[Nasıl Yapılır ?] Corsa C 3DR Yan Kapı Çıtası

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum ama sormam gereken bi soru var. Corsa C 3 kapılı aracımın yan çıtalarını sökmeye karar verdim yalnız çıtaları çıkardıktan sonra bant izleri kaldı. İzden ziyade bant bildiğin arabanın üstüne kaldı :D bu bantı ve izlerini nasıl sökeriz ?!

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
izler pastayla çıkıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boyacıların temizlik için kullandıkları tinerle yumuşatıp daha sonra yapışkan bantlar temizlenebilir.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adhesive Remover adı ile satılan ürünler de var ya da kontrollü bir şekilde tiner ile yumuşatarak çıkarabilirsin.

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlar için teşekkürler. 1mm'ye yakın bi tabaka halinde süngerimsi bi kalıntı bıraktı. gaz yağı, mazot, benzin denedim banamısın demedi. kazıma yoluyla çıkarmaya çalıltım, deforme etmeden 4 cm'lik bi alanı yaklaşık 45 dakkada temizledim :D hal böyle olunca bahsettiğiniz tiner o süngerimsi kalıntıyı yumuşatacakmı ?

ayrıca DYO marka pastaylada denedim, sünger hala aynı sünger

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bende sokmustum zamanında ustubu ve tınerle yumusayıp cıkıyor dırekt hemde hıc ız bırakmadan

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
bende bir sıvı var ama adını bilmiyorum malesef:D su gibi ancak yağımsı bir yapısı var. arabaya birkaç ay stickerlı bindim, daha sonra söktüğümde kapıda dediğiniz gibi yapışkanlar kaldı. bi tanıdığım daha önceden vermişti bu sıvıyı, boyalı yüzeyde bile kullanabilirsin bi zararı olmaz dedi. açık parfüm şişesinin içinde. pamuğa döküp silince yapışkanları temizliyor, arkasından ıslak bez veya benzer birşeyle silince tertemiz oluyor. adını öğrenirsem buraya yazacağım.

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bir sıvı var ama adını bilmiyorum malesef:D su gibi ancak yağımsı bir yapısı var. arabaya birkaç ay stickerlı bindim, daha sonra söktüğümde kapıda dediğiniz gibi yapışkanlar kaldı. bi tanıdığım daha önceden vermişti bu sıvıyı, boyalı yüzeyde bile kullanabilirsin bi zararı olmaz dedi. açık parfüm şişesinin içinde. pamuğa döküp silince yapışkanları temizliyor, arkasından ıslak bez veya benzer birşeyle silince tertemiz oluyor. adını öğrenirsem buraya yazacağım.

ah bide adı olsa çok makbule geçecek =)

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bende sokmustum zamanında ustubu ve tınerle yumusayıp cıkıyor dırekt hemde hıc ız bırakmadan

bu tinerin ne tür bişey olacağı farkedermi, sentetik veya selülozik hangisi ? yada başka cins bi tinermi =) hafta sonu sökmem lazım bu izleri arabadan soğudum 1 günde bu izler yüzünden

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
selülozik