Mobil 0w-40 sentetik yağ ?

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zannetmem. mobil kensi resmi sitesinde de arık 1.6 opel motorlar için 10-40 deği 0-40 öneriyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben mobil süpr 3000 tam sentetik 5w-40 yağını aldım ... gayet güzel bi yağ tavsiye ederim .0 w -40 kış şartları için iyi fakat yazın motorun yağ yakıyorsa bunu daha kolay yakacaktır yani yağ eksilmesi olabilir başka bi sıkıntı da olmaz...
bu arada bi not artvinde mobil 5w-40 araadım buladım bende siparişlen aynı siteden( site sağlam sıkıntı yok ) getirttim.bi de siz araç arıza yaptığında ne çektiğimizi düşünün artık yağ bulamadıysam :?
yani öyle memketin her tarafı aynı değil... :)
yağlağın kalınlıkları aynı sadece akışkanlık değerleri farklı. yağ yakma gibi bir sorun ekstradan çıkmaz.
ben daha kaliteli diye onu almak istiyorum... 2008 astra sedan lpg li araba temz yağ eksiltir mi ki ?
aracınız için tavsiye edilen yağı kullanın.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 1.3 dizel Astra H
Benimde bakım yaklaştı, acaba dizel için hangisini almalıyım?
0-40 sanırım benzinli motor için.
Ben 0-35 mi almalıyım tam sentetik?
Servislerde uyduruk marka yağlar kullanıyorlar diye biliyorum çünkü!'!

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 1.3 dizel Astra H
Benimde bakım yaklaştı, acaba dizel için hangisini almalıyım?
0-40 sanırım benzinli motor için.
Ben 0-35 mi almalıyım tam sentetik?
Servislerde uyduruk marka yağlar kullanıyorlar diye biliyorum çünkü!'!

Opel'in kendisi hem benzinli hem dizeller için Dexos2 kalitesini sağlayan 5w-30, -25 dereceden daha soğuk yerlerde ise kış değeri 0 olan (0w-40, 0w-30 gibi) yağları öneriyor.

Kendi açımdan değişimde öncelikle Mobil 1 Esp 5W-30, o olmazsa New life 0w-40 yağlarını kullanmayı düşünüyorum.

houdini105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba castrol yeni çıkardığı edge 0w-30 ve edge 5w-40 yağlarını araştırdım 1.3 cdtı 2006 astra h aracım için teknolojı olarak ıyı hazırlanmıs gıbı geldı sız ne dersınız arkadaslar?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0w-30 ile 0w-40 arasındaki fark nedir?
Ben servise sordum GM marka yağ koyuyoruz dediler.
Bende dışardan kendi yağımı alıp gelsem sorun olurmu dedim olmaz garantiye devam dediler.
Şimdi karar vermek istiyorum bu iki kalınlık neleri olumlu olumsuz etkiler?
5w-30 55 TL mesela mobil 1 in. bu fiyata almak varken boşuna 95 vermeyelim yani!!!

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bende dışardan kendi yağımı alıp gelsem sorun olurmu dedim olmaz garantiye devam dediler.
5w-30 55 TL mesela mobil 1 in. bu fiyata almak varken boşuna 95 vermeyelim yani!!!

Servis sizi yanlış yönlendirmiş, size yağı fatura edemedikleri için aracınız garanti dışı kalır. Servisten yağı ayrıca alırım, onu da bir arkadaşıma satarım, veririm derseniz o ayrı. Bunu bir kez daha danışın servise yanlış bildirmişler.

Yağ hakkında çoğu sorunuza buralardan cevap bulabilirsiniz:
http://www.mobil1.com.tr/mobil-1-bilgi-arsivi/sikca-sorulan-sorular.aspx
http://www.castrol.com/castrol/faq.do?categoryId=73024007&contentId=6008642

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0w-30 ile 0w-40 arasında sadece yağ molekülleri büyüklük farkı vardır. yani kalınlık farkı.
siz servisten GM yağ almış gibi fatura edilir kendi yağınızı kullanırsınız muhtemelen. amaç orda yağın markası değil, yağı koyanın yetkili birileri olmasıdır.
çok küçük ve dar noktalarda atıyorum 30 kalınlıktaki molekülün giridği bazı yerlere 40 kalınlıktaki yağ molekülleri giremez. mesela yağ yakan motorlar için 10w-60 önerirler. sebep 60 kalın bir yağdır ve segmanlardan sızması zordur. haliyle yağ yakma azalacaktır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağada bilimesi gereken W önündeki numara kış şartlarında yağın kalınlığı inceliğini belirtir..rakam ne kadar düşük olursa kış şartlarında o kadar akıcı olur. yani ne kadar ince olursa soğuk havalarda çalışmada motorun her kanalı ilk çalışmada yağlanır. W sonrası rakam ise sıcak motorda yüksek sıcaklıkda dahi yağ koruma özelliğini korur.
mineral yağlar 150 dereceye kadar koruma yaparken sentetik 300 dereceye kadar koruma özelliğini tutar.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağada bilimesi gereken W önündeki numara kış şartlarında yağın kalınlığı inceliğini belirtir..rakam ne kadar düşük olursa kış şartlarında o kadar akıcı olur. yani ne kadar ince olursa soğuk havalarda çalışmada motorun her kanalı ilk çalışmada yağlanır. W sonrası rakam ise sıcak motorda yüksek sıcaklıkda dahi yağ koruma özelliğini korur.
mineral yağlar 150 dereceye kadar koruma yaparken sentetik 300 dereceye kadar koruma özelliğini tutar.
Senin anlattıkların ışığında en iyi seçenek 0W-30 gibi duruyor.
En soğukta bile etkili, en sıcakta bile koruyucu doğrumudur?