Lütfen yardım sıfır aracıma LPG taktıracağım

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Landirenzo ve BRC yi tavsiye ederim (Bende BRC Simit tüp takılı aracı sıfır aldıktan 15 gün sonra taktırdım garantiyi filan önemsemedim)

2- bendeki gibi Simit tüp taktırmanı öneririm hem böylece tüp bagajda hiç yer kaplamamış olur

3- Yol bilgisayarına araca LPG taktırdıktan sonra bakmayacaksın çünkü araç artık benzinde çalışmadıği için yol bilgisayarı yakıt tüketimini ya 0.0 yada 1.0 gibi saçma rakamlarla ifade edecektir

yorum için teşekkür ederim. peki landirenzoyu da tavsiye ediyorsunuz.sıfır alınca servis garanti bozulmadan takma tekliifi yaptı mı. yapmış olsaydı landirenzo mu brc mi taktırırdınız. şu an bir sıkıntı varmı mesela arıza lambası gibi

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bir tek benim yol bilgisayarım sağlam çalışıyor, 1.6 ve 2013 model astra ortalama 11 litre benzin tüketemez tüketmemeli arkadaşlar, yazık günahtır ciddi olmamalısınız 11 litre aşırı büyük bir miktar, 2.5 V6 ortalama tüketimi 10-11 arasında olur, yol bilgisayarınızda sapmalar olmazsa eğer tam gaz ayarı yapılırsa yol bilgisayarınızdaki ortalamanıza %15-20 arasında LPG tüketimi eklersiniz ... Mesela benzin tüketim ortalamanız 10litre ise 11.5-12 litre gaz yakıyorsunuz demektir, ancak bazı yerlerde müşteri isteğiyle Gaz ayarı biraz zayıf yapılıyor ve gaz tüketimi benzin tüketimine eşitleniyor(hafif bir güç kaybıyla) ve hesaplamak çok daha kolay oluyor.
@Jettaco hocam, aracınızın yol bilgisayarında anlık olarak 16 litre tüketim görmeniz mümkündür 1. vitesde 35litre 2. viteste 23 litre gibi anlık tüketimler görmüşlüğüm var 5000+ devirde tabiki :) hızınızı 5. vites 90km/h sabitlediğinizde 5-6 arası görmeniz gerektiğini düşünüyorum.

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.lpg olarak ne taktırdınız siz. peki göstergeler için gaz ile benzini eşitlerse bu motora zarar veriyor mu. bir de bu anlık tüketim göstergesinde araba lpg ile çalışınca yakıt tüketimini gösteriyormu ki mesela 10 litre diyor mu biz onun üstüne mi 2 litre gibi koyuyoruz.yoksa araç lpg ile çalıştığı için 0 veya 1 gibi mi gösteriyor. ilk dediğiniz gibi ise menzile de yüzde 20 gibi mi ekliyoruz.yani menzil 100 değil de 120 gibi

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok haklısın güzel anlatmışsın eline sağlık. keyifle sürmek istiyorum ama aklım sürekli her inip bindiğimde depoda kalıyor bu yüzden keyfini pek süremiyorum. ben kayseriden aldım arabayı biz landirenzo takacağız garanti devam edecek dedi. bu konularda hiç birşey bilmeyen biri olarak hadi arabayı getirdim takın demeden bilgi sahibi olmak istiyorum. mesela bu evo ve omegas plusu yeni duydum. ikisi de landirenzonun değil mi.fiyat farkı ve diğer farkları nedir sizce. kayseriye lpg için gidersem hangi konulara dikkat etmeliyim.

Garantinin aslı servisin size söylediği cümlede gizli aslında. Eğer dışarda taktırırsan bozulur,serviste (servisin göndereceği yerde) taktırırsan bozulmaz. Aracı satarken sadece Kayseri'de garantili dedi mi? diyemez tabi ancak lpg işi öyle değil. Araca yapılan tüm tesisat,tadilat olaylarında garanti bozulur. Ha servis burada sorumluluğu alıp (tabi montaj için sizden fazladan 300-400lirayı da alıp) garantiyi bozmuyoruz diyor. lpg gören yerlere de zaten landirenzo garanti veriyor.. aracın elektronik aksamında sorun çıktığında kimse direk kaputu kaldırıp lpg den mi demez o konuda rahat olun.
Evo ve omegas plus landirenzonun iki farklı kiti. ben teknik açıklamasını çok iyi yapamayabilirim siz araştırsanız daha verimli sonuç elde edilir yanlış bilgi vermeyeyim.
Bende aynı sorunsallar içinde kaldım,aynı soruların cevaplarını aradım kitleri,bayileri,markaları araştırdım.
Karar aşaması şöyle ilerliyor, Kayseri'ye bağımlı kalacaksanız brc ve landi nin sitelerinden Kayseri'deki şubelerini bulup bunları bi gezin. fiyat alın ustalıklarını gözlemleyin. sonra servise sorun onlar hangi bayiye taktıracaklarmış ve fiyat olarak ne istiyorlarmış öğrenin. sonra içinize hangisi siniyorsa orada yaptırın..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorum için teşekkür ederim. peki landirenzoyu da tavsiye ediyorsunuz.sıfır alınca servis garanti bozulmadan takma tekliifi yaptı mı. yapmış olsaydı landirenzo mu brc mi taktırırdınız. şu an bir sıkıntı varmı mesela arıza lambası gibi

Servis tüp takmıyor , biz karışmayız gidin nerde taktırırsanız taktırın diyor ancak tüpü taktırırsanız aracınızın motor kısmındaki garantileri bozulur diyor bunuda üstüne basa basa söylüyor ondan ben tüpü dışarda taktırdım

Ne yapayım yani garanti bozulacak diye 2 yıl tüpsüz gezip varımı yoğumu benzinemi akıtayım ???

Ben benzine para yetiştiremem 3 haftada 250 TL benzin içti bu araç , neymiş garantisi bozulacakmış , ocağıma incir ağacı dikecek araba adam bana gelmiş garantiden söz ediyor

Eğer sizde benim gibi çok gezen biri iseniz (ayda ortalama 2.000 KM ve üzeri rahat yapıyorsanız) kesinlikle LPG taktırın ve servisin lafına bakmayın

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.lpg olarak ne taktırdınız siz. peki göstergeler için gaz ile benzini eşitlerse bu motora zarar veriyor mu. bir de bu anlık tüketim göstergesinde araba lpg ile çalışınca yakıt tüketimini gösteriyormu ki mesela 10 litre diyor mu biz onun üstüne mi 2 litre gibi koyuyoruz.yoksa araç lpg ile çalıştığı için 0 veya 1 gibi mi gösteriyor. ilk dediğiniz gibi ise menzile de yüzde 20 gibi mi ekliyoruz.yani menzil 100 değil de 120 gibi

Yok hocam, ben aldığımda zaten arabanın üzerinde vardı kit, bey amca taktırmış en iyisinden :) Gaz ayarının düşük yapılmasının motora zarar verip vermediğinden emin değilim ancak benzinle LPG arasında çekiş farkını yaşayacağınıza garanti veririm. LPG benzine oranla litre bazında daha kolay tükenen bir yakıt. 10 litrelik benzinin görevini 12 litre LPG kafa kafaya görmektedir. Sıfır araba alıp o kadar para vermişken, bence LPG kullanımı esnasında güç kaybı yaşamayın, yol bilgisayarınızdaki ortalama tüketimin üzerine %20 ilave edin kafanızdan, 10 litre yakıyorsanız 12 litre LPG yakıyorum diye kafadan şipşak bir hesap yaparak kendiniz ayarlayın bence :)

DotCom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra classic 3 için opel bayi ile görüştüm.

garantili lpg takarlarsa 3 bin tl yi aşan bir fiyat farkı ortaya çıktı.

ıslak tip lpg takacaklarını söylediler , tam olarak detayını bilemiyorum. söylediklerine göre diğerleri kuru tip lpg oluyormuş ve araca zarar veriyormuş.

fiyat farkı dolayısıyla erteledim.

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lpg ye karşı olmama rağmen landirenzo taktırdım
2000 km oldu şuana kadar benzinle pek bi farkı yok
yada ben farketmedim, yada çok erken bilemiyorum
sinir olduğum tek şey kaputu açınca motor dizel gibi
enjektor sesi geliyor

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstergeler Hala araç benzinliymiş gibi değişim gösterir.Gözüken değerlere aldırmayın.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra classic 3 için opel bayi ile görüştüm.

garantili lpg takarlarsa 3 bin tl yi aşan bir fiyat farkı ortaya çıktı.

ıslak tip lpg takacaklarını söylediler , tam olarak detayını bilemiyorum. söylediklerine göre diğerleri kuru tip lpg oluyormuş ve araca zarar veriyormuş.

fiyat farkı dolayısıyla erteledim.

Islak tip dedikleri sıvı lpg sanırım. ilk brc den duymuştum yeni bi sistem dolayısıyla pahalıdır. Yeniyi satmak için mevcut sisteme de zarar veriyor diye kötüleme gereği duymuşlar :) servisin tırtıklama farklıyla birlikte 3bini bulması normal bu şartlarda..

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. ben serviste landirenzo taktıracağım 1750 tlye ve garantisi devam edecek. bu şekilde karar kıldım. yardımlarınız için çok sağolun. arkadaş 3000 tl fiyat farkı demiş garantinin bozulmaması için bence iyice araştırmak lazım. benim de garanti bozulmuyor sonuçta. ama 1750 bence de yeniyi satmak için eskiyi karalama politikası var