Opcom 1160 sorunsalı

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
op com 1.70 versiyon ile bağlandım.Ecu reset yaptım.Sonra imbolizier 1160-00 hata kodu verdi.İmbozizier proglramla diyor.Aki kutup başını söktüm 10 dk bekledim.Kapıları aç kapa yaptım ama nafile.Anahtarı çevirdiğimde tık ses yok.
Ne yapmalıyım.Ecu sigortası sağlam.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opcom ile yeniden immo programı yapman gerekiyor YouTube ye opcom immo programing yazarsan tarif ediyorlar yapabilirsin. Tabi aracın güvenlik kodunu bilmen gerekir

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opcom ile yeniden immo programı yapman gerekiyor YouTube ye opcom immo programing yazarsan tarif ediyorlar yapabilirsin. Tabi aracın güvenlik kodunu bilmen gerekir
Yok hocam olmuyor.Cin malı opcom beyni kilitlemiş.İmmo programlama kabul etmiyor.Denemedigim kalmadı.Seevise götürdüm.Beyin kendini kilitlemiş mecburen beyinciye yollandı Kilit açsın diye.Sonrada yazılım yüklenecek.Programlama yapılacak.Piyasada op com diye satılan cihazdan üç defa aldım bu uymuyor diye.Aksamdan beri ne kadar sovdum haddi hesabı yok.En iyisi üç beş fazla verip orjinal almak tech 2 gibi.Akuyu sabaha kadar sokup bıraktım olmadı.Ne yaptıysam olmadı.İp coma verdigim paraya mı yanayım.Bozdugu beyin yüzünden yaptığım masrafa mı giden zamana mı ? Bile bile üç kuruş için bizi para makinesi olarak görenlere mı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
MDI ile denediniz mi? Mdi ile program atabilmeniz, resetleyebilmeniz gerekir.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ecu resetlemede kabul ediyor.Resetleme sonrası immo programlama istiyor.Security code servisten aldım zaten. İmmo programlama kabul etmiyor.Beyinci tamamdır kodlama ve yazılım yapabilirsiniz dedi.Bu sefer özel servisteki gm cihazı orjinal olduğu halde aracın şase okumasında takılıyor okumuyor.Kafayı yememek elde değil.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ecu resetlemede kabul ediyor.Resetleme sonrası immo programlama istiyor.Security code servisten aldım zaten. İmmo programlama kabul etmiyor.Beyinci tamamdır kodlama ve yazılım yapabilirsiniz dedi.Bu sefer özel servisteki gm cihazı orjinal olduğu halde aracın şase okumasında takılıyor okumuyor.Kafayı yememek elde değil.

Tech2 nin bir üst versiyonudur MDI. Yeni araçlarla beyin yazma vs. için Mdi uyumlu.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin dediğiniz gibi aynı işlemi ben de yapmıştım tekrar immo programı yapabildim beyni kilitleme gibi bir olay yok sadece immo programını siliyor resetliyor.tekrar immo programlanması gerekmekte.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin dediğiniz gibi aynı işlemi ben de yapmıştım tekrar immo programı yapabildim beyni kilitleme gibi bir olay yok sadece immo programını siliyor resetliyor.tekrar immo programlanması gerekmekte.

Acil araba lazım olduğu; astra ecusunu ve op com'u pek tanımadığım için acemiliğe denk geldi.Yazılım yüklendi ama bayağı bir pahalıya mal oldu.Beyinci 350 tl,servis 150 tl aldı.Elimde orjinal cihaz olmadığı için izlemekle yetindim.Serviste internet yoktu ve cepten internete bağlanıp bir driver yükleyemedi beceriksizler.O kadar rica ettim bana müsade edin 10 dk.bağlantı sağlayıp yazılımı yükleyim diye.Kabul etmediler.Beyincide ecu kilitlenmiştir dedi.Kilidi açayım 10 dk.müsade edin dedim onuda kabul etmediler.
Ama bir kere araba ellerinde sırtıma alıp götürme şansım olmadığı için caresizlikten sustum.
Beyinci kilit açacak dendi.Her beyinde işlemcinin çalışması için bios pili vardır.Muhtemelen pili çıkarıp 5 dk.bekliyordur al sana kilit açıldı.
Allah kimseyi zor duruma sokmasın ve cahillere muhtac etmesin.
Şimdi ise ya çıkma beyin alıp bu işi tam öğreneceğim ya da universal orjinal bir cihaz alacağım.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç tamirlerinde en kolay olduğu halde en çok para istenen işler Beyin ile ilgili olanlardır. Çünkü kimse yapılan işi göremez ve anlayanaz.. Beyin tamircileri genellikle kendilerine müşteri gönderen diğer tamircilere komisyon öderler..
Kolay para kazanma haksız kazanç ne derseniz deyin..