Motordan Yağ Sızdırma Problemi

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.A,

Corsa B aracımın ufak bir problemi için götürdüğüm sanayide başka bir problemle karşılaştım.. Aracın altına baktığımızda motorun altı tamamen yağ olmuş. Ustanın bana aynen söylediklerini sizlere yazıyorum "Motor üst kapak contasından yağ kaçırıyor. bunun değişmesi lazım.. ve karterinde değişmesi lazım" dedi.. Masraf ne kadar dediğimde...

İşçilik : 350
Üst Kapak Contası : 140 (zannedersem bu fiyat söylemişti)
Karter değişcek dedi.
Yağ tamamen boşalıp yeni yağ konulcak denildi.

Yaklaşık 550-650 civarı bir fiyat çıkardı..

Sizce bu fiyat aralığı nasıl ? birde bu acil bir problem mi hemen yapılması gerekir mi acaba?

Şimdiden teşekkürler

eke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam üst kapak contasından sizin dediğiniz şekilde komple yağ olacak şekilde atmaması lazım karter delindimi yoksa karter değişecek demişsin benimde triger değişim sonrası karter contasından yağ atıyodu 350 tl masraf çıkmıştı dediğiniz fiyata bari filtre buji değişimide ekletin hem bakımı da aradan çıkarmış olursunuz

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişecek olan karter değil karter contasıdır muhtemelen. ayrıca yağ kaçırması çok fazla değilse üzerinde durulacak bir konuda değil bence. piyasada gezen araçların %80'i contalardan yağ kaçırıyor zaten.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok çok fazla işçilik yazmış :mad: karter contası en fazla 20 tl dir, karterin değişmesine gerek yoktur delinmemiş ise şayet
, üst kapak külbütör contası ise fazla pahalı olmasa gerek en fazla 30 tl eli tornavida tutan bile değişebilir

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam üst kapak contasından sizin dediğiniz şekilde komple yağ olacak şekilde atmaması lazım karter delindimi yoksa karter değişecek demişsin benimde triger değişim sonrası karter contasından yağ atıyodu 350 tl masraf çıkmıştı dediğiniz fiyata bari filtre buji değişimide ekletin hem bakımı da aradan çıkarmış olursunuz

motor komple inicek üst kapak contası değişicek dedi usta. karteri yaptığı iş sağlam olsun diye onuda değiştircek zannedersem.. bujiler sorun değil hocam onların fazla bir maliyetide yok. ama bana işçilik çok gibi geldi..:(

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişecek olan karter değil karter contasıdır muhtemelen. ayrıca yağ kaçırması çok fazla değilse üzerinde durulacak bir konuda değil bence. piyasada gezen araçların %80'i contalardan yağ kaçırıyor zaten.

walla hocam bilmiyorum.. usta beni çağırdı banada gösterdi altına baktığımda yağ baya birikmişti.. ama daha önceki yağların birikmesiylemi öyle oldu yoksa o gün mü o kadar yağ oldu onu bilmiyorum..

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok çok fazla işçilik yazmış :mad: karter contası en fazla 20 tl dir, karterin değişmesine gerek yoktur delinmemiş ise şayet
, üst kapak külbütör contası ise fazla pahalı olmasa gerek en fazla 30 tl eli tornavida tutan bile değişebilir

bana motor komple inicek öyle değişicek dedii..:confused:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bahsi geçen iki conta değişecek diye neden motor inecekmiş onu anlamadım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forum sponsorlarından Hakan abi ile iletişime geçin. OPEL GARAJ birde onlara danışın derim ben.