Motor kısmından gelen ses. YARDIM LÜTFEN

draw1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabayı çalıştırdığımda, daha sonra gaza basınca felan aşağıdaki videonun 5, 10 ve 30 saniyelerdeki ses geliyor. Gaza bastıkca ses hızlanıyor neden olabilir?

https://www.facebook.com/dogan.tuysuz/videos/10155900150002900/

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burda o sesin haricinde normal olmayan bir motor sesine benziyor. Ancak sağlam bi motor ustası anlar diye düşünüyorum

draw1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankaradausanız opel ustası tavsiye edebilirim.

Hocam istanbuldayım bir ustam var ona gösterecem. Martta 15 gibi Ankaraya gidicem düzelttiremezsem orada giderim ustaya.

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam istanbuldayım bir ustam var ona gösterecem. Martta 15 gibi Ankaraya gidicem düzelttiremezsem orada giderim ustaya.

benım gözüm kapalı götürdüğüm çok iyi bir opel ustası var inş istanbulda çözersın sıkıntını olmadı ankaraya gıderken ıstersın ustanın bılgılerını atarım. çok ince ayrıntı bır nokta prof usta ancak tespit koyabılır. ustaların hepsıde aynı degıl kımısı paragöz getır çok kötu hemen değişmesı gerek şubu deyip korkuturlar ınsanın parasını almaya çalışırlar. benım tavsıye edeceğim usta öle deıl parçayı görüyor mesela km ya da tarih verıyor falanca km de yada falanca tarihe kadar bu parçanın ömrü var ondan sonra değiştirelım dıyor.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benım gözüm kapalı götürdüğüm çok iyi bir opel ustası var inş istanbulda çözersın sıkıntını olmadı ankaraya gıderken ıstersın ustanın bılgılerını atarım. çok ince ayrıntı bır nokta prof usta ancak tespit koyabılır. ustaların hepsıde aynı degıl kımısı paragöz getır çok kötu hemen değişmesı gerek şubu deyip korkuturlar ınsanın parasını almaya çalışırlar. benım tavsıye edeceğim usta öle deıl parçayı görüyor mesela km ya da tarih verıyor falanca km de yada falanca tarihe kadar bu parçanın ömrü var ondan sonra değiştirelım dıyor.
Ustanizi biz de öğrenebilir miyiz [emoji4]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustanizi biz de öğrenebilir miyiz [emoji4]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tabiki ankara şaşmazda özelden numarasını atayım. BENİM astranın şanzımanını değiştirdi memnunum ben. Ama memnun olmayanlarda vardır illaki orasını bilemem. Kafanıza yatarsa baktırırsınız aracınıza. Periyodik bakımlara ben hep bu ustaya götürürüm. Opel opan da 10 - 15 yıl çalışıp sonra ayrılmış kendi dükkanını açmış deneyimli tecrübeli biri.

draw1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar problem düzeltildi.

Dışarıda götürdüğüm özel servisler 300-3500 TL arasında fiyat çıkarttılar. En son yetkili opel servisinde gösterdik adam 1 dk dedi buji anahtarını getirdik çok az çevirdi ve düzelmiş olması lazım dedi.

Sorun düzelmişti. Sesin sebebi buji gevşemiş ama ilginç olanı İstanbul'da hiç bir özel veya yetkili servis bu sesi daha öne hiç duymamış olması.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
valla hocam diyecek kelime bulamadım burası Türkiye olabiliyor geçmiş olsun..

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
aslında her alanda böyle insanlar mevcut. Kendi alanında emek vermiş kendisini geliştirmiş kişiler sorunları pratik ve kısa çözümlerle halledebilir. Tecrubesiz ve toy usta(aslında çırak lakin kendini usta gören çıraklar) hemen parça parça maliyet çıkarır 1000 başlar artık nereye kadar giderse.
Motor kısmından ses geliyordu.Teşhisler
Çırak usta = Egzoz manifoldu değişecek, emme manifoldu , bujiler işçilik dahil 1500t.
Usta = Oğlum anahtarı getir,vidaları bi sıktı, sorun halloldu.