Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de şu var simit tip tank benimki yine de var mı şamandıra ayarı?

Son düzenleme:

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Abdulkadir bey hayırlı olsun ben şahsen yakıtta fark göremedim ama diğer bujilerden daha fazla km yapıyor.Normal bujinin değişimi gibi aynı km de değiştirmederim.

her bakımda söktürür bakırım bujilere bakalım ne kadar gidecek siz arabada bi canlanma hissettiniz mi peki

misafir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın Dağdeviren
98 model otomatik vectramı yeni aldım
aldığım arkadaşın tavsiyesi üzerine hep aynı marka otogaz kullanıyordum. Birgün başka bir yerden birazcık gaz aldım. O akşam araba hafif teklemeyle hareket halindeyken stop etti, tekrar çalıştırdım ve yoluma devam ettim.Sonraları bir kaç defa daha seyir halindeyken stop etti. Stop etmeden önce devir gidip geliyor ve stop ediyor. Tanıdığım bir tamirciye gittim ve sordum. Arabayı aldık biraz dolaştık arkadaş bu arabada hiç bir problem yok dedi. Eğer arabayı hep otomatikte kullanıyorsan yakıt fazlalığından motor boğuluyor ondandır dedi. ve sadece D de Değil 1,2,3 tede özellikle rampalarda kullanmam gerektiğini ben de onun tavsiyesine uydum. geçen hafta Muğladan Balıkesire yolculuk yaptım arabamı ilk defa uzun yolda deneme şansım oldu.Tamircimin tavsiyesi üzerine özellikle rampalarda(Belkahvede)3 ve 2 yi de kullandım. Bir problemle karşılaşmadım ancak Manisa içinde kırmızı ışıkta uzun süre (60 saniye) bekledik araç otomatik viteste idi ve o anda tam hareket edeceğimiz zaman stop etti. Çalıştırıp yoluma devam ettim. Şimdi sizce bunun sebebi ne olabilir. Kullandığım farklı gazdan mı Gaz sistemindeki arızadan mı, Benim kullanım hatamdanmı (devamlı otomatikte kullanmak) Ateşlemedenmi (çünkü bilgisayarda 1 ve 4 arızası çıkmıştı) Beyinden mi
Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
Aynı problemle karşılaşan arkadaşlarımızın tecrübelerindende faydalanabiliriz
Şimdiden teşekkür ederim...

B

Burak35

Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese iyi günler..
Benm aracımda lpg elektiriğini bobinden almışlar ve cogu kişi bunun bobine zarar verdiğini söylüyor bende 2-3 yere sordum göğüslükten alalım eletiriği diye olmaz fln dediler bu iş adamlara zor geldiğimi için böyle diyolar yoksa gerçekten bişey fark etmezmi? teşekkürler..

Astra GTC 1.6 16v.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim en azından çözümü olduğunu bilmek güzel.

ben bir yere gösterdim yapcak bişey yok dedi gönderdi beni usta.

şamandıra ayarı nasıl yapılıyor herkes yapabilir mi konuyu biraz açarsanız ben de yaptırcağım yere derdimi anlatabilirim.

tekrar teşekkürler yardımınız için..

bir de şu var simit tip tank benimki yine de var mı şamandıra ayarı?

Merhaba, Şamandra söküldükten sonra topuzun bulunduğu bölümün civatası gevşetilerek saat yönünün tersine çevrilir. Ama fazla çevirmeyin, Çok fazla çevirmelerde tankın ebatı kadar gaz almalar görülebiliyor. Şamandra ayarında tankın simit ya da silindir olmazsı fark göstermiyor.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her bakımda söktürür bakırım bujilere bakalım ne kadar gidecek siz arabada bi canlanma hissettiniz mi peki

Merhaba Abdulkadir Bey, Tahminime göre ateşlemenin kuvvetli olması yanmanın daha iyi olmasını sağlıyor. Böylece çekiş gücünü fazlasıyla arttırıyor. Tabiki bu benim gözlemim, Boshcuların söylediklerine göre sibob aralarındaki kurumlanmayıda önlüyor. Buda sıkıştırma oranını arttırıyor. Mantığıma göre söyledikleri doğru, ama sibobları görmeden net birşey söylemek mümkün değil.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın Dağdeviren
98 model otomatik vectramı yeni aldım
aldığım arkadaşın tavsiyesi üzerine hep aynı marka otogaz kullanıyordum. Birgün başka bir yerden birazcık gaz aldım. O akşam araba hafif teklemeyle hareket halindeyken stop etti, tekrar çalıştırdım ve yoluma devam ettim.Sonraları bir kaç defa daha seyir halindeyken stop etti. Stop etmeden önce devir gidip geliyor ve stop ediyor. Tanıdığım bir tamirciye gittim ve sordum. Arabayı aldık biraz dolaştık arkadaş bu arabada hiç bir problem yok dedi. Eğer arabayı hep otomatikte kullanıyorsan yakıt fazlalığından motor boğuluyor ondandır dedi. ve sadece D de Değil 1,2,3 tede özellikle rampalarda kullanmam gerektiğini ben de onun tavsiyesine uydum. geçen hafta Muğladan Balıkesire yolculuk yaptım arabamı ilk defa uzun yolda deneme şansım oldu.Tamircimin tavsiyesi üzerine özellikle rampalarda(Belkahvede)3 ve 2 yi de kullandım. Bir problemle karşılaşmadım ancak Manisa içinde kırmızı ışıkta uzun süre (60 saniye) bekledik araç otomatik viteste idi ve o anda tam hareket edeceğimiz zaman stop etti. Çalıştırıp yoluma devam ettim. Şimdi sizce bunun sebebi ne olabilir. Kullandığım farklı gazdan mı Gaz sistemindeki arızadan mı, Benim kullanım hatamdanmı (devamlı otomatikte kullanmak) Ateşlemedenmi (çünkü bilgisayarda 1 ve 4 arızası çıkmıştı) Beyinden mi
Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
Aynı problemle karşılaşan arkadaşlarımızın tecrübelerindende faydalanabiliriz
Şimdiden teşekkür ederim...

Sayın Aras, Gm motorlu araçlarda çok sıklıkla karşılaştığımız bir sorundur. Otomatik olup olmaması çok mühim değil, aracı sakin ve devirli kullanddığınız sürede yanmamış yakıt sibob aralarında kurum meydana getirir, bu kurum meydana geldiğinde seyir halinde iken ateşleme arızası verir, stop edip tekrar marşa bastığınızda düzelir, veyahutta rölantide dalgalanma ve stop etme problemi ile karşılaşırız, bu sorunun iki çözümü vardır; ya Aracı belirli bir km. (100-150) yüksek devirde benzinde kullanarak, yada karbonclean yaptırarak sibob aralarındaki kurumları temizleterek sorunu giderebilirsiniz.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese iyi günler..
Benm aracımda lpg elektiriğini bobinden almışlar ve cogu kişi bunun bobine zarar verdiğini söylüyor bende 2-3 yere sordum göğüslükten alalım eletiriği diye olmaz fln dediler bu iş adamlara zor geldiğimi için böyle diyolar yoksa gerçekten bişey fark etmezmi? teşekkürler..

Astra GTC 1.6 16v.

Merhaba, Rpm ucunu (Devir ucu) krank sensöründen ve bobinden alınır. Bu problemlerle karşılaştığımızdan dolayı artık bobinden Rpm ucunu almıyoruz. Sizede tavsiyem göstergelerin yerine krank sensöründen almanızdır.

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey merhaba ,
2005 model opel astra aracıma BRC marka lpg dönüşüü yaptırdım 4 gün oldu , aracım tekleme yapıyor devir arac boşta çalışırken devir göstergesi sabit değil, motor stop edecekmiş gibi oluyor , ayrıca dönüşüm sonrası aracımda yakıt sistemi ile iligili olan arıza ışığı yandı nedeni ne olabilir yardımınızı rica ederim.
Teşekkürler.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Şamandra söküldükten sonra topuzun bulunduğu bölümün civatası gevşetilerek saat yönünün tersine çevrilir. Ama fazla çevirmeyin, Çok fazla çevirmelerde tankın ebatı kadar gaz almalar görülebiliyor. Şamandra ayarında tankın simit ya da silindir olmazsı fark göstermiyor.

Allah razı olsun sizden keşke İzmir'de olsaydınız :)

son olarak civatayı ne kadar çevirmeli fazla çevirmeyin demişsiniz yani çeyrek tur mu yarım tur mu yoksa 2-3 tur mu çevirelim?