lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lpgli aracımı yeni aldım ve alır almaz uzun yola gittim 3000 km yol katettim.muhteşem memnunum okadr yolda dağ bayırda çekişten bile düşmedi muhteşem..

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg işi sakat iş ya ben kesinlikle karşıyım böyle bi işleme uzun vadeli kullanımda gerçekten arabanın motorunu yiyor Astra g de katalizöründe ömrünü bitiriyo ki katalizörde ucuz bişey değil ayrıca kapalı otoparklara filan da arabayı almıyorlar özellikle büyük bi şehirde yaşıyorsanız genelde şehir merkezindeki otoparklar kapalı otopark buda kullanıcı için büyük sorun

Arabam.com dan alıntıdır... Az bile söylemiş... Vallahi alan kullansın. Tüm dünyada kullanılan Lpg sayısının büyük çoğunluğu türkiyede bilip bilmeden sallamayınız lütfen... Ama dediğim gibi isteyen kullansın. Hayrını görsün ben aracıma taktırmam

LPG yakıtı kuru bir yakıttır, bu nedenle piston üzerinde aşırı hararete neden olur. Dolayısı ile bir müddet sonra silindir kapağı eğilir ve conta yakar, bu motorların kapağını taşlamak doğru değildir dolayısıyla ile yeni kapak almanız gerekir. Ayrıca pistonlara ve segmanlara da zarar verir. Yani motor yenilemek istiyorsanız bence bir sakıncası yok. Taksiciler eski tip karbüratörlü motorlarda LPG kullanıyor ama o motorların kompresyon oranları yeni motorlara göre daha düşük ve araçlarını şehir içinde ve düşük devirde kullandıkları gibi motor yenileme maliyetleri de sizin aracınıza göre daha düşüktür. Aracınıza taktıracağınız LPG sistemi ile uzun yolda bir müddet yüksek süratle giderseniz motorun piston üstü harareti artacaktır ama siz bunu aracın hararet göstergesinde göremeyeceksiniz ve yolda motor problemi çıktığında bunun nedenini ancak motor açıldığında anlayacaksınız. Bence yeni teknolojili yakıt püskürtmeli araçlarda LPG kullanımının motora, yukarıda saydığım gibi çok çeşitli zararları olduğu gibi yakıt giderlerinde de size çok ciddi bir faydası olmayacaktır. Çünkü LPG satış fiyatıyla kurşunsuz benzinin litre fiyatı arasındaki makas hızla kapanmaktadır.

başka bi topictede yazmıştım bende lada samara vardı. gayet yetkili modern bir montaj atölyesinde taktırdım lpgyi. ve aynen bu olayı yaşadım yaklaşım 12.000 km sonra :
kesinlikle sana katılıyorum lpg=sorun başlangıcı

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah aşkına gidip uyduruk kaydırık lpg kitleri taktırıyorlar sonra sorunmuş dertmiş.... gidin atiker taktırın. sonra sorundan bahsedin. ne tesaduf değilmi

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bunlar başka forumlarda gezinirken gözüme takılan lpg ile ilgili bilgiler

yaf abiler bizim peder beyde 98 omega var 2,5 v6 6ay once onada taktık şu yeni teknoloji lpg den arabanın içine etti!O v6 motorun performasının nasıl o kadar düştüğüne ben akıl sır erdiremedim vermedik arıza lambasıda kalmadı!Araba arkasını kaldıramıo rampada falan sesi bile acayip değişti arabanın ve acayip yağ yakmaya başladı.Rezil edio bizi uzun yolda arabanın kimyası bozuldu yaf!Yazık etmeyin arkadaşlar opelinize modeli ne olursa olsun..Az daha bekleyin dizel alın!Ciahanbey karedşim 2.0dti alsana vectra mükemmel bi araba düşünmezmisin yazık yani tüp olayı bence ona yapacağın masrafla dizel al abi ayrıca tüpün güvenilirliği kanıtlanmışmıdır çok merak ediorum...

Opel grubunda bize surekli sikayetler geliyor ben iice korktum lpg den en iyi yerlerde taktırmıslar marka model yazmıyorum surekli sorun cıkıyor ozellikle aracın beyni (ecu) su risk altında gerci hickimse bana katılmayacaktır ama olsun ben dogru olduguna inandıgım icin sizlerle paylastım Buarada lpg den bir sure sonra ki bazıları sanslı uzun sure bir sorun ile karsılasmıyolar bunuda otomobilin genel durumuna baglıyorum ve tabii sans.bazılarıda kısa zamanda sorunlar zinciri ile karsı karsıya geliyorlar.bir nevi lpg tetikleyici durumunda

arkadaşım markadan markaya fark var. sen misalen 150 bg lik araca 100 bg ye kadar destekleyen enjektör takarsan zaten olmaz..

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca ben 1 senede 1600 tl ye taktırdığım lpg kitinin parasını çıkarıyorum. dediğiniz gibi uzun vadede (misalen 5 sene) diyelim motoru bitirirse. 1600x5=8000 tl yapar gider sıfır motor alırım. öle rektefiye falanda uğraşmam.Ayrıca araçlar önce benzinle çalışıyor o yüzden kuru çalışma falan olmaz. ayrıca lpg de de yağ katkısı var. yine ayrıca lpg benzine göre daha temiz bir yakıttır. sadece daha dün çıkan ve 1-2 diziye sponsor olmuş adını da iyi olduğu için değilde bu şekilde duyduğumuz kitleri taktırıp başınızı ağrıtmayı tercih ederseniz ona diyecek bişeyim yok. su tesisatı malzemelerinden enjektör yapmışlar sonrada % 100 yerli deyip turklugun adını kullanarak duygu sömürüsü yapıp insanları kandırıyorlar.

mgdcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G 1.4 Twinport. 6 ay önce Lpg taktırdım. Tamam maddi açıdan iyi ama arabamın dengesi bozuldu diyebilirim. Hiç sorun çıkarmayan araba yavaş yavaş kafayı yemeye başladı. Tamam kesin olarak LPG'den kaynaklanıyor diyemem ama benim tahminim o.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu lpg işinde 2 tip lpg ci vardır..

1) Ucuzcu
2) Adam gibi Parasına Kıyıp Kaliteli Kit Taktıran..

forumlarda bu 2 kesim devamlı çarpışır biri brc prins tartarini teleflex taktırmışdır yada yerli atiker falan sıkıntısı yokdur.. diğeride abidik gubidik markalar almışdır devamlı sıkıntılar yaşıyordur..

bu işde 2 ince ayrıntı var

1) iyi lpg kiti
2) iyi usta tecrübeli usta profesyönel işçilik

volvolar teleflex ile anlaşdı lpg li üretilicekler eyer müşteri lpg isterse
chevrolet cruzu lpg li isterseniz brc kit takılıyor ve garanti bozulmuyor chevrole brc ile türkiyede anlaşmış..
Hyundai nin lpg li araçları fabrika çıkışı var
Fiat müşteriye teslim etmeden önce lpg takıp veriyor ve garanti bozulmuyor..

daha sayada bilirim..

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg motora zarar veriyor diyen bu konuda tam bilgi sahibi olmayan kişilerdir. lpg aksine motorda daha sağlıklı. araştırın görürsünüz. adam gibi bir kiti adam gibi bir ustaya taktırırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. ben 3 yıl önce taktırdım brc sıralı sistemi vectra b 2.0 gls aracıma. daha hiç sorun yaşaamdım lpg den dolayı.

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısacası şunu söyliyim lpg iyidir opelde ama ikisi bi arada olmuyo malesef