LPG tercihiniz?

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Yasası’nın 12 nci maddesinde (I) sayılı listedeki mallar için uygulanan maktu vergi tutarlarını, her bir mal itibarıyla en yüksek vergi tutarının yarısına kadar artırmaya, sıfıra kadar indirmeye, bu sınırlar içinde mal cinsleri, özellikleri, kullanım yerleri veya ithalatın şekline göre farklı tutarlar tespit etmeye ve Özel Tüketim Vergisi Yasası’na ekli listelerde gümrük tarife pozisyonu veya tarife alt pozisyonu olarak yer alan malların her biri için belirlenmiş olan oran veya tutarların alt ve üst sınırları içinde kalmak suretiyle, bu pozisyonların altında yer alan mallar itibarıyla farklı vergi tutarları veya oranları belirlemeye, Bakanlar Kurulu yetkili kılınmıştır.

Bu yetkiye istinaden 27.02.2010 tarih ve 27506 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2010/135 sayılı BKK ile 09.03.2010 tarihinden geçerli olmak üzere, 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (I) sayılı listenin (A) cetvelinde yer alan 2711.19.00.00.11 G.T.İ.P. numaralı "Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (L.P.G.) Diğerleri"nin, aerosol üretiminde kullanılmak üzere tesliminde özel tüketim vergisi tutarı sıfıra indirilmiştir. Söz konusu Kararın uygulanması ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı’nca çıkarılan ve 6 Mart 2010 tarihli, 27513 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 18 seri No’lu Özel Tüketim Vergisi Genel Tebliğinde, söz konusu Kararnamenin uygulamasına ilişkin usul ve esaslar açıklanmıştır. Konu ile ilgili açıklamalar, 08.03.2010 tarih ve 43 No’lu sirkülerimizde yer almaktadır.

Bu karara istinaden LPG de bir indirim olması gerekiyor, ben sabırla bekliyorum:)

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ostim de 1.60 milangaz . bugün fulledim.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aktaştaki 1.61 ostimdeki 1.60... çok uzun zamandır oradan alıyorum gazı hiçbir sorun yok... 60-70 depoyu geçmiştir oradan aldıklarım...

pritt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana sorarsanız Shell shell shell. Sana tavsiyem ikisinide al dene. farkı göreceksin.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et