Opel Astra 1.6 Edition Plus Multimedya Sistemi Önerisi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Görüntüleme: https://youtu.be/Bvu67v5yIgY
hocam bide bunu araştırın carvocal 1200 tl montaj 100 tl bahçelievlerde yerleri buyrun
Videonun hızlandırılmış olduğunu farketmişsizsindir muhtemelen. Cihaz videoda göründüğü kadar hızlı olmayacaktır. Tabi çok yavaş ta sayılmaz. İyi görünüyor ve fiyatı çok uygun...

Ben de 17 ay necvox dvn-p 1033 platinum kullandım pek memnun kaldığım söylenemez ama benim kullandığım dönemde necvox'ta android yoktu. Şimdikiler android'miş sanırım. 6 aydır newfron kullanıyorum. Performansı yeterli düzeyde diyebilirim.

Son düzenleme:

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Androidli cihazların tek eksisi ilk açılış süresi. Ben necvox dvn-a 1033 kullanıyorum. 20 sn civarında açılıyor. Gerek arayüz olarak gerekse hızı, geçişleri vs oldukça memnunum. Öncesinde yine necvox dvn-p 1033 androidsiz olanı vardı. Ben şu anki cihazdan çok ama çok memnunum. Fiyat olarak yukarıda yazılan carvocalin yaklaşık iki katı olsa gerek [emoji4] fakat müşteri hizmetleri, servisleri falan çok ilgili. Sorununuzu çözmek için uğraşıyorlar. Öyle sattım, artık benden çıktı tavrı yok. Forumda @necvoxsocial var. O anlatsın. Ben reklam yapmış gibi oldum.. bu tür ürünlerde servis ve garanti çok önemli. Ufak da bir arıza olsa can sıkıyor.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ilk açılıştaki gecikme sıkıntısını çözmek adına , araca binmeden motoru çalıştırıyorum. Çocuğumu koltuğuna oturtana kadar (8-10sn içinde açılıyor) müzik başlıyor. Araca bindikten sonra da biraz multimedyayı kurcalıyorum motorun çalışmasından itibaren en az 1dk geçmiş oluyor. Motoru çalıştırır çalıştırmaz hareket etmeyerek, motorun bir nebze yağlanmasını ve ısınmasını sağladığımı ve bu şekilde dezavantajı avantaja dönüştürdüğümü düşünüyorum.

İlk açılışta geri görüş ekranı gecikmesinin çözümü de aracın geri parkedilmesi. Parkederken geri manevra yapmamla, çıkarken geri manevra yapmam arasında bir fark olmayacağından aracı geri parkederek, hem çıkarken kolaylık sağlamış oluyorum, hem de geri görüş ekranı gecikmesi sorununu çözmüş oluyorum.

Android 8-10sn de açılıyorsa, geri görüş te ilk çalıştırmada 4-5 sn gecikiyor.

Son düzenleme:

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk açılıştaki gecikme sıkıntısını çözmek adına , araca binmeden motoru çalıştırıyorum. Çocuğumu koltuğuna oturtana kadar (8-10sn içinde açılıyor) müzik başlıyor. Araca bindikten sonra da biraz multimedyayı kurcalıyorum motorun çalışmasından itibaren en az 1dk geçmiş oluyor. Motoru çalıştırır çalıştırmaz hareket etmeyerek, motorun bir nebze yağlanmasını ve ısınmasını sağladığımı ve bu şekilde dezavantajı avantaja dönüştürdüğümü düşünüyorum.

İlk açılışta geri görüş ekranı gecikmesinin çözümü de aracın geri parkedilmesi. Parkederken geri manevra yapmamla, çıkarken geri manevra yapmam arasında bir fark olmayacağından aracı geri parkederek, hem çıkarken kolaylık sağlamış oluyorum, hem de geri görüş ekranı gecikmesi sorununu çözmüş oluyorum.

Android 8-10sn de açılıyorsa, geri görüş te ilk çalıştırmada 4-5 sn gecikiyor.

Benim araç dizel, çok acil bir durum yoksa çalıştırır çalıştırmaz hayatta hareket etmem. Zaten bu süreçte cihaz falan açılmış oluyor. Diğer konu da, benim multimedya kontağa anahtarı takıp opel logosu çıktıktan hemen sonra, yani 2-3 sn içinde geri vitese takarsam kamerayı hemen açıyor. Yani kamerayı beklemek gibi bir durumla hiç karşılaşmadım ben.
Keşke cihazlara yedek pil de koysalarmış, hem açılışla ilgili süre ortadan kalkardı hem de kontağı açmadan çalıştırdığımızda pilden çalışsaydı. Dikiz aynası tipi multimedialarda sistem buna benzer..

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler.. Peki LPG Konusunda ne önerirsin.
Aracınızın aynısında brc kullandım. Bir arkadaşım da yine 1.6 115te landirenzo kullanıyordu. Ben bir sıkıntısını görmedim ama 18.000km kullandım sadece ve aracı sattım.

Landirenzo kullanan arkadaşım bu konuda benden daha tecrübelidir. Landirenzonun (yağlamalı sistem) daha iyi olduğunu söylüyordu. Brc servisi de landirenzonun yağlama sisteminin emme subabını yağladığını, egzost subabını yağlamadığını söylüyordu.

Malum bu araçlarda lpg'li kullanımda subaplar eriyor. @mskirca arkadaşımızın 100bin km'ye kadar iki kere subap yakmışlığı var hatırladığım kadarı ile. Yılda 5/10bin km yapıyorsanız hiç taktırmayın. Ama taktırmanız icap ediyorsa lpg kit markasından ziyade kaliteli bayii araştırın çünkü lpg kiti markasından daha önemlisi kit montajını yapan ekibin bilgi/becerisi... Benim bu konuda en çok duyduğum söz bu ve yaşanan sorunlar da çoğunlukla montaj hatasından kaynaklanıyor.

• Beğen
Tepkiler: mskirca ve Hasip

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg konusunda ömer beye aynen katılıyorum. Önceki astra g aracıma lpg taktırmak için, randevu alıp sivastan taa ankaraya gitmiştim bir hafta sonu. O zaman sistem lpg idi adı yanlış hatırlamıyorsam, çok güzel montaj yapmışlardı ve sorun yaşamamıştım çok şükür. Tabi j kasalar için bir lpg tecrübem yok, bu durumda yine ömer beye katılıyorum [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esen38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben cok arastirdim ve navimax aldim 4 gb ram li olan dan gayette memnunum necvox lara fazla para vermeye gerek yok

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esen38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg olarak ta ben 3000 km iken landi taktirdim candan mühendislikte 6000 km oldu bir sıkıntı yasamadim

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi