maximum 14000 bütçe ile vectra

ahmet_sonkur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar kuş serileri canımdan bezdirdi artık :D 14000 lira bütçem var vectra modellerine geçmişten olan bir beğenim var ama hep kuş serisi kullandığımdan bu araçlara çok yabancıyım siz değerli arkadaşlarıma danışmak istiyorum bakımları çok fazla üzmeyecek araç düşünüyorum sizce 1.8 modellerimi yoksa 2.0 modellerimi tercih etmeliyim veyahut sizin bu paralara önerebileceğiniz opel modelleri varmı ? ilgi alakamıza teşekkür ederim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.8 ler karbüratörlü olduğu için 2.0 lardan hem daha fazla yakar hem de sıkıntılıdır, o nedenle ben 2.0 öneririm.

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1994 1.8 var. ankara içi 100km/10lt ankara-bolu arası 90-100 km hız ortalaması otoban kullanımda 100km/6lt yakıyor.
2.0i den fazla yakıyor mu bilemicem.
(LPGsiz kullanıyorum)
Karbüratörlü olduğu için LPG mimarisi eski teknoloji olucağından çok yakıyor olabilir. O konuyu hiç bilemiyorum.
Üstündeki orjinal karbüratörünü ostimde ustasına 4 yılda bir bakım yaptırıyorum. motorla ilgili bir sıkıntı yaşamadım. ilk sahibiyiz. şu 262.000 km de.
Benim eskiden sık yaşadığım tek problem benzin otomatiğinin contasının yırtılmasıydı. Tamamen sulu veya kalitesiz benzinden olan bir sorun. Parça fiyatı 50-70 tl arası kendiniz bile değiştirebilceğiniz kadar kolay. 4 yıldır opet istasyonlarından benzin alıyorum. henüz 4 yıldır brezilya üretimi benzin otomatiğim bozulmadı.
1.8 motor ile bir sıkıntı olduğunu yada böyle bir söylenti duymadım. Genel olarak vectra A sorunları 1.6 sun, 1.8s, 2.0i ve gt 2.0i 16v sorunlar ortak ama üstesinden gelinmiyecek sorunlar da değiller. Bazı arkadaşlar kızıcaktır ama ben genel olarak Vectra B lerden daha sağlam ve masrafsız olduğunu düşünüp arkadaşlarıma da A kasa almalarını tavsiye ediyorum. Alıp da "pişman oldum bu ne" diyende olmadı henüz.
iyi ki zamanında 2.0i almamışız die seviniyorum ben. oksijen sensörü, enjektör vs gibi hassas parçalar yok bizimkinde. 2.0i de çok kullandım gidişinde de çok önemli bi artısını göremedim. siz bilirsiniz tabi. benim kişisel görüşüm.

Aklınıza takılan birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya da çalışırım. İnşallah temiz bir vectra A bulabilirsiniz :)

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o paralara oluyorsa vectra a gt alın derim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-sanruflu-2.0-gt-295673419/detay

bunun gibi birşey tadından yenmez 2.0 tabii 94 modeli geçmemesi SFİ olması tercih meselesi olmalıdır
94 sonrası 136 hp ecotec motorludur kötü olduğu söylenemez
C20XE MOTOR KODLU SFİ 94 sonuna kadar 150 hp dir, yukarıdaki linkteki ecotec, ben sadece bakın diye ekledim,
şayet temizini bulursanız sizi üzmez bu motor opelin ürettiği en iyi motorlar arasındadır çok dayanıklıdır 8 sene 1994 model c20xe calibra kullandım beni asla üzmedi,yarı yolda bırakmadı ama aracıma gözüm gibi bakardım...

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer bulabilirseniz a gt tadından yenmez. gecen bi abi 10 bin liraya aldı giresundan. acele etme giresuna bak derim geniş geniş. cunkı orda piyasası yokmuş. dediğim abi 10 a aldı pasta cila iç dış yıkama(tavan, kapı içleri alt doseme dahil) 15 bine sattı :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
o paraya aldığın vectra b ile akraba olursun