önden gelen esrarengiz ses

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık2-3 aydır ön taraftann ses geliyor. şehir içindeki tümseklerden geçerken kırt kırt diye bir ses geliyor. sanki eski yaylı kanepede zıplayınca çıkan gıcırtı sesi gibi. hızlı giderkende kötü yollarda bir sürtme sesine benzer bir ses geliyor. insanın aklına ilk olarak amortisör geliyor ama ustaya götürdüm kaldırdık altına üstüne her yerine baktık herhangi bir sorun yok. anlamadığım tarafı ustayla o kadar zorlu şartlarda deniyoruz bişey yok ben ordan çıkıyorum yola yokuş çıkarken zorlanınca başlıyor yine o sürtmeye benzer sesi çıkarmaya. :mad:bakıyoruz herhangi bir sürtme izi yok. böyle birşey başına gelen varsa veya bilen varsa lütfen yardımcı olsun.:cry:

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balataların yan sanayı ıse balatanın gobegınden ses gelıyor olabılır.bunun bır zararı yok ama ses senı rahatsız edıyorsa bunu bı sor derım ordan olabılır

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balatalar yeni değişti. daha 1 ay olmadı. bu ses daha evvelden var. akis başlarınıda değiştirdim onlarda da sorun vardı ama değişen bişey olmadı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stabilizerler ne alemde o yapabilir...

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o parça nerededir bilmiyorum. ne işe yarar bi anlatırsanız belki oraya baktırabilirim. bir arkadaşta başka bir siteden birkaç parçaya baktırmamı söylemişti. z rotlara, tambura veya viraj kol demirine baktır diyor. ama ustada iyice baktı aracı kaldırıp her yerine yinede bulamadık bişi anlamıyorum yaw.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amortisör yaninda iceriden arkasinda uzun iki kafasi olan cubuk...parca bu..
3661_0.jpg

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım. ne gibi bir sorun yaratır bu. yani oynama gevşeklik falan yaptığı için mi o sesi yapıyor olabilir? normal zamanda yapmıyor. kötü yolda, yokuş çıkarken ve tümseklerden geçerkende yapıyor ama bazen. ne acayip bi iştir bu anlamadım.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z rotu bu çukurlarda kötü yolda ses yapar Z rotlarına baktır derim

Son düzenleme:

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunada baktırayım bakalım. sinir etti bu ses beni

fırat ısık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ses bende de var sağ tarafında.hatta ben servıse gıttığımde soyledıler z rotunun bırtanesı sağlam bırtanesı yavasda olsa ıslemını yıtırmıs dedıler ıslemını gormeyen z rotu tarafından ses gelıyo dığer taraftan ses gelmıyo sen bı z rotuna baktır