marş motorunda inanılmaz fiyat!!

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yaklaşık 1,5 sene önce arızalanan marş motorum yerine maddi kosullardan dolayı orjinal olmayan yan sanayi marş motoru taktırmıstım..o da dün iflas etti sonunda..neyse ben yine ustaya götürdüm arabayı..bir taraftanda parçanın fiyatını soruyorum..Opel erpaş yekili servisi 1020 tl olan fiyatın kampanya ile 300 e indiğini işçilik dahil 340 tl ye değiştrdiklerini söyledi ki kulaklarıma inanamadım..Böyle bir fiyat bence çok iyi yani önceki durumlara göre..Birde son dönemde gazetelerde reklamlarında opel servislerinin bakımı 99 tl ye yaptıkları yazıyor..Bu nasıl iştir anlamadım? Acaba opel servisleri yan sanayi kullanmaya mı başladı..Yada durumun farkına varıp ciddi indirimler yapmaya mı başladı..Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet şu anda opel servislerinde kampanya var. 5 yaş üzeri araçlarda bakım 99 tl civarı tutuyor. 2006 astra h ı geçen soktuk bakıma 99 tl dediler :)) sanayi fiyatından da iyi sanırım

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm yağ kullanıyorlar zaten piyasa fiyatı 30 tl olan onlara gelişi dahada ucuzdur.. filtreler yağ benzin hava filtresi zaten bir para değil.. 99 tl ye bakımı yapıp yollarlar çokda güzel gene para kazanırlar..

opel resmi servislerinin çoğu sinek avlıyor.. bu tür forumlar sayesinde opel alanlar yada alıcakların ilk opel kullanıcılarının yazdıklarından okudukları şey resmi servislerden uzak durun oluyor.. servis sorunu aşırı ortada olan bir marka.. şikayetim.com a girin orda bile bu bariz ortada.. haliyle alan insanlar bu tip siteler sayesinde özel servislerden faydalanıyor.. sanırım opel servisleri müşterilerini geri kazanmak için bu tip uygulamalar yapıyorlar..

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
yağ fitlresi chın malı beyler ama GM KUTUDA :d

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
ben iki-üç ay önce değiştirdim marş motorunu 2,3 hemde valeo marka fiyat işçilik dahil 250 tl idi.

axlR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla başka bi konuda yazmıştım bu gün yetkili servise gittim triger zincir seti+volant+baskı balata+alt rotil+10 bin bakım 2000Tl gibi bi rakam istedi.bazı özel servislerin kötü işçiliğine artı çin malı garantisiz malzemesine oranla bence yetkili servis daha garanti duruyor.en kötü 200 lira fark olur ama içim rahat olur.bu aralar baya indirim var.bide yetkili serviste iyi bi ustaya denkgeldim sanıırm.bu gün sadece 10 bin bakım yaptırayım dedim 99tlye yok dedi boşver şimdilik gerek yok daha 2 bin km sonra gel dedi şaşırdım :D

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amortisör ve baskı balata gibi ürünlerde de indirim var servislerde

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla başka bi konuda yazmıştım bu gün yetkili servise gittim triger zincir seti+volant+baskı balata+alt rotil+10 bin bakım 2000Tl gibi bi rakam istedi.bazı özel servislerin kötü işçiliğine artı çin malı garantisiz malzemesine oranla bence yetkili servis daha garanti duruyor.en kötü 200 lira fark olur ama içim rahat olur.bu aralar baya indirim var.bide yetkili serviste iyi bi ustaya denkgeldim sanıırm.bu gün sadece 10 bin bakım yaptırayım dedim 99tlye yok dedi boşver şimdilik gerek yok daha 2 bin km sonra gel dedi şaşırdım :D

arkadaşım senin o 2 bin tl dediğin bakımı özel servisde 500 tl ye yapıyorlar triger değişimi zaten bakımla beraber olur baskı balatayıda 300 e yapsalar 800 e gelir ayrıca parçalarıda kendin al servise güvenmiyorsan git orjinal parçaları parçacıdan tedarikçiden al.. 2 bin tl az paramı ne yapdın..

bunun dışında o baskı balatan 1 ay sonra arıza yapsın garantiden de değiştirmezler kullanıcı hatası derler forumda daha 9000 bin km de sıfır arkadaşın aracı balata yakdı servis kullanıcı hatası dedi değişmedi..

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım senin o 2 bin tl dediğin bakımı özel servisde 500 tl ye yapıyorlar triger değişimi zaten bakımla beraber olur baskı balatayıda 300 e yapsalar 800 e gelir ayrıca parçalarıda kendin al servise güvenmiyorsan git orjinal parçaları parçacıdan tedarikçiden al.. 2 bin tl az paramı ne yapdın..

bunun dışında o baskı balatan 1 ay sonra arıza yapsın garantiden de değiştirmezler kullanıcı hatası derler forumda daha 9000 bin km de sıfır arkadaşın aracı balata yakdı servis kullanıcı hatası dedi değişmedi..

katılıyorum bu işler için yetkili servise hiç gerek yok özel servislerde halledersin yarı fiyatına ...
(parça+işçilik)
parçayı kendin tedarik etmen koşulu ile ....
örnek :
daha 15 gün olmadı,
ben baskı balatayı ( sach marka set olarak)değiştim bide alta çelik karter muhafaza taktırdım ...
parçayı kendim aldım özel serviste işçilik ve kargo bedeli de dahil toplam ödediğim para 350 lira var sen düşün gerisini...
volant pahalıdır ama sonuçta bu dediklerini hep beraber yaptırınca işçilik olarak daha az ödemen gerekir en azından..
ordan düşününce 2000 lira gene çok...

Son düzenleme: