nereye kadar böyle !!!

rıza_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm değerli opelci arkadaslar. opel vectra gls 2.0 98 model aracım var. Yağ yakma sorunundan dolayı; piston sekman ana kol yatak triğer baskı balata değişti ve tornoda taşlandı bi bakıma rektefe oldu. Araba tamirden çıkalı 150 km oldu benzinde biniyorum şimdilik ama az da olsa eksozdan duman atıyor hala.Ustam eksoz içinde keçe var yagı emmiş ve emdiği yağı atıyor kısa sürede keser dedi doğru mu?? Birde devir saati 1-2 arasında sürekli dalgalanıyor sabit durmuyor. Bunun içinde bütütn kabloları söküp takmıstık o yüzden böyle, araba kendisi ayar yapıp sabitler otomatik olarak dedi, gerçekten öyle mi acaba???? Bilgi sahibi arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum çookkk bıktım artık :S

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
moralini bozmak istemiyorum ama :(

rolanti dalgalanmasının sebepleri bellidir. boğaz kelebeği kirlidir , rolanti motoru bozuktur, manifolt hava alıyordur.. vs diye gider.. ben zamanla düzelen rolanti dalgalanması görmedim :(

diğer konu ise benim hiç aklıma yatmamakla beraber teorik olarak hatalı zaten.. eksoz zaten dış kapının dış mandalı . bütün gazlar yandıktan sonra eksoz aracılıgı ile dışarı atılır.. eksoz da gaz tekrar yakılmıyor ki yağ emen keçe yağı bitince düzelsin falan..

bilmiyorum da bana saçma geldi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozdaki ne keçesiymiş öyle yağ dumanı attıracak,ya sibop lastiğinden atar dumanı,yada segman ı atamadı,ters geçirdi....egsozdan öyle duman atmaz.............

rölanti içinde bir tane rölanti motoru alır takarsan düzelir,hava da alırsa oda dalgalandırır...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti zamanla düzelmez aksine dahada düzensizleşir,egzozdan duman gelmeside ne yazıkki yağ yakma ;) Ustan tam bir dolandırıcı,tekrar yapmamak için işin içinden çıkmaya çalışıyor ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eksoz dan duman işi ustanın söyledikleri ile pek bağdaşması mümkün değil desem sanırım konuyu abartmış olmam ama gerçekten öyle bir durumun olması çok zor eğer senin ustanın dedi gibi olsa araç ateş alır ya... eksozdan ateş çıkıyor borumu sadece ;)