opel astra 1.4 essantia lpg-benzin soğuk motorda silkelenme dalgalanma problemi hk.

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
iyi günler opel ailesi. bir aydır müthiş bir sıkıntı içindeyim yardımlarınızı bekliyorum. opel astra 2011 1.4 essentia sıralı sistem lpg benzinli araç sahibiyim bir yıldır. bir aydır soğuk motordayken rölantide dalgalanma silkelenme ilk harekettede bir kaç saniye benzin yememe boğulma gibi sıkıntı yaşıyorum. araç hareketten bi 10-20 saniye sonra canavar gibi hiç sorunsuz çalışıyor lpg de en ufak bir sıkıntı yok ama dediğim gibi soğuk motorda ilk çalıştırma ve hareket halinde oluyor sıkıntı benzindeyken. bujiler değişeli 3 ay oldu en fazla ondan olduğunu sanmıyorum. aracı uzunca bir süre benzine almadan kullandım fakat depo hiç çeyrek olmadı hep benzin vardı her ihtimale karşın depo ve enjektör temizleyicide attım depoyu boşalttırıp yeni benzinde aldım kullandım hatta benzinde 4-5 gün kullandım düzelir gibi oldu fakat lpgye aldım dün aracı ve bugün tekrar aynı sorun oluşmaya başladı sizce ne yapmalıyım?

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yokmudur engin bilgilerini paylaşabilecek bir yardımsever bir editör bir ilgili vs.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim bende 2012 astra h 1.6 essentia kullanicisiyim bendede sabah calistirinca benzinde sorun yoktu tüpe geçerken araba silkelenip geçip sonrada kaputtan motor fırlayacakmış gibi sallaniyordu motor isininca araba roket ne benzin ne lpg hic sorun yok bir kac opel servisi ne gittim subab olabilir denildi hatta biri kesin subab hemen yapak dedi ama emin olamadım cunki sadece tüpe gecince ve sogukken yapiyor dun aksam lpg ciye birqktim sogukken baksin diye karsinda da opel ozel servisi vardi bu sabah aradi ikisi bir bakmis subab da sorun yok dedi lpg enjektorlerine bakacagim dedi ertesi gun enjektor gelince deneyecek sen sen ol her subab diyene araci sokturme opel ustalari arabanin ampulu patlasa bu subab tir diyor adamlar manyamis artik

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
öncelikle teşekkürler kardeşim dönüş yaptığın için. benim sıkıntım ilk çalıştığında ve ilk hareketteki dengesizliktenten. lpg sıralı sistem olduğundan ilk başta onun bir etkisi yok diye biliyorum. ilk çalıştırıyorum rölantiye bırakıyorum aracı bir dalgalanma başlıyor neyse devir 1000in altına düşüncede ilk hareketimi yapıyorum ozamanda bir 5 saniye kadar gaza bastığımda tam tepkiyi alamıyorum az gidiyor araç. bu konuyla ilgili olarak dün bir ustaya gittim. kaputu açtık sıkıntıyı anlatmaya başladım ve lpg yağlama haznesi vardı fakat onun yerinde olmadığını gördüm. baktıkki iyi tutturulamamış geçen ayki bakımda ve düşmüş. ben bu yağ haznesinin subablarla ilgili olduğunu biliyorum, bu aradaki bağlantıyı yapan hortumda boşta duruyordu haliyle çıktığı için yerinden. onu taktık yağ ekledik boşaldığı için hortumunu bağladık usta biraz kullan bakalım sonra boğaz kelebeğinide temizleriz duruma göre dedi. bugün sıkıntı yine vardı fakat sanki eskiye göre biraz iyiydi aracın durumu. şimdi benim merak ettiğim bu yağlama haznesiyle bu durumun bir alakası olabilirmi?

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sıkıntı boğaz kelebeğindeymiş temizlendi ve sorun giderildi bilgi olarak kalsın buda burda belki birilerine faydası olur iyi günler.

Prus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, depolarımızdaki lpg tam gaz değil. sıvılaştırılmış lpg. lpg sıvıdan gaza geçmek için biraz ısıya ihtiyaç duyuyor. bilgisayarla geçiş ısısı ayarlanıyor. şayet bu ısı lpgnin az da olsa sıvı kalmasına sebep oluyorsa silkeleme yapıyor. arabayı gece park edip sabah çalıştırdığınızda büyük ihtimalle park etme sırasında içerdeki gaz lpg, soğuktan sıvı lpg oluyordu. ilk çalıştırmada benzin gelene kadar sıvı lpg motoru çalıştırmıyordu. ondan silkeleme yaptı. bende de silkeleme yapınca geçiş ısısı arttırıldı ve benzinden lpgye geçişi sorunsuz, fakat motor ısınana kadar benzin gidiyor bu seferde. :))))

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
evet doğru söylüyorsunuz. fakat yakıt aldığımız yerde gerçekten önemli. adı sanı bilinmeyen bir yerden gaz almıştım etkisi var mı bilmiyorum am onu aldıktan sonra oldu zaten ne olduysa sonra. boğaz kelebeği tornavidayla kazındı o derece pis olmuştu. araç birde benzini unutmasın dedi usta ara sıra benzinde kullanmakta fayda varmış