mercekli far yerine normal far

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba. 2001 cdx aracımın mercekli farını normal far ile değiştirsem sıkıntı olur mu. tesisatta far düğmesinde uyum sorunu yaşar mıyım?

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bağlantıda sıkıntı yaşamazsın da muayeneden geçemeyebilirsin. çünki bu arabalar fabrika çıkışlı orjinal xenon lu olduğundan muayenede sıkıntı çıkartabilirler. şahsen sıkıntı çıkmasa da cdx'i diğerlerinden ayıran özelliklerden biri mercekli xenon far olması tabi aydınlatması biraz zayıf merceğinin küçük olmasından dolayı ama görüntüsü yetiyo bence.

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısınız ama bugün ufak bir kaza sonucu sol farım kırıldı sağ farında ayakları kırıldı. malum bu farlar biraz tuzlu bunun yerine normal far takmayı düşünüyorum.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun. bilmem miiii ne kadar tuzlu olduğunu yenisini alıyım diyorum 2.500 tl para istiyolar ikisine sanki motor yaptırıyoz. çok pahalı gerçekten. ama siz yinede bir sorun merceksiz ve xenonsuz muayeneden geçer mi diye ? ona göre alın derim.

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Ayakları kırılan far bi şekilde tamir edilir de diğer farın sadece camı kırılıp içi zarar görmediyse çıkmacılardan bir far alıp, veya yan sanayi bir far alıp camını değiştirtebilirsiniz. Tabi farın içinde bir sorun yoksa, sadece far camı kırıldıysa. Geçmiş olsun tekrar..

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teş. ederim ancak bulunduğum yerde böyle bir imkanım yok aklıma geldi camını değiştirmek fakat camı bulsam bile burda o camı sağlam takacak usta yok. mecbur normal far taktıracağız.

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak hava tabancasıyla siz bile açabilirsiniz farı aslında. Ben önceki aracımda mercek montajı yapmıştım kendim, güzelce ısınınca salıveriyor kendini cam ama siz bilirsiniz yine de. Normal far tek çare o zaman..

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında dediğiniz gibi olur ama eğer cam iyi takılmazsa sonradan buğulanma yapmaz mı?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
normal far takılır, ben o şekilde geçen sene muayeneden geçmiştim, ampüller halojen ve sarı olduktan sonra sorun olmaz, soketleri uymaz, ancak kablo lehimlenerek uydurulur, bu arada orjinal farlarınıza merceksiz farın camı olur ancak motor yeri boş kalır, oraya da silikon doldurup kullanabilirsiniz, yani eğer sağ farınızın ayakları tamir oluyorsa ki büyük ihtimalle olur, sol far içinde internetten çıkma sol far camı araştırın ve taktırın; bu arada megan 2 merceği cdx orjinal farına birebir oluyormuş, yani mercek modifikasyonuna da gidebilir ve aydınlatmanızı arttırabilirsiniz....

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında dediğiniz gibi olur ama eğer cam iyi takılmazsa sonradan buğulanma yapmaz mı?

Camın kenarlarını kaliteli bir silikonla düzgünce silikonlayıp (çok değil, kararında. fazlası içeri kaçıyor kötü görünüyor) kurumasını beklerseniz hiç bişey olmaz. Mantık aynı.. Hatta bulabilirseniz far camları için özel silikonlar var, gri renkte sanırım. Internette bulabilirsiniz, onlardan sipariş edip yapabilirsiniz. Korktuğunuz kadar zor değil. Gerçekten ;)