Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asilyan06´isimli üyeden Alıntı
benimde sorunuma bir yanıt verirseniz sevinirim ilk önce şunu sölemek istiyorum lpg sisteminde prins teleflex arkasından brc şuana kadar kalitesini kesinlikle kanıtlamış durumda benim size iki sorum olacak
1 piyasada bilinçli işinin ehli usta çok neden bu ustalar yerli malı yurdun malı diyerek atiker yada diğer yerli mallarının gelişmesi için yardımda bulunmuyor ve atiker tavsiye etmiyor ikincisi ise sorunumla ilgili
2 aracım 2004 model 1.6 twinport H kasa astra aracın üzerinde romano lpg sistemi vardı çok problem çıkartıyordu gazdan benzine geçiyor rolantide bozukluk yapıyor arabam çekmiyordu yolda stop ediyordu vs vs ankarada birtane servisi var dağ-cey romano ankarada tek biraz ilgisiz ve alakasız bir servis sorunuma çözüm üretmek yerine arkasını dönen bir servis neyse servise kızdım sistemi söktürdüm atiker safe fast taktırdım problemlerimin birçoğu ortadan kalktı sadece bazen rolanti bozukluğu var birde 111306 arıza kodu yanıyor oda sadece aracı çalıştırıp 3 4 km gitttikten sonra sönüyor bu sorunlarımla ilgili bilginiz varsa yardım bekliyorum

Cevap:Hasan Bey, firmamız ve cihazla alakalı problemlerinizi belirtmişsiniz.
Ama işin gerçek yüzünü yazmamışsınız. Aracınızda ki Lpg kitinin başka bir araçtan sökülerek takıldığını ve bu montajın bizim firmamızda gerçekleşmediğini sizde bende iyi biliyoruz. Firmamıza geldiğinizde Ankarada ki diğer bayi'yi şikayet etmek için uğradığınızı yani Ankarada bizden başka bayii olduğunuda bildiğinizi de açıklamamışsınız. İnsanları hataya yöneltecek kelimeler ve firmaları karalayacak cümlelerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Arızanızın giderilmesi için yapılması gerekenleri size geldiğinizde açıkça izah etmiştim.

Aracınız da rölanti ve stop etme problemleri olduğundan dolayı bize gelmiştiniz ve yapılması gereken değişikleri tekrar hatırlatayım;

1-Rölanti sensörünün problemli olduğunu, temizlenmesi veya değişmesi gerektiğini,
2-Novzıl uçlarının manifolt üzerindeki yerlerinin değişmesi gerektiğini,
3-Tekrardan kalibrasyon yapılması gerektiğini,
4-Yapılan tadilatın 1 gün süreceğini size belirtmiştim.

Sizde bazı problemlerinizden dolayı okadar zaman aracı bırakamayacağınızı söyleyip firmamızdan ayrıldınız.

asilyan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asilyan06´isimli üyeden Alıntı
benimde sorunuma bir yanıt verirseniz sevinirim ilk önce şunu sölemek istiyorum lpg sisteminde prins teleflex arkasından brc şuana kadar kalitesini kesinlikle kanıtlamış durumda benim size iki sorum olacak
1 piyasada bilinçli işinin ehli usta çok neden bu ustalar yerli malı yurdun malı diyerek atiker yada diğer yerli mallarının gelişmesi için yardımda bulunmuyor ve atiker tavsiye etmiyor ikincisi ise sorunumla ilgili
2 aracım 2004 model 1.6 twinport H kasa astra aracın üzerinde romano lpg sistemi vardı çok problem çıkartıyordu gazdan benzine geçiyor rolantide bozukluk yapıyor arabam çekmiyordu yolda stop ediyordu vs vs ankarada birtane servisi var dağ-cey romano ankarada tek biraz ilgisiz ve alakasız bir servis sorunuma çözüm üretmek yerine arkasını dönen bir servis neyse servise kızdım sistemi söktürdüm atiker safe fast taktırdım problemlerimin birçoğu ortadan kalktı sadece bazen rolanti bozukluğu var birde 111306 arıza kodu yanıyor oda sadece aracı çalıştırıp 3 4 km gitttikten sonra sönüyor bu sorunlarımla ilgili bilginiz varsa yardım bekliyorum

Cevap:Hasan Bey, firmamız ve cihazla alakalı problemlerinizi belirtmişsiniz.
Ama işin gerçek yüzünü yazmamışsınız. Aracınızda ki Lpg kitinin başka bir araçtan sökülerek takıldığını ve bu montajın bizim firmamızda gerçekleşmediğini sizde bende iyi biliyoruz. Firmamıza geldiğinizde Ankarada ki diğer bayi'yi şikayet etmek için uğradığınızı yani Ankarada bizden başka bayii olduğunuda bildiğinizi de açıklamamışsınız. İnsanları hataya yöneltecek kelimeler ve firmaları karalayacak cümlelerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Arızanızın giderilmesi için yapılması gerekenleri size geldiğinizde açıkça izah etmiştim.

Aracınız da rölanti ve stop etme problemleri olduğundan dolayı bize gelmiştiniz ve yapılması gereken değişikleri tekrar hatırlatayım;

1-Rölanti sensörünün problemli olduğunu, temizlenmesi veya değişmesi gerektiğini,
2-Novzıl uçlarının manifolt üzerindeki yerlerinin değişmesi gerektiğini,
3-Tekrardan kalibrasyon yapılması gerektiğini,
4-Yapılan tadilatın 1 gün süreceğini size belirtmiştim.

Sizde bazı problemlerinizden dolayı okadar zaman aracı bırakamayacağınızı söyleyip firmamızdan ayrıldınız.
insanları karalamak değil gerçekleri yazıyorum ama siz bunun adına karalamak diyorsanız bunu bilemem montajında sizin servisinizde yapıldığını sizde, bende gayet iyi biliyoruz. şaşmaz oto sanayinde lider oto servisinde ki opel ustamda bunu teyit edebilir siz kişileri yanıltığınız için aracın boşu boşuna gaz kelebeği değişmiş montajı maden siz yaptınız bu işte bukadar profosyenelsiniz neden nozul uçlarını doğru yerden delmediniz artı sistemi garanti kapsamına alacağım deyip bunuda yapmammışsınız bu kalibrasyon dediğiniz olayı benim araca sizin servisin yaptığıyla birlikte belki 10 kere yapıldı ne oldu sadece verdiğim parayla kaldım sorunum çözülmedi banada nozul uçları değişecek demediniz sizin servisinize geldiğim doğrudur zaten twinport motora nasıl montaj yapılacağını bilseydiniz bunu söylerdiniz yada :) montajı ilk yaptığınızda bunu doğru yapardınız yine söylüyorum amacım kimseyi kırmak yada karalamak değil bence siz ilimi fizanda olsa öğrenmeye bakınki yaptığınız iş sizide bizide memnun etsin tekrar saygılar birşey daha forumda yazdığım diğer yazıyda okursanız daha iyi olacak (timsah gözyaşları)

asilyan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16XEP20BC4295
hayırdır neden ?
murat bey aracınız twinport motor emme manifolt boğazında 2000 devirden sonra açan bir kelebek mevcut eğer kelebeğin bulunduğu yerden gaz girişleri yapılmışsa aracınız 2000 devire kadar gaz yememe, rolantide bozukluk meydana gelir hatta hatta dur kalklarda aracınız stop eder mutlaka ve mutlaka emme manifoldunu söktürün öyle montaj yaptırın derim eğer ustanız bilmiyorsa gelin yardımcı olayım saygılar

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
murat bey aracınız twinport motor emme manifolt boğazında 2000 devirden sonra açan bir kelebek mevcut eğer kelebeğin bulunduğu yerden gaz girişleri yapılmışsa aracınız 2000 devire kadar gaz yememe, rolantide bozukluk meydana gelir hatta hatta dur kalklarda aracınız stop eder mutlaka ve mutlaka emme manifoldunu söktürün öyle montaj yaptırın derim eğer ustanız bilmiyorsa gelin yardımcı olayım saygılar

Nasıl montaj edildiğini bilmiyorum fakat montaj yaptırdığım yer büyük bir yer ve kalite belgeleri mevcut takdıralı daha 1 hafta oldu , süreç içerisinde takip edeceğim bakalım ...
Gaz yemede sorun yok sadece araç giderken ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman hafif bir silkeleme var , sanırm ayardan kaynaklanıyor , rolantide iken ise stok edecekmiş gibi bir durum sözkonusu rolanti sensörünü kontrol ettireceğim umarım sorun yoktur.

asilyan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl montaj edildiğini bilmiyorum fakat montaj yaptırdığım yer büyük bir yer ve kalite belgeleri mevcut takdıralı daha 1 hafta oldu , süreç içerisinde takip edeceğim bakalım ...
Gaz yemede sorun yok sadece araç giderken ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman hafif bir silkeleme var , sanırm ayardan kaynaklanıyor , rolantide iken ise stok edecekmiş gibi bir durum sözkonusu rolanti sensörünü kontrol ettireceğim umarım sorun yoktur.
mutlaka ama mutlaka kontrol ettirin ama rolanti bozukluğu benzinde yapmıyorsa sebebi yanlış delik yerleri benzinde rolantinizde problem yoksa rolanti düzenleyiciniz sağlam demektir ikinciside benzin enjeksiyon zamanıyla gaz enjeksiyon zamanı birbirine çok yakın ayarlanmalı

unutabilsemm_m

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, 1998 opel astra g sw. aracımda landi renzo blue marka ve modelli lpg tesisatı mevcut. arac benzinden lpg ye gecerken hissedilir derecede tekleme yapıyor. yetkili servise götürdüm, aynı markanın omegas modeli ile değiştirdiler. sorun yine aynı. her zaman oluyor ama özellikle sabahları daha fazla oluyor. araç normal devirde giderken ayağını gazdan çekip bastiginda sürat ve devir kaç olursa olsun yığma ve tekleme yapıyor. opel yetkili servisi ve lpg yetkili servisi koordineli bir şekilde çalışmasına rağmen henüz bi sonuca ulaşmış değiller. şu an için tek teselli, araç şehir dışında 120 kuruş , şehir içinde 160 kuruş yakıyor :)) ilginiz için simdiden teşekkür ederim.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
sn. mehmet bey benim vectra aracım var ankaradan aldım üzerinde omvl marka sıralı sistem lpg kiti var beyin değiştirdim bir kere ondan başkada bir sıkıntısı yoktu şimdiye kadar 20 gun öncesine kadar lpg de iken araç istop etmeye başladı gaza bastığım surece bir sıkıntı yok rolantide ve frene basıp araba yavaşlamaya başladımı stop ediyor.motorum arızalı idi belki bujiler yağlanıyordur diye dusundum.şimdi komple motor yaptırdım.ama lpg ye geçince yine ara ara stop ediyor benzinde bir sıkıntı yok ve bazen lpg de iken arıza lambasını yakıyor arabayı stop edip tekrar çalıştırıyırum arıza lambası sönuyor.aracı yapan usta lpg ayarı yaptır eğer sıkıntı devam ederse rolanti motorunu değiştireceğiz dedi.istanbulda zor bela bir omvl bayisi buldum dun gittim adam ayar yaptı ama arac duzensiz çalışıyor dedi önce arac duzgun calışsın ondan sonra ben ayar yapabilirim dedi.sizce lpg demi sorun var yoksa rolanti motorundamı.şimdiden tşk ederim

M

metinseyyar

Bilgi Girilmemiş
2010 opel astra 1.4 lpg

arkadaşlar

2010 model astra hackbach 1.4 benzinli sıfır bir araç aldım.

bu araçta bulunan ecotech motorlara lpg takılmıyor denildi acaba doğru mu?

aracıma lpg taktırmak istiyorum hangi modeli taktırmalıyım.

taktırmamın benim için bir zararı varmı

daha önce taktırmış arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

DaddyCooL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar

2010 model astra hackbach 1.4 benzinli sıfır bir araç aldım.

bu araçta bulunan ecotech motorlara lpg takılmıyor denildi acaba doğru mu?

aracıma lpg taktırmak istiyorum hangi modeli taktırmalıyım.

taktırmamın benim için bir zararı varmı

daha önce taktırmış arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

Öncelikle hayırlı olsun. Twinportlara da takılmıyor denildi ama ben sorunsuz kullanıyorum şu an da. Ecotechlere takılma konusunda bilgim yok ama takılır zannediyorum.

Aracınız yeni, Opel servisler Landirenzo kitini taktırırsanız serviste, garantiyi bozmuyorlar.

fakat Dışarıdan brc,atiker,zavoli vb. kendiniz taktırırsanız garanti kapsamı dışı kalır ki bunu düşünmeniz gerekir.2010 model aracınız var.

Bu yüzden burda alternatifsiz kalabilirsin, garanti bozulmaması icin opelin anlasmalı landi renzosuna razı olacaksın.

Taktırmanın, zararını motorların daha çok aşındığından bahsediyorlar fakat, düzgün bir montaj ve doğru devirde kullanım hiç bir sistem için sorun çıkarmaz, ben şahsen 40 bin km benzin, 53 bin km lpg de kullandım şu an 93 binde 2005 model asta Hb 1.6 twinportum var.

Atiker taktırmıştım.ilk zamanlar sorunluydu ama zamanla düzeldi. şimdi memnunum.

Ben size atiker i önermem. BRC öneriyorum :)