milli bir konuyu sizler ile paylaşmak istedim

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda hatırlatmaların için teşekkürler daha dikkat edelim hep beraber özellikle zenginler dışarıda harcadıkları yüzbin dolarları ülkeye harcasınlar gidip fransa paristen alışveriş yapmasınlar burda üretilen malları oraya gidip te 10 katı fazladan ücret ödeyip + vergi almasınlar paramızı türk mallarına yatıralım

ersinm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bu konu ikame türk mallarının geliştirilmesine bağlı en büyük pazar bilişim sektöründe örnek vermek gerekirse cep telefonlarında Türk malı gibi bir seçeneğimiz varmı yada kaçımız kullanıyoruz.Açıkçası böyle konularda yatırım yapan kazanır benim görüşüme göre ben kaliteye bakarım.Ürünün nerede üretildiğiyle fazla ilgilenmiyorum.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülke ekonomisine sadaka atmak olur, üreticileri teşvik etmek yerine gereksiz bir rehavete itebilir bu zihniyet ve girişilen hamle.
iyi yapanı alırım 869 dinlemem.sinan aygün gibi rakam salatası ve laf cambazları benı yönlendiremez.

:good: :good: Aynen..Coca cola alma cola turka al..Coca colanında fabrikası türkiyede..Orda çalışan türkler ne olacak..Nivea almadım arko aldım..Ne olacak...Arkonun sahibi miamide villa alacak Ferrariye binecek senenin 6 aynın yurt dışında geçirecek çoluğunu çocuğunu amerikada okutacak..Ekonomiyi düşünmek benim işim değil...Onu düşünmesi gereken insanlara oy ve 7 küsür milyar maaş verip görevlendiriyoruz zaten..Ben cebimdeki parayla en uygunu ve benim için en yararlı olanına bakarım...Gerisi hikaye..