Opel Astra 1.6T 200 bg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mükerrer olarak yaptığım paylaşım kaldırılmıştır.

Çağdaş.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir showroom da test aracı yok. Büyük ihtimal aracı almayacağım. 150 hp lik dizel versiyonuna bakabilirim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip bir aracın test aracı olması zaten pek rastlanacak birşey değil.
150 bg'lik benzinli var. Dizeller 136 bg.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç şeyi netlestirip sapla samanı biraz olsun ayiralim.
2000'lerin ortalarından sonra hacim küçültmeyle beraber aşırı beslemeyle binek araçlarda eskiden GTI modellerinde gördüğümüz güçleri görmeye başladık.
Günlük kullanım için tasarlanmış bu araçları spor otomobil gibi kullanım kısa vadede arızaları da beraberinde getirdi. Sente atlamalar, zincir uzatmaları, subap arızaları, segman hasarina bağlı yağ yakmaları, vs. 1.4 TSI 180 bg'lik motorun yakıtinin yanında 100 km de yaktığı yağı da tüketim hesabına eklemek gerek neredeyse :)
Ama şurası var ki Opel başka noktalarda eksikleri olsa da motor sağlamlığı açısından çok daha güvenilir hele ki vw'le karşılaştırıyorsak.
Su an sadece Astra sedan da kullanılan 1.4t 140lik motor emme manifoldu sensör sorunu dışında (bu da 2013 de düzeltildi) yaygın bilinen bir sorunu olmayan bir motor. Hararete hassas bu motorun bakımlarını aksatmazsaniz kolay kolay üzmez.
Yeni nesil sidi ecotec benzinli motorlarında şu ana kadar duyduğumuz bir sorunu çıkmadı.
Yani vw TSI geçmişini bu motor için çok fazla referans almazdim ben.
Şoyle siteyi dolasirken konudan biraz zaman da gecmis amma; yaziniza rastladim ..
Sapla samanin tanimini yaparsaniz neyi karistiriyoruz bilmis oluruz!!Siz neyi netlestirdiniz onu da izah ederseniz net olani da anlamış oluruz..
Bu araclarin kitapciklarinda
WARNING:Bu arac 200hp ama siz 100hp gibi kullanin mi yaziyor..??
Açıkçası ben böyle anladim..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi