motor soğuyunca tek marşta almıyor

ardairem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı sorun bende de var benzinde kapatmayı deneyeyim inşallah düzelir.Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler

opelvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozan senin arıza başka bi arıza krank devir sensöründe eğer aracın cd modeliyse motor arıza lambasını yakması lazım ama söylediğine bakılırsa GLS modeli galiba... tech 2 de öyle bi arıza çıktıysa değiştir bence yolda kalma ihtimalin bile var araçta teklemede yaptırıyo o arıza.sevgi ve sevgiyle kalın

see_none

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelvectra dediğini yaptım çalışma sorunu düzeldi.ama şöyle bi sorum var arabayı stop etmeden hemen önce elle benzine alıp stop ediyorum yine geç alıyo. bu stop etmeden benzine elle alma zamanını nasıl ayarlıycam.şimdiden tşkrler..

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 98 model vectra gls var.Araç özellikle sabahları ve motor soğuyunca tek marşta almıyor.Araçta sıralı sistem lpg var.Sıcaklık sensörü,rölenti düzenleyici,1 numaralı buji kablosu kontrol edildi bi şey değişmedi.Son olarak benzin pompası değiştirildi sorun düzelmedi.Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şİmdiden tşkrler...

kardeş konu yanlış yere açılmış...ama aynı sorun bende de var sıralı sistem lpg de var üzerinde tansu ustamla görüştüm bakalım ustamın cevabı ne olacak aynı senin anlattıgın şeylere bakıldı hatta muşul da degişti kardeş...

see_none

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben sorunu anladım tüpte stop ettiğin zaman motor soğuyunca geç marşla alıyo.2 gün hiç tüpe almadım hep benzinde kullandım sorun çözüldü.sorun arabayı tüpte stop etmek.ama arabayı sürekli de tüpten benzine almak anlamsız mutlaka bunun i çözümü vardır.bişeyler öğrenip bu raya yazarsan sevinirim.

opelvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erhan19 teşekkür ederim. internete epeydir giremiyordum ödevlerden başımı kaşıyacak vaktim yoktu sonunda sunumları bitirdim ve geldim.

opelvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
see none. o zaman şöyle bi dene aracında lpg olanlar genelde benzini fazla bulundurmazlar. benzin ibren 20 -40-60 gösteren yerde 20 nin üzerini göstermesine dikkat et depoda benzin az kaldığından bu sorunu yapar. benzinde bırakmamızın sebebide bu. benzini geri salınca marş tek seferde almıyor. yada benzin dolana kadar kontağı 4-5 defa açıp kapatmak buda zahmetli bir iş onun için ibren 30 litre gösterecek şekilde benzin alman en kolay yöntemi bu, ben böyle yapıyorum artık benzinde falan bırakmıyorum aracı.istersen depoyu doldurabilirsinde litresi 3.11 ytl den :)