LPG tankı fullerken?

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aslında kendisi atsın die bikaç kez bekledim ama trrr sesi geldikten sonra kapatmıoki pompacı ellemese bile çok çok yavaş şekilde devam edio ama tam durup atmıyo.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aslında kendisi atsın die bikaç kez bekledim ama trrr sesi geldikten sonra kapatmıoki pompacı ellemese bile çok çok yavaş şekilde devam edio ama tam durup atmıyo.

gayet normal.. o tır sesinden sonra eğer pompa basıncı yüksekse çok yavaş bir biçimde almaya devam eder ama genede max 1 litre daha alır ondan sonra durur gaz alması...

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aygaz'da yüzde 80 dolunca pompa duruyor.Ama ben Shell'den alıyorum,depo dolunca başlıyor tırrrrlatmaya,uyuz oluyorum şamandırayı zorluyor diye.Bilgisiz elemanlar da abi düz yapalım diyor ama ben şamandıra zorlanıyor gerek yok diyorum.Her seferinde aynı açıklamayı yapmak sıkıyor.O yüzden bitmeye yakın 75 liralık alıyorum kafam rahat oluyor.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aygaz'da yüzde 80 dolunca pompa duruyor.Ama ben Shell'den alıyorum,depo dolunca başlıyor tırrrrlatmaya,uyuz oluyorum şamandırayı zorluyor diye.Bilgisiz elemanlar da abi düz yapalım diyor ama ben şamandıra zorlanıyor gerek yok diyorum.Her seferinde aynı açıklamayı yapmak sıkıyor.O yüzden bitmeye yakın 75 liralık alıyorum kafam rahat oluyor.

Aynı konudan bende muzdaribim. Bazıları gerçiekten duyarlı şamandıra sesi gelince bitiriyor. Bazıları özellikle genç olanlar düz yapalım diye bastıkça basıyor. Ya arkadaşım zaten çoğu kişi artık kart ile ödeme yapıyor düz olsa ne olmasa ne değil mi dicen girişçen elinde kalcak :D

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı konudan bende muzdaribim. Bazıları gerçiekten duyarlı şamandıra sesi gelince bitiriyor. Bazıları özellikle genç olanlar düz yapalım diye bastıkça basıyor. Ya arkadaşım zaten çoğu kişi artık kart ile ödeme yapıyor düz olsa ne olmasa ne değil mi dicen girişçen elinde kalcak :D

o şamandıran sesin sonra biraz daha dolması pompa basıncı ile ilgilidir... pompa basıncı fazla olanlarda olabilir bu daha hızlı dolum olsun diye pompa basıncını artırıyorlar...
bu şamandıradan ses gelmesinin şamandıraya çok fazla zararı yok aksine şamandıranın çalıştığını gösteriyor... ben 2 seneyi aşkın süredir tam doldururum şamandıra sesine de çok takılmıyorum açıkcası ve 2 senedir 1 litre bile değişmedi aldığı hacim.. şamandıralar çok çabuk bozulan parçalar değildir...

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Ben BRC marka Lpg kiti olan bir Astra' yı 2. el aldım ve açıkçası çok da bir bilgim yok bu konularda. Lpg' yi bir kere PO' dan aldım, şu tır tır sesi gelince biraz yaptı ve durdu. 33lt aldı depo, şehir içi 400km gitti. Sonra başka bir Total' den aldım. 33lt dolaylarında tır tır yapmaya başladı ama pompa atmadı ve pompacı da müdahale etmedi. 39lt gaz aldı depo ve şehir içi 500km gitti:) Açıkçası ben bu durumdan memnun kaldım, yaktığı birim gaz aynı oldu (0.16TL / km) ama araç daha fazla yol gitti, ben daha az istasyona gittim yine gaz almak için...Şimdi bu zararlı mıdır yani şamandıra dediğiniz parçaya, tanka, Lpg sistemine vb?

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
55 lik tank var kendi durana kadar bekliyorum 48-50lt alıyor max

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi keresinde bi istasyonda çok yavaş bi şekilde tır tır ediyodu adamda arkada sıra vardı,bizimkini salladıkça arabayı ses hızlandı :D sonrada işte sallamayı kesti ve daha da bi yavaş tır tır etti,bizde arkadakiler daha fazla beklemesin diye kapattırdık,100 km sonra eve vardığımda bagaj halısını kaldırdım ve baktım ordaki ölçü değerinden ve hiç yakmamışız gbi gözüküyodu,Çünkü o ibrenin %20 si boş olcğaına göre güvelik açısından biz güvenlik sınırını geçmişiz gibi.