Opel astra h cid+multimedya uygulamasi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bakın bu sistemin uygulandığı bir araç görmedim yakından. Resimlerde var hep. Aklıma gelen yöntemler:.

1. Orjinal ekranın çerçevesini almak ve o çerçeveye uygun bir 6.5" lik ekran bulmak.

2. Hiç bununla uğraşmadan fiberden bir çerçeve yapmak. Bu şekilde olduğunda 7" lik bir Full HD LCD ekran çok şık durur orada.

3. Direk bir 5 yada 6 inclik bir navigasyon cihazı alıp oraya uygun bir çerceve ile montajlamak.

Bunlar var ama bilmem daha neler yapılır.

Full HD demek 1080P çözünürlükte görüntü veren çok kaliteli görüntü standardını destekleyen demek denebilir. 720P lerde de var tabiii ama burdaki mevzuu o değil :D

mstf44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakın bu sistemin uygulandığı bir araç görmedim yakından. Resimlerde var hep. Aklıma gelen yöntemler:.

1. Orjinal ekranın çerçevesini almak ve o çerçeveye uygun bir 6.5" lik ekran bulmak.

2. Hiç bununla uğraşmadan fiberden bir çerçeve yapmak. Bu şekilde olduğunda 7" lik bir Full HD LCD ekran çok şık durur orada.

3. Direk bir 5 yada 6 inclik bir navigasyon cihazı alıp oraya uygun bir çerceve ile montajlamak.

Bunlar var ama bilmem daha neler yapılır.

Full HD demek 1080P çözünürlükte görüntü veren çok kaliteli görüntü standardını destekleyen demek denebilir. 720P lerde de var tabiii ama burdaki mevzuu o değil :D

öyle ekran bulmak baya zor ya ekranın cercevesini cıkarıp monte etme imkanımız var mı acaba ? bu konuda bir bilgin var mı hocam ?

kafanı kazan ettim ama kusura bakma :sorry:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
maalesef dedimya böyle bir sistemi yakından görmedim hiç...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu işin en kolay yolu konunun başındaki listeyi tamamlamak.
hatta üstteki ekran sadece olaya farklılık katmak için yapılmış gibi.çünkü zaten alttaki yeni ana ünitede oldukça büyük bir ekran var.
uygulamanın maliyetini gözden kaçırmamak lazım.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu işin en kolay yolu konunun başındaki listeyi tamamlamak.
hatta üstteki ekran sadece olaya farklılık katmak için yapılmış gibi.çünkü zaten alttaki yeni ana ünitede oldukça büyük bir ekran var.
uygulamanın maliyetini gözden kaçırmamak lazım.

astra h da ana ünite sökülüp onun yerine konan ekranlı teypler görüş açısı itibari ile güzel olmuyor maalesef. Sürüş sırasında navigasyona baksanız baktığınız süre kadar yol ile alakanız kesiliyor. Dediğiniz gibi en basit yol ise bu işlem o ayrı tabii...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ekran nerde olursa olsun navigasyona baınca yolla ilişki kesiliyor.
cama yapışan yani göz hizasındaki navigasyonlardan da kullandım.sonuç pek değişmiyor.
aslında zaten navigasyon yaparak araç sürerken pek de ekrana bakılmıyor.

yine de elimden gelse ben de astranın üst taraftaki ekranını bu hale getirirdim.görsel açıdan güzel bir kere.

burda yapılan işlemler zaten parça olarak yüksek maliyetli.işçilik kısmını ise kendimiz halledemezsek onu da eklemek gerek.essantia donanım bir araç alıp aracın %15 i kadar bir rakama bu işlemi yaptırmak pek de mantıklı değil sonuçta.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ekran nerde olursa olsun navigasyona baınca yolla ilişki kesiliyor.
cama yapışan yani göz hizasındaki navigasyonlardan da kullandım.sonuç pek değişmiyor.
aslında zaten navigasyon yaparak araç sürerken pek de ekrana bakılmıyor.

yine de elimden gelse ben de astranın üst taraftaki ekranını bu hale getirirdim.görsel açıdan güzel bir kere.

burda yapılan işlemler zaten parça olarak yüksek maliyetli.işçilik kısmını ise kendimiz halledemezsek onu da eklemek gerek.essantia donanım bir araç alıp aracın %15 i kadar bir rakama bu işlemi yaptırmak pek de mantıklı değil sonuçta.

Rakam konusunda size katılıyorum. Zaten esentia bir araç için yol bilgisayarı bile olmadığından orjinal ekran alınası bir şey değil.

Ondan dolayıdır ki tam saat ekranın olduğu yere bir adet 5 inçlik TV destekli navigasyon alınır. 500 - 600 tl ye, bunun kart okuyucusu usb si vs si 25 - 30 tl ye konsolda uygun bir yere taşınır. Çerçeveside yapılıp takıldımı çok ucuza çok uygun bir sistem olmuş olur. Bunun benzerleri astra g için forumda yapılmıştı zaten.

Bu hem kullanışlı hemde mantıklı bir seçim olucaktır essentia donanımlı bir araç için.

mstf44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gercekten benim anlatmaya çalıştıgım şeyi yapan birini nereden bulabilirim acaba :( Anlattıklarınızdan bir turlu istedigim cevabı alamadım.
Ama yapıcam o zaman paylaşırım sizinle teşekkürler.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

bahsettiğiniz uygulamaya benzer bir uygulamayı 5" lik navigasyon ve servisten aldığım ekran çerçevesi ile corsa c ye uygulayanlardan biriyim. daha sonrasında corsa c sine navigasyon yerine 5" tablet pc uygulayan birini de görmüştüm forumda . hatta ben de aldım. ama uygulamadım. şu an aracım fabrikadan çıktığı gibi. söktüm herşeyi. satılığa çıkardım.

siz de ekranınızın yerine uyabilecek boyutta gps li bir tablet pc ile belki sorununuzu çözebilirsiniz. orjinal değil belki ama daha uygun fiyata. kablo vs uzatarak usb bağlantınız olur. aux ile sesi araba hoparlörlerine aktarabilirsiniz. gps li tablet olursa navigasyon yüklersiniz. kaliteli ekrana sahip olursa filmlerinizi izlersiniz vs vs.

sanırım sizin oraya 7" tablet uyar. şu an piyasada sürü ile 7" tablet var.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gercekten benim anlatmaya çalıştıgım şeyi yapan birini nereden bulabilirim acaba :( Anlattıklarınızdan bir turlu istedigim cevabı alamadım.
Ama yapıcam o zaman paylaşırım sizinle teşekkürler.
ne yapmak istiyorsun onu tam anlatabildin mi?
cıd ekran lazım fiyatı zaten yazıyor.
interface lazım onun da fiyatı var.
alt tarafa da yapmak istediğine uygun bir ana ünite gerek.bu konuda kullanılan eonon yerine başka birşey kullanman zor çünkü bağlantıyı aktaramayacaksın.