Motor Elektronik Işığı???

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
i1cpzr.jpg

Göstergede belirttiğim lamba kontak anahtarını marşa basmadan son kademe getirdiğimde sönmesi gerekirken sönmüyor fakat marşa bastığımda sönüyor ve tekrar yanmıyor. Araçta herhangi bir arıza yada farklı bir belirti yok herşey normal gözüküyor ama elektronik olarak herhangi bir sorun varmı bilmiyorum.

Bu resimde ingilizce olarak birşeyler tarif ediyor ama pek anlayamadım.

2a6va5k.jpg

Bu gösterge normalde nasıl çalışmaktadır?

Hangi şartlarda arıza olmadığında sönmesi ve arıza olduğunda yanması gerekmektedir?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper kardes, o isik kontak acikken yanar motoru calistirinca söner..bu normaldir..
yaniyorsa ariza vardir
onlarda sunlardir;
sanziman elektroniki arizasi
diesel yakit filitresi,
motor elektronik arizasi

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper kardes, o isik kontak acikken yanar motoru calistirinca söner..bu normaldir..
yaniyorsa ariza vardir
onlarda sunlardir;
sanziman elektroniki arizasi
diesel yakit filitresi,
motor elektronik arizasi

ama son kademeyı soruyor alper arac calısmadan once son kademeye alınınca sonmesı gerreklıdır

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet son kademede sönmesi gerekiyor diye biliyorum bende. Ama araç çalıştıktan sonra sönüyor. Sanırım elektronik bir arıza var. Peki bu arıza ne arızasıdır?

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım o araba içinde anahtar işareti arabanın servis bakımının geldiğini haber ediyor. Esas arıza ışığı bir üste bulunan turuncu motor benzeri ışıktır.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
alttaki açıklamalar immobilizerle ilgili. eğer kontağı açtığında ışık yanıyorsa sisten hatalıdır. motor çalışmaz. kontağı kapatıp yeniden aç çalıştırmayı dene. ışık yanmaya devam ediyorsa opel servisinin yolunu tut demiş

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın çalışmasında herhangi bir sorun yok zaten. Sadece kontak son kademeye geldiğinde sönmesi gerekirken marşa basana kadar yanıyor. Marşa bastıktan sonra sönüyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son kademede sönmez... bir o bir motor elektrik ariza birde motor yag...

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o lamba kontağı son kademeye cevirdikten sonra 2-3 saniye sonra sönüyor bende..2 haftadır bendede 10 metre gittikten sonra yandı ve sönmedi gittim bağlattım kızdırma bujisi 1 gitmiş 1 hafta sonra bindim 10 metre daha gittim gene yaktı 2ci kızdırma bujisi gitti böyle bir sorunda çalıştırmadan önce biraz daha gec sönüyor..bakalım 3ve4 cü kızdırma bujileri ne zaman gidecek :)

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç aşırı derecede yakıt tüketiyor. Bakalım pazartesi gidip gösterince servise ne diyecekler. Öncelikle kaliteli bir özel serviste tech2 bağlatıcam arızayı öğrenicem bakalım yetkili servis ne diyecek bağlayınca.