Lpg de benzin tüketim miktarı

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2008 model lpg li clio symbol aracıma 21 litre benzin almıştım. 1000 km yol gittim ve benzin bitmek üzere. Benzini araç lpg ye geçinceye kadar kullanıyorum. Aracı çalıştırdıktan sonra 15 saniye bekleyip hareket ediyorum. Araç tüpe geçinceye kadar 3. viteste 2bin deviri geçmeyecek şekilde kullanıyorum. Bu km ye göre benzin tüketimi normal mi ? Hatay'da yaşıyorum hava sıcaklığı sabah 7 derece civarında oluyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Neticede motor soğuk ve ısınması yaz ayına göre uzun sürecek. Belli bir tüketim olacak.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı kısa mesafe ve soğuk kullanıyorsanız normal

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şahsen bana göre kısa mesafe kullanılıyor ise normal. Özellikle kısa mesafe ve şehir içi ise kullanım.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence normal değil. Benzindede gitmiş gibi hesaba vurunca, resmen km'de 10 kuruş benzin yakmışsınız lpg'den hariç. Sadece çalıştırıp, tüpe geçirinceye kadar bu kadar benzin yakması normal değil. Sanırım bir arkadaşım 20 tl benzin alıp, sadece çalıştırmada kullanıp 500 km'de bittiğini söylemişti (yaz ayında)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ahmet yalınız bu reno da illet bir durum vardır eğer ki soğuk ise durduğu yerde hayvan gibi çalışır. Eskisi de aynı yenisi de... ilk çalışma da çok devirli çalışır bu renolar... ;)

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı , şehir içi ve 5kmlik mesafe için kullanıyorum.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence normal değil. Benzindede gitmiş gibi hesaba vurunca, resmen km'de 10 kuruş benzin yakmışsınız lpg'den hariç. Sadece çalıştırıp, tüpe geçirinceye kadar bu kadar benzin yakması normal değil. Sanırım bir arkadaşım 20 tl benzin alıp, sadece çalıştırmada kullanıp 500 km'de bittiğini söylemişti (yaz ayında)

Aracı çalıştırıp günde 20-30 km durmaksızın kullanılırsa bence 1000 i devirir o yakıt :)

Ben aracı sabah çalıştırıp 5 km gidiyorum. Akşam ise yine aynı şekilde 5km gidiyorum. Zaten gittiğim yolun çoğu böyle. Durmaksızın 20 km gittiğim bile çok nadirdir. Sürekli kısa mesafe ve şehir içi kullanıyorum.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
5 km gidip gelmek. Maksimum 20 km yol filan beni çok şaşırttı benim yerimde olsan benzin dayandiramazsiniz . 5 dakka motoru ısıtayım diye şöyle bir arka mahallelerde gezeyim diyom il sınırında buluyorum kendimi bende araba sürmek böyle bir tutku :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi