Lpg sirali gaz hakkinda bilmek istediğiniz her şey...

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ozenclerotogaz.com.tr
Arkadaşlar Merhaba;

Lpg sıralı otogaz sistemleri hakkında bir çok forum sitesinde bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde bilgiler vermeye çalışıyorum.Bundan sonra OPEL CLUP TR'de de lpg sıralı sistemleri hakkında bilgiye ihtiyaç duyan ya da soru ve sorunları olan forum üyeleri ile bilgi paylaşımında bulunmak üzere burdayım.Herkese iyi forumlar...

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Öncelikle hoş geldiniz..

Aracıma geçen ay Atiker safe fast sistemini taktırdım yakıt konusunda gayet güzel fakat araçımda bir kaç sorun oluştu Arıza Işığı yanmakta servisimde arızaya baktırdım oksijen sensörü ve yakıt ile ilgili bir bölüm hata veriyor lpg den dediler gittim lpg yi taktırdığım yere sorunu ilettim servisimin sizin sisteminizden kaynaklı olduğunu ve kalibrasyon ile düzelebileceğini söyledim lakin kabilbrasyonda sıkıntı olmadığını oksijen sensörünün değişmesi gerektiğini iletti benzinde kullandığımda arıza ışığının yanmadığını defalarca anlatmama rağmen bu ışın lpg devreye girdiğinde yanmasına uyuz olmaya başladım bir kez daha gideceğim çok ısrarcı olursa atiker ile görüşmeyi vede tüketici haklarına şikayette buluncam sonra söktüreceğim bu sistemi sizce bu sorun kalibrasyon veya sistem üzerinden çözümü yapılmaktamıdır yoksa atiker denmi kaynaklıdır..

Araç - Astra G 2001 1.6 16v

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ;

lpg dönüşümü sonrası arıza lambasının yanma nedenlerinin başında YAKIT KARIŞIM ORANI ARIZASI gelmektedir.Bu arızanın nedeni lpg kalibrasyonun tam ve doğru şekilde yapılmamasından kaynaklanmaktadır.Aracınızdaki arıza kodu P0171 Fakir yakıt karışım arızası ise bunun nedeni sizin de belirttiğiniz gibi LPG kaynaklıdır.Arıza kodunu bana burdan iletirseniz daha net bir yorum yapabilirim.Selamlar...

Merhaba;

Öncelikle hoş geldiniz..

Aracıma geçen ay Atiker safe fast sistemini taktırdım yakıt konusunda gayet güzel fakat araçımda bir kaç sorun oluştu Arıza Işığı yanmakta servisimde arızaya baktırdım oksijen sensörü ve yakıt ile ilgili bir bölüm hata veriyor lpg den dediler gittim lpg yi taktırdığım yere sorunu ilettim servisimin sizin sisteminizden kaynaklı olduğunu ve kalibrasyon ile düzelebileceğini söyledim lakin kabilbrasyonda sıkıntı olmadığını oksijen sensörünün değişmesi gerektiğini iletti benzinde kullandığımda arıza ışığının yanmadığını defalarca anlatmama rağmen bu ışın lpg devreye girdiğinde yanmasına uyuz olmaya başladım bir kez daha gideceğim çok ısrarcı olursa atiker ile görüşmeyi vede tüketici haklarına şikayette buluncam sonra söktüreceğim bu sistemi sizce bu sorun kalibrasyon veya sistem üzerinden çözümü yapılmaktamıdır yoksa atiker denmi kaynaklıdır..

Araç - Astra G 2001 1.6 16v

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar kalibrasyon yaptır bende de arada yanıyordu bi kalibrasyon yaptırdım kulağına kurşun 4 aydır hiç yandığını görmedim

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende lpg yakıt tasarruf cihazı taktığımdan beri ne tekliyor nede ışık yanıyor

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
brc face var arabannı üstünde tüpün üstündeki gösterge gazın nekadar kaldığını gösteriyor fakat konsoldaki gösterge göstermiyor devamlı full yanıo kafası esince yanıp sönüyo dördü birden neden?

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
BRC FAST demek istediniz.
Seviye sensörünüzde sorun var.Yetkili serviste sensör ayarı ya da değişimi ile sorununuzu hallettirebilirsiniz.

brc face var arabannı üstünde tüpün üstündeki gösterge gazın nekadar kaldığını gösteriyor fakat konsoldaki gösterge göstermiyor devamlı full yanıo kafası esince yanıp sönüyo dördü birden neden?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
maliyeti nedir peki en azından üç assağı bes yukarı bi bilgim olsunki kazıklanmayayım