Opcom tamiri

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar pin nerden değişiliyor ve nerden öğreniliyor ana menüde yok protocol settings ve opcom revision b dışında bişey görünmüyor
ana menüde bişey yok settings e girdim orda da yok hakkında da yok ana menünün nersinde tam olarak arkadaşlar???
(tr versiyonda da ing versiyonda da ilk açılışta hscan dan açılıyor küçük pencereden değişsem olurmu pin i)

eklediğim resimdeki açılan küçük pencerede ing versiyonda diagnostic connector ya da tr versiyondaki dagnostic bağlantısından mı değiştirilebiliyor pin orayımı kasdediyorsunuz?

not:astra h olarak da denediğimde motor a hs can ile bağlanmaya çalışıyor

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
hscan doğru

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:21 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:20 ----------

Driver da ünlem yok değil mi?

açar açmaz setting düğmesine bas.
bende opcom revisin B seçili. Test interface de sorunsuz geçiyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok sarı ünlem driverda. aynen hscan ın doğru olduğunu düşünüyodum bende modeller arasında fark ediyo bazen o kadar.elektronikçiye bıraktım rölelere falan bak dedim pazartesi arıycak bakalım neymiş sonucu yazarım

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opcom 30 tl karşılığında tamir edildi.sorunun kaynağı ilk sayfadaki resimlerde ledlerin bulunduğu resimdeki sarı ledin sağındaki 2 devre elemanı ve kırmızı ledin solundaki 2 devre elemanının değiştirilmesi ya da lehimlerinin tazelenmesi sonucu düzeldi sorunsuz bağlanıyor artık.ayrıntıları söylemedi elektronikçi :) yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence sadece lehim tazelemiş :) 2 kondansatör ve 2 diyot var tarifte.ama sonuç önemli tabi işin görüldüyse sıkıntı yok.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen abi 150 tl ye opcom almak üzereydim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi