lpg için son defa danışıyorum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen arabana değer koymasını boşver. aracına ne kadar süre binmeyi düşünüyorsun bu süre zarfında kaç km yapacaksın ona bak. km'de sana getirdiği kar ile binmeyi düşündüğün km lpg kitini amorti ettikten sonra arabanı satarken aklına bile gelmemesi lazım lpg kiti ücreti :D

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen arabana değer koymasını boşver. aracına ne kadar süre binmeyi düşünüyorsun bu süre zarfında kaç km yapacaksın ona bak. km'de sana getirdiği kar ile binmeyi düşündüğün km lpg kitini amorti ettikten sonra arabanı satarken aklına bile gelmemesi lazım lpg kiti ücreti :D

bu dediklerinize tamamen katılıyorum, ama şöyle diyebilirim
arabayı satıcam ama bugün satılır ama yarın, ha deyince satılmıyo malumunuz
işin açıkçası yakıtından çekindiğim için çok mecbur kalmazsam binmiyorum
ona rağmen günde 10 ile 140 km arası değişiyor, (140 km yi ayda 3-4
gün giderim) ben kit ücretini şundan dolayı sordum
ben şimdi gider lpg taktırırım 2000 tl masraf yaparım
yarın müşteri çıkarda satarsam o zaman lpg takılı diye fiyatında fark olmiyacaksa neden gideyim 2000 tl ye lpg taktırayım ki böyle binmeye devam ederim satılıncaya kadar, araba satmak bazen 4-5 ay'ı buluyo
kafamı karıştıran kısmı burası

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 tl neden veriyorsun ki ? ne gerek var. sağlam bir usta bul atiker taktır benden tavsiye. astra g vardı bizde atiker taktırdık. babamın arkadaşı mahalleden bir abimizdi. eskiden motorculuk yapıyordu. neyin nerden geldiğini.neresini delerse ne olur herşeyini biliyordu. 4 sene kullandık sadece oksiyen sensörü hatası verip duruyordu. arabada 1 kere tekleme sallama çekişten düşme hiçbirşey yaşamadık.vectra aldık üstünde takılı geldi zavolli. tek sevdiğim yanı zavollinin arabada lpg varmı yokmu belli bile değil. bunun içinde ben kafadan 500 tl vermem buda bir gerçek. twinport motorlara lpg uygulanıyor. adam gibi takılırsa en ufak sıkıntısıda yok. 1000 tl git atiker taktır zaten 4 5 aya amorti edersin çok gezersen. satarkende aklının ucuna bile gelmez. hemde araba kapıda yatmamış olur. belkide satma fikrin bile değişir :) istediğin fiyatı veren buluncaya kadar bekletirsin. tok satıcı olursun :)

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 tl neden veriyorsun ki ? ne gerek var. sağlam bir usta bul atiker taktır benden tavsiye. astra g vardı bizde atiker taktırdık. babamın arkadaşı mahalleden bir abimizdi. eskiden motorculuk yapıyordu. neyin nerden geldiğini.neresini delerse ne olur herşeyini biliyordu. 4 sene kullandık sadece oksiyen sensörü hatası verip duruyordu. arabada 1 kere tekleme sallama çekişten düşme hiçbirşey yaşamadık.vectra aldık üstünde takılı geldi zavolli. tek sevdiğim yanı zavollinin arabada lpg varmı yokmu belli bile değil. bunun içinde ben kafadan 500 tl vermem buda bir gerçek. twinport motorlara lpg uygulanıyor. adam gibi takılırsa en ufak sıkıntısıda yok. 1000 tl git atiker taktır zaten 4 5 aya amorti edersin çok gezersen. satarkende aklının ucuna bile gelmez. hemde araba kapıda yatmamış olur. belkide satma fikrin bile değişir :) istediğin fiyatı veren buluncaya kadar bekletirsin. tok satıcı olursun :)
güzel tavsiyeleriniz için tşkler, tanıdık ustam yok malesef
markadan önce işçilik önemli diyo herkes tabi ama kişisel düşüncem
iyi bir marka ve iyi bir usta bir arada olursa çok daha iyi olur
hem ben satıncaya kadar sorun yaşamadan binerim hem sattıgım
kişininde bedduasını almamış olurum:D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
güzel tavsiyeleriniz için tşkler, tanıdık ustam yok malesef
markadan önce işçilik önemli diyo herkes tabi ama kişisel düşüncem
iyi bir marka ve iyi bir usta bir arada olursa çok daha iyi olur
hem ben satıncaya kadar sorun yaşamadan binerim hem sattıgım
kişininde bedduasını almamış olurum:D

Kardeşim senin o dediğin şamda kayısı oda zor yetişiyor ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun,Allah pişmanlık vermesin :)

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide şöyle bişey anladım (aslında anlamadım) sayısını bilmiyorum ama
çok lpg ustasıyla konuştum hiç biri bana şu marka olur şu marka olmaz
diye bişey demediler bütün markalar olur dediler uyguluyoruz sorun çıkmaz dediler
forumda'da öyle bişey görmedim bütün lpg markalarından taktıran vardır
ama bugün konuştuğum usta aslında atiker bayisi olmakla beraber bi çok markayı
takıyorlar, bu arabaya landirenzodan başka takmam dedi çünkü bunların yazılımı
landirenzoya göre dedi, eğer başka marka takarsam yazılımı kendimiz ayarlıyoruz
o zamanda sorun çıkıyo dedi çok şey dedi ama aklımda kalan bu, sizler ne dersiniz bilemem

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam bilmesemde sallama konuşuyo gibi. ne alakası varmış yazılımını kendisi ayarlamakla ?
corollaya brc taktırdık gittim adam makinaya bağladı sahibindenin arayüzü gibi toyota corolla model yılını seçti motor tipi geldi bastı kendi kendine ayarlandı. zavollidede aynısı oldu. atikerdekinde ben yoktum bakmadım ama artık her firma birbirine malzeme kalitesi olarak çok yaklaştı. brc'nin simit tankları bile konyadan geliyor. babamın dayısının s40'da ince stepne olduğu için stepne yerine özel tank yapıldı. konyadan brc'nin yeriymiş. sana tavsiyem 500 lira fazladan vereceğine yakın illerde tanıdık güvenilir usta varsa oraya git. atikeride hala şiddetle öneririm...