ön sol su alıyor

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kaputunu açın sol ön sürücü tarafına giren tesisat kabloları göreceksiniz oraya gerekli yalıtım işlemini uygulayın silikon vs. sorun çözülecektir.

nebi_han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kaputunu açın sol ön sürücü tarafına giren tesisat kabloları göreceksiniz oraya gerekli yalıtım işlemini uygulayın silikon vs. sorun çözülecektir.

orayada baktım orada sağlam kafayı yedim nerden geliyo bu

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lpg tesisatı varsa, kontrol düğmesi kablolarından da olabilir.

Aracınızda bence alsa alsa antenden su almış olabilir.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputu açtıgında sol dikiz aynasını bitigi yerde siyah plastigin (delikli plastik, önden bakıldıgında kabutun sa ayagının yanında) içinde bir adet kablo çıkıyor. O kablonun etrafında conta var. O eskidiyse oradan alıyor. Benim araçta da aşırı sagnak yagmur yagdıgında su alıyor. Orasını silikonla kapatırsan sıkıntı ortadan kalkacaktır.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim corsa clerde ve combolarda bu sorun kronik, sileceklerin altındaki bakalitin altına zamanla dal çamur girmesinden tahliye kanalları tıkanıyor aracın içine su giriyor.

Ben komple söküp süpürgeyle süpürebildiğimi süpürdüm oto yıkamada ve yağmurda giren su artık girmiyor fakat geçen gün aracı önü aşağı şekilde bıreakmıştım yağmurda, aracı çevirip önünü yukarı vedrdiğim anda foşş diye indi yine bütün su anladımki tahliye olsada hala hızlı tahliye olmuyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta aynısı bende oldu ben sana sole acıklaıyayım ılk olarak gaz fren pedallarının uzerındekı sıyah bakalıt parcayı sök
daha sonra sen ordan egılıp bakarken ön camın ordan bırısıde bı kova su doksun hızlı bı sekılde bak bakalım su alıyor mu ıcerı eger alıyor ıse:
cam sılme suyu kabı var ye eger elın yatkın ıse onu sokceksın alr kısmı kaporta aksamı goruncek oraya bı daha bı su dök fazla dokme ama bak su nerden alıyor gorurusun zaten ordakı plastık contalardan bırı catlamıs yada kopmustu ıyıce kurut orayı sac kurutma makınası ıle daha sonra sıyah renk sılıkon var komple orayı sıyah sılıkon ıle sılıkonla plastık parcaların kenarlarını su alabılcek yerlerı bol bol sılıkonla ordakı pıslıgı bortu bocegıde temızle su gıderını goruceksın aracın altına dogru kuruyasıya kadar su gelmesın tamamdır
daha sonrada o ıslanan halıyı ya soktur kurut yada bı kenarını kes altından bı kova su cıkmıstı benımkının o halı sungerlı butun suyu cekıyo aynı benım basıma gelen olay aracın cürür bı an once yap

nebi_han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese teşekürler araç kapı lastiğinden alıyormus sorun halledildi