lpg de aracınız ne kadar yakıyor

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40lt gaz ile tamamı şehir içi 360km'yi geçti hala biniyorum. az kaldı biter bu aralar. ;)

bu arada en son gazın lt'si 1,75liradan almıştım :D

arkadaslar benden size tavsiye. hepimiz biliyoruz ki öncelikle ustamız iyi olacak ve iyi bir kalibrasyon yapılacak. asıl işin püf noktası gidip sakın pahalı ve yararlı diye katkılı gaz kullanmayın ;) lpg dönüşümü yapıldığından beri hiç katkılı gaz kullanmadım. yok daha uzun gidiyormus yok performansı iyimiş yok motoru temizliyormus ben bunlara inanmıyorum.

ben aracımın motorunun sağlıklı olduğuna inanıyorum. kesinlikle yağ eksiltme yok...
ancak kullanım olarak size şöyle söyleyim eğer uzun süre motoru stop etmemişsem kontağı kapatmadan önce benzine alıp fanın durmasını beklerim ve bunuda hepinize tavsiye ederim ;)

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün gece gazın tamamını bitirdim arkadaslar.

yol bilgisayarı toplan yakıt tüketim miktarı: 40,2lt
yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketim miktarı 9,9lt/100km
toplam katettiğim yol: 417km

unutabilsemm_m

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g club sw... 90 km hızı geçmemek şartı ile şehirler arasında 120 kurus yaktı, inanamadım ama bir sonraki şehirler arası yolculukta 125 kuruş yakınca onayladım :) yalnız bir sorun var, benzinden lpg ye gecerken ve normal devirde giderken ayağımı gaz dan cekip tekrar bastıgımda tekleme, yığma oluyor arabada. opel servisi ve lpg servisi normal diyor ama bence cok anormal bir durum bu. aynı sorunla karşılaşan arkadaş varmı acaba ? bu arada lpg markası LANDİ RENZO blue.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 Vectra B2 1.8 Otomatik , BRC Tüplü, ortalama LPG de; 200 krş yakıyor, şehir içi, şehir dışı, dağ, taş, arazi , 60 km ile 180 km arası sürat...

umutcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkdefe şaşırdım nasıloldu bu 50tl almışdım nasıloldu anlamadım 25ltre opetten alıyorum gazı tam 200km reyapdım biterdiye gazaldım gene ama nasılolduki bu tarafikdede kulanıyorumdurkalk ist da hesaba göre 250 krşyakmış anlamadım 360 civarı yakıyodu geneldeşaşırdım nasıl düşdü aman nazaedeğmesin