Mersin Antalya üzeri durak önerileri aranıyor...

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle sitenin sağlam gezginlerinden öneriler lazım :)

Ailece durulabilecek hem görsel, hem de lezzetli mola yerleri hakkında görüşlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski (4-5) yıl önceki hali gibi ise o yolu kullanmazdım ben. Hatta o tarafı kullanmamak için Ermenek, Hadim, Bozkır v.b. yerleri öğrendim bana faydası oldu.
Aile için TELAŞ olmadan dura dura gidilecekse olabilir. Zaten çok fazla tesis olduğunu sanmıyorum, otobüslerin durduğu kaliteli yerler varsa durulabilir. Onun dışında muz v.s. satıp aynı zamanda çay satan yerler varsa keyifli olabilir bana göre. Manzarasının çok iyi olacağına eminim.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Silifke'den sonra Boğsak var. Lüks aramıyorsanız bir ya da iki gece için iyidir. Sonrasında Aydıncık Öğretmenevi olabilir. Anamur'da iskele civarındaki otelleri tavsiye ederim. Anamur Alanya arası pek bir şey yok. Alanya tatil için ideal. Uygun fiyatlı otel, apart, pansiyon v.s. bulunabilir. Alanya Antalya arası ise Manavgat Şelalesi, Aspendos, Side v.s. gezilebilir.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Asıl fikrimi sorarsanız sabah Mersin'den başlayın, hoşunuza giden yerlerde 15-20 dk durun, devam edin. Alanya'da en az birkaç gün kalın. Sonra Alanya Antalya arasını gezerek Antalya'ya ulaşın. Antalya'dan sonra alt yolu kullanarak Kemer, Kaş, Gökova v.s. yapın. Asıl güzellikler o tarafta. Mersin Alanya arası konaklamaya çok çok uygun değil.

madmax33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar: Yol üzerinde Kızkalesi cennet cehennemi kesinlikle ziyaret etmelisin.Daha sonra akyar ve susanoğlunda denize girebilirsin(tabi dün gitim susanoğlunun denizi bu aralar biraz kirli)boğusağa uğra...

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Konaklama Antalya'da olacak, bu sebeple uzun yolda durulabilecek mola yerlerini sormuştum.