Opel Astra H külbütör kapağı arızası

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yağ doldurma kapağı var ya üstad onun sağında iç kısımda olması gerekli termostatın hemen arkasındaki arada yani

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bi ustaya götürdüm egr var dedi.Aama senin sorun subap tan,subap değişecek dedi bi de bobin de olabilir bi bırakman lazım dedi.4 gün vanadan lpg yi kapatıp sürdüm.bugün sabah hava 7derece olmasına rağmen stop etti gene.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım supap arızasında motor rölantide çalıştırın ve kaputu açıp motora bakın çok sallanıyormu sonra gaza basınca araç çekmez gazı birden yemez kesik kesik gider rampalarda bayılır araçta yük varken kalkışta çok zorlar en belirgin supapta motor rölantide deli gibi sallanır burdan anlaşılır stop etmesi sensor den olabilir eksantrik map maf krank astra lar genelde kraldan sensöründen yapıyor çorbalarda map sensöründen bunların hepsinin ölçü aleti ve opcomla ölçümleri var bence ilk etapta sensörleri bir temizletin yazıktır supap sağlam olabilir ve ustaya düşmezseniz arabadan soğursunuz çünkü açılırsa düzgün yapılmazsa daha kötü oluyor

• Beğen
Tepkiler: mcsym24

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
supap arızası motor basınç testinde anlaşılır bobin arızasında ariza lambası yakar ve cihazda ateşleme diye gösterir

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta arıza lambası yanmıyor,demek ki bobin normal.Motor basınç testini de bi usta yaptı normal dedi.Başka bi yere daha yaptırsam mı?Motor basınç testi dediğiniz kompresyon testi değil mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araçta arıza lambası yanmıyor,demek ki bobin normal.Motor basınç testini de bi usta yaptı normal dedi.Başka bi yere daha yaptırsam mı?Motor basınç testi dediğiniz kompresyon testi değil mi?
aynen üstadım kompresyon testidir basınç kaybı varsa kendini belli eder sağlam demişler yine içiniz rahat etmesi için götürüp yaptırabilirsiniz
bobinde gaza basınca birden tekletir ve ariza lambası yakar direk gitmez araç burdan anlaşılıyor zaten

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin arızası yaşadım 60.000km önce lambalar yanıyodu tekliyordu araba.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün maraşa geldim. burda bi ustaya gösterdik.subap dedi. yaklaşık 2.000tl masraf çıkardı.subap değişim ne kadar tutar? trigeri yeni değiştirdim