Lütfen yardım sıfır aracıma LPG taktıracağım

uzunnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba konu hakkında cok bılgım olmamakla bırlıkte bır konuya duyduğum ve araştırdığım kadarıyla bılgı verıyım.opel genelde landırenzoyu etrcıh edıyor gıbı nedenıe 1.6 harıc 1.4 turbo araçlarının motoruna uygun kıt landırenzoda cıkmıstı dıe bılıorum suan hepsınde olabılır yanlış anlaşılmasın amacım tartışma yaratmak bılmıslık yapmak dııl.ayrıca brc de keza aynı kalıtede hatta bıraz daha kalıtelı bır marka kı kalıtede sınır yok.ama başka cesıt cesıt marka taktırıp su garantiye opel bakar su kısma lpg fırması karmaşasına gırmektense hazır opel servısı garantı verıosa kı verıor taktır hangısıyle anlaşmalıysa sıkıntı çıkmaz.tabı taktırmadan sor cunku bıldıgım kadarıyla aynı servıste brc de var dıe duydum sankı.benzınle uğraşılmaz böyle memlekette bıran once taktır.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG şart..

28282116156.gif

ozgurguley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende araştırdım ve landi taktırdım. Kayseride olgun otoda şansa memleketteki türkiye dağıtıcısı çıktı. Inanmazsınız ama 15,4 kruş yakıyor km de. çekişte sorun yok gayet iyi. Daha önce dizel araç kulladığım için endişem vardı ama yersizmiş. 1550 liraya landi taktırdım herkese de tavsiye ederim.aracım 2006 yeni kasa astra 1.6 twinport.otomatik vites.

ozgurguley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar! 2013 astra clasic 3 daha 900 kmde aracımı 1 ay önce aldım. daha yaz ayı gelmedi.senede 15000 i geçmeyi düşünüyorum.ve daha çok şehir içi kullanıyorum. Benzin fiyatları malum. LPG için kayseride arabayı aldığım bayiyi aradım kendileri 6 ayı geçmedikçe landirenzo takacaklarını ve garantinin bozulmayacağını söylediler bazı sorularım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-Sıfır araca o kadar para verdim bu yüzden lpgde 300-500 aramayıp iyisini taktırmak istiyorum. Landirenzoyu tavsiye edermisiniz.(diğerlerinde garanti bozulacak)
2-lpg taktırırsam arabada nereler delinecek ve lpgyi taktırırsam şöyle yaptır diyeceğiniz tavsiyeleriniz varmı. dikkat etmem gereken hususlar nelerdir.
3-arabada yol bilgisayarı var. lpg takınca tüm göstergelerde nasıl değişiklikler olacak ve hangileri yanıltıcı olmaya başlayacak.

Bu soruların dışında diğer diğer yorumlarınızı da paylaşırsanız bana büyük yardımınız olacak arkadaşlar.karar vermemde sizlerin tecrübeleri çok önemli
kardeş hayırlı olsun bende kayseriliyim astra 2006 model 1.6 twinport otomatik aldım ve olgun lpg de taktırdım. landirenzo. serviste aracın garantisini bozmadan bu markayı takıyor. ben çok araştırdım ve bunda karar kıldım ve oldukça memnunum.tecrübe ve kullanıcı görüşleri önemli. herkese tavsiye ederim. inanması zor ama gösterge de 5,5 ortalama yakıt tüketimi tabi lpg ye uyumlu değil ama hesaplayınca 15,4 kuruş yakıyor. 505 km gitti 78 lirayla. isteyen inanmayabilir bende inanmakta zorlanıyorum. tekrar hayırlı olsun güle güle kullan.

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende araştırdım ve landi taktırdım. Kayseride olgun otoda şansa memleketteki türkiye dağıtıcısı çıktı. Inanmazsınız ama 15,4 kruş yakıyor km de. çekişte sorun yok gayet iyi. Daha önce dizel araç kulladığım için endişem vardı ama yersizmiş. 1550 liraya landi taktırdım herkese de tavsiye ederim.aracım 2006 yeni kasa astra 1.6 twinport.otomatik vites.

valla helal olsun, bende 150 cc motosiklet var 11 kuruş yakıyor
2005 1.6 astra var landirenzo takılı ş. içi 29 kuruş yakıyo ayar yaptırdım
biz 27-28 kuruş hesaplıyoruz normali bu olmalı ayardan sonra düşer dediler
çevremde 26 kuruş yakanı duydum daha aşağısını duymadım
siz 1600 cc araçla 15 kuruş yakıyorsunuz, bizim araçlar servet düşmanı
valla az kaldı satıcam

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 Astranın 15 kuru yakması için lpgnin 1.90 gibi bir rakamdan alınması gerek, çok hafif bir araç değil. 2.26 TL den POgaz alıyorum ben, 20 kuruşun altını yakması bana pek akla yatkın gelmiyor, fakir karışım ayarlanmış olma ihtimali harici aklıma pek bişey gelmiyor...

ozgurguley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ipragaz 2,20

ben ipragaz alıyorum 2,20 ve 78 lira ile 505 km gitti inanması zor ama dediğim gibi 15,4 kuruş gibi. ama çoğunluk uzun yol. yol bilgisayarı güvenli değil ama bende 5.5 ortalama. ama saçma rakamlar çıkmadı ve ekranda hiçbir ışık yanmıyor bazı araçlarda eksoz çıkışıyla ilgili semboller yanıyor. genel tüp sorunu.

ozgurguley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ipragaz

ayrıza çekişte sorun yok 200 km hıza ulaşıyor ama denediğimiz yol müsait değil otobanda filan belki daha yükseğe çıkabilir. devir alması filan derken tabi.