Lpg'li aracı devirli kullanmak yada kullanmamak

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yazıkki opel motorlarında magnezyum alaşımlı sibop lar kullanılıyor. Bu yüzden devamlı yüksek devirlerde sorun yaşanıyor. H kasa astra varken bu başıma hafiften geliyorum derken aradan soğudum ve sattım. Landi renzo LPG vardı. Şimdi J kasa astra aldım 1.5 sene oldu, 115 hp. çok araştırıp pirins yağlamalı LPG sistemi aldım 1.5 sene önce. Yağlama sistemini diğer LPG lerle karıştırmayın çok farklı. Bazen yüksek devirlere çıkıyorum ama anlık olarak. Devamlı yüksek devirde kalmam gerekiyorsa 4000 üstü benzine geçiyorum. Bana maliyetine 2800 olmuştu zamanında ama maşallah sorunsuz. Herkeze tavsiye ederim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yazıkki opel motorlarında magnezyum alaşımlı sibop lar kullanılıyor. Bu yüzden devamlı yüksek devirlerde sorun yaşanıyor. H kasa astra varken bu başıma hafiften geliyorum derken aradan soğudum ve sattım. Landi renzo LPG vardı. Şimdi J kasa astra aldım 1.5 sene oldu, 115 hp. çok araştırıp pirins yağlamalı LPG sistemi aldım 1.5 sene önce. Yağlama sistemini diğer LPG lerle karıştırmayın çok farklı. Bazen yüksek devirlere çıkıyorum ama anlık olarak. Devamlı yüksek devirde kalmam gerekiyorsa 4000 üstü benzine geçiyorum. Bana maliyetine 2800 olmuştu zamanında ama maşallah sorunsuz. Herkeze tavsiye ederim.

Hayirli olsun fakat tamamen merakimdan soruyorum , bu yaglamali sistem neyi yağliyormuş?
Yağin ozellikleri nedir?
Yağ kabindan kac hortum cikiyor(motora giden)?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun fakat tamamen merakimdan soruyorum , bu yaglamali sistem neyi yağliyormuş?
Yağin ozellikleri nedir?
Yağ kabindan kac hortum cikiyor(motora giden)?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Estafurullah.

Pirims Yağlama sisteminin ( ismi valva care) en önemli özelliği kendi konturolcüsünün(beyni) olması. Yani sisteme gerekli zamanda gerektiği kadar müdahale ediyor. Lpg Enjektörlerinden çıkan motora giden her bir hortuma yağlama sisteminden gelen hortumlar birleşiyor.

Özellikle yüksek devirlerde devreye giriyor. Ve sıcaklığa göre arttırıyor.

e4c96099b1f35794bf7cd85c574b88cd.jpg

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
son bir kaç gündür aracın vites değişimini 2500 devir civarına çıkarınca araç daha bir güçlü oldu.

Belli bir devirden sonra lpg ile birlikte benzin püskirtmesi mi yapılıyormuş neymiş. bu sistem hakkında tam olarak bilgisi olan varmı?

Uzun yolda Lpg yerine benzin tercih eden varmı?

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
arkadaşlar, orjinal GM filtre, polen filtresi motor yağı kullanmak yan sanayine göre farkeder mi?

LPG li araca Mobil Süper 2000 X1 10W-40 yağ nasıldır kullanan varmı? Castrol Magnatec 10W-40 tan daha mı iyidir?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç orjinalde çelik supap olduğundan gerektiği zaman 230-240 km lere bile çıkıyorum hiç korkmadan geçen gün gaz ayarı yaptırmaya zavoli bayiine gittim sonradan yağlama için bir depo ve kit takıyorlarmış fiyat sordum bana abi senin aracına gerek yok böyle devam dedi

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
benim araç orjinalde çelik supap olduğundan gerektiği zaman 230-240 km lere bile çıkıyorum hiç korkmadan geçen gün gaz ayarı yaptırmaya zavoli bayiine gittim sonradan yağlama için bir depo ve kit takıyorlarmış fiyat sordum bana abi senin aracına gerek yok böyle devam dedi

benm araca da sonradan çelik sübap takıldı, yüksek devirli de kullansam sübap yanma olayım bittimi diyorsunuz?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eskisine göre çok daha zor olur.. Bitti diyebiliriz...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lpg kaynaklı yanmayan subap yok. Çelik olanlar sadece daha geç eriyor. Hepsi bu kadar. Yağlama dedikleri sistemde hasta serumu gibi damla damla bir sıvı veriyor artık o sıvının özelliği ne? Onu bilmiyorum ama sadece subaplar soğusundiye verilen bir sıvı.