Moika neredesin?

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün konu açtım ama sitede düzenleme yapılmış konu gitmiş .

İç havalandırma sirkilasyon motoru tek taraflı çalışıyor. Düğme çalışıyor ama voltajı ters çevirmiyor. Bu sirkilasyonu kontrol eden röle mi kontrol paneli mi nerededir.

Bunu bilse bilse moika bilir dediler.
Şimdiden tşk ederim.

Araç astra g z16xe 2001 elegance

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Moika nerelerdesiiin :) valla moika diye ararsanız zor bulursunuz gibi geliyor.konuyu MOKIA diye açsanız bulursunuz. şaka bir yana cengiz görecektir konuyu...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
[MENTION=58493]alemdarli46[/MENTION] Konuya [MENTION=255]MOKIA[/MENTION] etiketi ile çağrırsanız kendisine bildirim gidecektir.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu konunun son iki sayfasına bakarsanız [MENTION=255]MOKIA[/MENTION]'nın konuyla ilgili cevabını bulabilirsiz.
http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/30015-astra-g-ic-dis-hava-swichi-yardim.html

benim de [MENTION=255]MOKIA[/MENTION] dan bir isteğim olacak. benim sirkülasyon kapağı da kırık. ben de soketini çektim. sirkülasyon motoruna devamlı giden elektriği kesmek için kesici devre yapmak istiyorum. sanırım diyot, kondansatör, direnç ve röle kullanılması gerekiyor. devre şeması varsa rica ediyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Biri benimi aradı ya:)

Bugün konu açtım ama sitede düzenleme yapılmış konu gitmiş .
İç havalandırma sirkilasyon motoru tek taraflı çalışıyor. Düğme çalışıyor ama voltajı ters çevirmiyor. Bu sirkilasyonu kontrol eden röle mi kontrol paneli mi nerededir.
Bunu bilse bilse moika bilir dediler.
Şimdiden tşk ederim.
Araç astra g z16xe 2001 elegance

Tek taraflı çalışıyor deken motoru gözle gördünmü tek taraflımı dönüyor sürekli.
MAX tuşuna bastığında yönü değişmiyormu.?
Arada röle yok. Yalnız kış mevsimindeyiz.
Hava yönlendirme anahtarın ön camda ise MAX tuşun çalışmaz zaten.

Devre için de
Devre yapmıştık ama çizili şeması yok malesef.
devrenin videosu aşagıda bi ara bakayım ama hazır yok şimdi.

ASTRA G SIRKULASYON MOTORU Air Circulation - YouTube

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Tşk ederim hoşgeldin.

Videodaki olayı aynen yapıyorum. Motor sağlam. Enerji ile alakalı bir sıkıntı var.

Yön düğmesi göğüs ızgaralarında.

Voltah max düğmesi aktif değilken motora 12 v geliyor. Düğmeye basıyorum düğme üzerindeki ışık yanıyor ama voltaj motorda ters dönmüyor. Kablo tamamen enerjisiz kalıyor. Harici enerji veriyorum motor çok sağlıklı çalışıyor.

Düğmeye basınca voltaj ters dönmesi lazım ama tık yok. Çözemedim gitti . Bunu devre ile çözmeyi düşünüyorum.

Nasıl yapmış bunu opel.

Son düzenleme:

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umudumuz Mokia
100 numaralı adam.:)
bakabilirsen çok makbule geçer gerçekten. zaman gecikmeli kapanan devre yapılacak ama +,- yer değiştirdiği için sıkıntı olacak gibi.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Öncelikle Tşk ederim hoşgeldin.

Videodaki olayı aynen yapıyorum. Motor sağlam. Enerji ile alakalı bir sıkıntı var.

Yön düğmesi göğüs ızgaralarında.

Voltah max düğmesi aktif değilken motora 12 v geliyor. Düğmeye basıyorum düğme üzerindeki ışık yanıyor ama voltaj motorda ters dönmüyor. Kablo tamamen enerjisiz kalıyor. Harici enerji veriyorum motor çok sağlıklı çalışıyor.

Düğmeye basınca voltaj ters dönmesi lazım ama tık yok. Çözemedim gitti . Bunu devre ile çözmeyi düşünüyorum.

Nasıl yapmış bunu opel.

Öncelikle havalandırmanın ön camda olmadığından emin ol. Ön camdayysa max düğmen çalışmaz.
Yönlendirme düğmesine bağlı bi switch var o takılı kalmış olabilir.
yadda İçerdeki direnci yakmış olabilirsin.
Kalorifer markan Behr mi Delphi mi. Behr se altakigibi.
attachment.php

Ekli dosyalar

• SDC12651.JPG
    SDC12651.JPG
    26.5 KB · Görüntüleme: 79

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle havalandırmanın ön camda olmadığından emin ol. Ön camdayysa max düğmen çalışmaz.
Yönlendirme düğmesine bağlı bi switch var o takılı kalmış olabilir.
yadda İçerdeki direnci yakmış olabilirsin.
Kalorifer markan Behr mi Delphi mi. Behr se altakigibi.
attachment.php

Ön camda değil. Cama alınca ışık yanmıyor swicte proplem olsa ışık hiç yanmaz değil mi. Diğerlerinde yanıyor ama görev yapmıyor. Bu direnç dediğin tam olarak nerede.

Panel resimdeki gibi. Kendi kendine bozuldu. Yaptığım testlerde voltajın ters gelmemesi sonucuna vardım.