne yaptın demişsin ama seninde pek birşey bildiğin yok anlaşılan.senin kullandığın arabada buji kablosu yok. bujiler kütük üzerinde, o kütük dediğimiz nesnede ateşleme bobini.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumları okusanız sorunun tek tırnak buji ile cozulecegini anlardınız.

bunu burdan ogrenmezsen buji buji kablosu bobin lpg enjektörleri ve envai çeşit parca değiştirirler yine de olmaz.
bu problem lpg de kronik derler :)

valla abi forumu alt üst ettim ama sorunu bir türlü çözemedim. ne tek tırnak buji, ateşleme bobinleri ,egr valfi oksijen sensörü, lpg basıç ayarı,katalitik, manifolt çatlağı hepsine bakıldı.denemediğimiz tek şey arabayı satmak herhalde o zaman sorunu çözeriz gibime geliyor.ama sen tek tırnakla sorunu hallettiysen helal valla.

Tarık45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj volan nını baktırdınmı??

muzozko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntı bende de var. Bende bir çok yol denedim ancak sorunu çözemedim. Benim aracımda 2005 model Astra h 1.6 twinport. Aracımda Lavatto marka sıralı sistem var. Bobini yeniledim düzelmedi. Bujileri değiştirdim bir gün düzeldi sonra aynı yine silkeliyor.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kafanıza takmayın bu arabalarda genel bi sıkıntı sanki belki istisnalar olabilir burda bi abiminde twinportu var 1.6 astra h kalkışta titriyo biraz gaz verince sıkıntı yok.

SERCAN 2.0 T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bizimemlakofisi.com
ankaradan yazan arkadaşlar ostimde kayra otogaz'a uğramanızı tavsiye ederim...