Motor Yağı değişimi

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden tofaş ta renoda 3 bin de yağ değişimi yaparlardı yağcılar bi boş bi dolu derdi..birinde filitre ile birinde sadece yağ.aynı hesaba geliyo 7.500 de yağ ve filitre değşimi yapmayı unutmayın
demekki alışkanlık ordan kalmış
tofaş muamelesi yapıyolar herkese :D
soner ustam bujileri de 10bin biliyorum ben doğrumudur?

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin yaptığı açıklamada servis aralıklarını uzattıklarını sölediler ama senin aracının durumunu bilmediğimiz için mesela daha önce bütün servisleri yetkili servistemi yapıldı harici bir yere arabayı götürdün mü bunlaretken bir faktördür o kartta yazan km 1000 km daha tölarans veriyorlar bubunuda unutma

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demekki alışkanlık ordan kalmış
tofaş muamelesi yapıyolar herkese :D
soner ustam bujileri de 10bin biliyorum ben doğrumudur?
vectra a kasalar 15.000 km de onların tek tırnak olanları var 94 kadar onların hariçi 30.000 km ama her 15.000 de kontrol amaclı bakılır

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin yaptığı açıklamada servis aralıklarını uzattıklarını sölediler ama senin aracının durumunu bilmediğimiz için mesela daha önce bütün servisleri yetkili servistemi yapıldı harici bir yere arabayı götürdün mü bunlaretken bir faktördür o kartta yazan km 1000 km daha tölarans veriyorlar bubunuda unutma
evet uzattılar ama nasıl uzattılar...araclara 5/30 yağ kullanarak.4 lt 100 ytl civarında artı filitre ve 30.000 km de değişiyo yağ inçe olduğu için filitre tıkanma riski az....ama türkiye şartlarında 5/30 yağ nakadar iyi bilemem...yazın ege de sıçaklık 35 40 derece arası..ısınan yağ yazın 30 ise olacak 15

Enolaguy

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30000 de yağ değiştirip 150.000 devirmiş araç daha ortada yok baktılarki motorlar 300000 dayanıyor 150.000 e nasıl indirirde parça satarız dediler 30000 de yağ değişimi iyi bir fikir olarak ortaya çıktı sonuçta :)
bence yağ en fazla 6000 de değişmeli

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra a kasalar 15.000 km de onların tek tırnak olanları var 94 kadar onların hariçi 30.000 km ama her 15.000 de kontrol amaclı bakılır
bosch alıyorum ben çift tırnak sanırım, 10-15 arası değiştiriyorum demekki çok da yanlış yapmıyorum
gerçi rektifiyeden önce zırt pırt gidiyodu bujilerden bitanesi herhalde ilgisi vardır,sıradaki bakımda nolcak merak ediyorum

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede yağı 10000 de değiştirmek gerek ayrıca her yağ değişiminde filtrede değişse iyi olur filtre okadar pahalı birşey değil. gm nin iki çeşit yagı varmış ben geçen sene 50 ytl ye almıştım hangisi olduğunu bilmiyorum. bujiler ve ön fren balataları (2 tane)tahminen ne kadardır

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap yazan herkese teşekkürler :good:
Acaba kartı yazan usta yağ filtrelerini unuttudamı böle yazdıki yoksa bende şaşırdım ikisini çıkarınca 15.000i görünce baya bi şaşırmıştım dediydim OPEL farkı demiştim ama demekki 7500 km benimde kafama yattı önceki yağ 5000 km değişmişti heralde yağı koyan usta ince yağ koymuş şuan markasını bilmiyorum ama 5bin km reden sonra motorda yağ kalmadıydı:( şimdi baktım daha halen maxmumda demekki yağdan yağa fark ediyo :good:
Ayrıca servisteki ustalar yağı değiştirdiken sonra bütün filtre takımını değiştiriyorlar:good: en yakın zamanda servise uğrucam:good: hemen gideyim diyorum da malesef Ankara yolunda 6-8 km :D dönüşüde var ama ihmale gelmeyeceği için en yakın zamanda ustalarla konuşcam hem aracın bi kaç yerinede baktırcam:)
:good: cevaplayan herkese teşekkürler:good:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede 15 bin km bekleme tamam yağ okadar ömürlü olabilir belki ama yağ filitren ömrü okadar değil..7500 de filitre değişir..eğer filirtern şişerse yağın nekadar iyi olursa olsun motoru gene yersin sen 10.000 de değiştir kardeşim işini garantiye al
Ya abi işte bende onu anlayamıyorum acaba 15bin eklemededki kastı yağın ömrünün o kadar olduğunumu kastediyorki yoksa :sorry: yoksa abi bende öle tahmin ediyordum yani :good: ayrıca filtrelerin tıkanması kadar kötü bişey yok önceki sahibi herbişeyi değişti dedi götürdüğümüz ustada sorun olmaz dedi meğersem benzin filtresimi ne öle bişey değişmemiş inan abi gaz yemeyen 124 gibiydi gazı topukluyorsun silkeliyip duruyordu neyse 100.000de değiştirdilerdi şimdi kasırga gibi esip gidiyor:good: o yüzden ustam yani şimdi 7500 geçirince gidiyim diyorsun yani tamam:good:
yardımların için teşekkürler

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosch alıyorum ben çift tırnak sanırım, 10-15 arası değiştiriyorum demekki çok da yanlış yapmıyorum
gerçi rektifiyeden önce zırt pırt gidiyodu bujilerden bitanesi herhalde ilgisi vardır,sıradaki bakımda nolcak merak ediyorum
Walla Hakan abi 4bin km sonra bende bi tane fire verdim bujilerden ustada bi tane buldu taktıydı peki bu sorun yaratırmı acaba Soner ustam:good: