Motordan gelen ilginç ses

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli arkadaşlar, abilerim.

2012 astra 1.4 t aracım var. 37 bin km'ye geldim sayılır. Bayramda memleketten döndüğümde tam garajın önüne geldiğimde videodaki sesi fark ettim. Video kaydı bugün çekildi. 2 hafta önce bir ustaya gösterdim ancak ortam baya gürültülü olduğu için sanırım sesi anlayamadı ve normal dedi. Ben tekrar bugün kendisi ile iletişime geçtim ve yeniden aracı müsait olduğumda götüreceğim.

Youtube'da aratırken benzer sesin oto destekçim kanalında bir videoda şarj dinamosu arızası olarak bahsedildiğini gördüm.

Sizlerden ricam videoyu izleyip fikrinizi almak. Benim tahminime göre ya şarj dinamosundan yada egzantrik bölgesindeki büyük çarktan ses geliyor.

Bu arada gaza basıldığında ses biraz daha artıyor.

Anlatım bozukluklarım olduysa şimdiden özür dilerim.

Teşekkürler.

Görüntüleme: https://youtu.be/0mBeL7zlQKg

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Benim algiladigim sesten devirdayiminiz arizalanmis. Devirdayimdan geliyor gibi ses. Zaten devirdaim kronik ariza yapiyor sesin ondan,gelmesi muhtemel

• Beğen
Tepkiler: hgevez93

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim algiladigim sesten devirdayiminiz arizalanmis. Devirdayimdan geliyor gibi ses. Zaten devirdaim kronik ariza yapiyor sesin ondan,gelmesi muhtemel

Teşekkür ederim abi . Herhangi bir su eksiltme veya kaçak yok yine de devir daim diyebilir miyiz?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Diyebiliriz ici dagilmistir. Ama ilerleyen zamanlarda hararet skintisina yol acar

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zafer Abi dediğiniz gibi sesin kaynağı devirdaim çıktı. Orjinal GM olarak değiştirdik. Bir de değiştirmişken termostatı da değiştirdik onunda durumu biraz kötüydü.

Parçaları GM olarak değiştirdiğimiz için biraz fiyat zorladı.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sonuc onemli olan devirdayim skintili bisey araca hararet yaotirirsan bisuru masrafin olurdu kafani takma devir daim zaten kronik

• Beğen
Tepkiler: hgevez93

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle abi haklısın yalnız kafama takılan şey şu oldu. Usta eski contayı kullandı. Ben sızdırma yapar mı diye sordum şüphelendim. Yok sen bana güven dedi. Tekrardan contaya para verme bu contalar çok yüksek ısılara dayanıyor dedi. Eski contayı kullanırken siyah sıvı conta ile birlikte kullandı.Sadece içimi rahat ettirmeyen bi tek o oldu.

Son düzenleme: