Lpg li Aracın Sabahları Geç Çalışması

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak düzeldi mi sorununuz? buraya yazmadığına göre artık arabanızın düzeltiğini varsayıp seviniyorum :)

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düzeldi sayılır. Şöyleki; yine biracık uzun marş yapmak zorunda kalıyorum ama tek marşta çalışıyor.
hmm.. çok hoş bir haber değil bu... umarım daha fazla uzamaz marş süresi... ilk günlerde düzgün olup arabayı kullandıkça artan marş süresi malesef yanlış kalibrasyonun sonucudur... kalibrasyondaki bozukluğa göre değişir bu uzama..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can benım araba prıns. benım ayarı rolantı de yaptılar :D 30 sanıye surdu

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can benım araba prıns. benım ayarı rolantı de yaptılar :D 30 sanıye surdu

kit ile alakası yok bu işin... rolantide yapılan ayar bana kalırsa ölesine yapılan bir ayardır... üst devirlerde tam olarak kalibrasyon tutmayabilir... bizim lpg takan ustalarımız üşengeç oldukları için bu kalibrasyon işine hiç zaman ayırmıyorlar rolantide yapıp yolluyorlar... olması gereken nerdeyse her devirde ve her yük koşulunda yapılmasıdır...

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmm.. çok hoş bir haber değil bu... umarım daha fazla uzamaz marş süresi... ilk günlerde düzgün olup arabayı kullandıkça artan marş süresi malesef yanlış kalibrasyonun sonucudur... kalibrasyondaki bozukluğa göre değişir bu uzama..

Usta ısrarla bunun kalibrasyon ayarından olmadığını,kalibrasyon ayarının bozulmayacağını söylüyor. Başka birşeyden kaynaklandığını ve kesin tesbit için aracın akşamdan dükkanda kalması gerektiğini söylüyor.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can, bide şu aklıma geliyor. Aracın ecu su, kontak kapatılıp açınca resetleyecek şekilde bir bağlantı yapılabilirmi? Hem beyindeki arızaları siler hemde sorun ortadan kalkar.:)

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can, bide şu aklıma geliyor. Aracın ecu su, kontak kapatılıp açınca resetleyecek şekilde bir bağlantı yapılabilirmi? Hem beyindeki arızaları siler hemde sorun ortadan kalkar.:)
yapılabilir ama daha büyük sorunlar çıkar... ecu kalibrasyonu olması gereken sınırlara çekiyor ama bunun yanında benzindeki map bozuluyor... bunu yapmazsa eğer bu sefer motora zarar verebilirsiniz fakir ve zengin karışımdan dolayı... ecu sizin kalibrasyonu düzeltmeye çalıştığı için çıkıyor bu sorun ama bir nebzede düzeltiyordur...

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki günden buyana yeni bir şey deniyorum ve sabah akşam tek marş. Şöyleki; marşa basarken gaza kesinlikle basmazdım. Sabah çalıştırırken marşa basma anında anlık olarak gaza sonuna kadar basıyorum ve araç tek marşta çalışıyor, gazı hemen bırakıyorum.