motora hangi yağ?

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamın yağını değiştireceğim, aracım 156 bin km de şu anki mevcut yağı Castrol magnatec 10/40 . Biraz fazla yağ eksiltiyor gibime geldi. Castrol magnatec mi EDGE mi yoksa başka bir yağmı tavsiye edersiniz*

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fazla derken???? ne kadar yakiyor km de az degil yani
5W40 kullan yukari gitme yani 15w40 gibi

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak hesaplayamadım yaklaşık olarak söylüyorum 2 bin km de 1 litre civarında

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakiyor 1000km de yarim litre....sen yine 5 w 40 kullan yalniz aracin kompresorunu bir ölctür hemde iki defa ustaya söyle bir defa ölcsün veriler kötü ise silindirlere az yag damlatsin yine ölctür düzelme varsa ventil yataklarini yani contalri degistirsin...

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aynı sorun var
şimdilik mobil1 10-40 koydum
bir de bor power ekledim
bi dakai yağ değişimnde başka katkı ekliycem

emrebuyukok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakiyor 1000km de yarim litre....sen yine 5 w 40 kullan yalniz aracin kompresorunu bir ölctür hemde iki defa ustaya söyle bir defa ölcsün veriler kötü ise silindirlere az yag damlatsin yine ölctür düzelme varsa ventil yataklarini yani contalri degistirsin...

arkadaşım ventil yatakları diye bahsettiğin neresidir bilmiyorum ama silindir içine yağ (1 kaşık kadar ) konularak yapılan ölçüm sonucu iyileşme var ise piston ve segman boşluğu var anlamına gelir.

emrebuyukok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamın yağını değiştireceğim, aracım 156 bin km de şu anki mevcut yağı Castrol magnatec 10/40 . Biraz fazla yağ eksiltiyor gibime geldi. Castrol magnatec mi EDGE mi yoksa başka bir yağmı tavsiye edersiniz*

10-40 en uygun yağ Castrol Magnatec, EDGE yada Mobil1 olabilir

kendi aracıma Mobil1 0-40 kullandım yağ ince geldiği için bahsettiğin miktarda eksiltme yapıyor. Bir sonraki yağ değişimine mutlaka 10-40 kullanıcam

emrebuyukok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aynı sorun var
şimdilik mobil1 10-40 koydum
bir de bor power ekledim
bi dakai yağ değişimnde başka katkı ekliycem

katkı maddeleri konusunda bende kararsızım yağların üzerinde hiçbir katkı maddesi ilavesi yapmayın diye uyarı var.