Opel Astra J (2010 Model) Xenon ve Cree Led Uygulaması Hakkında

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar eski aracımdan kalma Xenonları 2010 Astra aracıma takmak istiyorum (Farlarım normal far mercekli değil) fakat birkaç sorun var. Aracımın ampul tipi H7 ve aparat vasıtası ile yerine takılmakta. Diğer sorun kapakları sert plastikten çevirmeli. Hadi ona bir çözüm bulurum kauçuk kapak olarak ama Xenon ampul montajında sorunum var. Normalde başka marka araçların Xenon takmak için aparatları satılıyor fakat aracım için olanı bulamadım. İçinizde Xenon montajı yapan yada bilgisi olan var mı? Birde cree ledli Xenon ampuller var onların montajı daha kolay sanırım ayrı balasta gerek yok ama onlar içinde aparat ihtiyacı var sanırım.:confused:

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lutfen merceksiz fara xenon takmayin hem kendi hem karsidan gelen surucunun gorusu icin.Ha kaliteli bir gorus istiyorum derseniz osramin night breaker ampulunu tavsiye ederim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lutfen merceksiz fara xenon takmayin hem kendi hem karsidan gelen surucunun gorusu icin.Ha kaliteli bir gorus istiyorum derseniz osramin night breaker ampulunu tavsiye ederim.

Merceksiz araçlarımda Xenon kullandım ve hiçbir sorun oluşmadı. Ne karşıdan gelen sellektör yaptı nede herhangi olumsuz bir durum. Doğru far ayarı yapıldığı taktirde sorun oluşmadı bende. Ama bazı araçlar görüyorum sanki Xenon değil başka birşey takmışlar öyle bir aydınlatma yapıyor ki uzaktaki insan bile rahatsız oluyor ya güçlendiriyorlar aydınlatmalarını yada ayarları çok bozuk.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yinede takmanizi onermiyorum.Dedigim gibi yazdigim ampulu kullanabilirsiniz.Xenon kadar beyaz isik vermiyor ama sarida degil.Hem muaynede sorun olmuyor hem xenonun dezavantajlarindan biri olan yagmurlu ve karli havalarda daha iyi bir gorus sagliyor.İllede xenon derseniz fara mercek takanlar var elinizden gelirse mercekleri alip siz takin yok yapamam derseniz mercek takanlar var.Orijinali kadar kaliteli oldugunu soyleyebilirim.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yinede takmanizi onermiyorum.Dedigim gibi yazdigim ampulu kullanabilirsiniz.Xenon kadar beyaz isik vermiyor ama sarida degil.Hem muaynede sorun olmuyor hem xenonun dezavantajlarindan biri olan yagmurlu ve karli havalarda daha iyi bir gorus sagliyor.İllede xenon derseniz fara mercek takanlar var elinizden gelirse mercekleri alip siz takin yok yapamam derseniz mercek takanlar var.Orijinali kadar kaliteli oldugunu soyleyebilirim.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama ben beyaz ışığa alışığım seviyorum beyaz ışığı ve gözü yormuyor :) O sebepten bir şekilde beyaz ışık kullanmam gerek. Xenon yada led. Night breaker ampul beyaz ışığı vermeyecektir. Ayrıca kaliteli Xenon kullanırsanız yağmurlu ve karlı havalarda sorun yaşamazsınız. İlk xenonu Tipo aracımda kullanmıştım tabi ucuz xenon setti tam bir fiyaskoydu normal havalarda bile önünü zor gösteriyordu. 2006 Opel Astra, 2006 VW Golf, 2009 Fiat Bravo araçlarımda hep xenon kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Dediğim gibi önemli olan doğru kit ve doğru far ayarı.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
merceksiz farda xenon ampul TÜV standartlarının dışında olduğu için dolayısı ile trafik güvenliğine uygun değil. ama ülkemizde bu şekilde xenon far kullanan çok var. bende corsa c aracımda kullandım. far ayarını normal seviyeden biraz daha aşağı indirdim. ozaman karşıdan gelenleri çok rahatsız etmiyor ama normal ampul gibide olmuyor tabi. illaki az da olsa göz alıyor.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar eski aracımdan kalma Xenonları 2010 Astra aracıma takmak istiyorum (Farlarım normal far mercekli değil) fakat birkaç sorun var. Aracımın ampul tipi H7 ve aparat vasıtası ile yerine takılmakta. Diğer sorun kapakları sert plastikten çevirmeli. Hadi ona bir çözüm bulurum kauçuk kapak olarak ama Xenon ampul montajında sorunum var. Normalde başka marka araçların Xenon takmak için aparatları satılıyor fakat aracım için olanı bulamadım. İçinizde Xenon montajı yapan yada bilgisi olan var mı? Birde cree ledli Xenon ampuller var onların montajı daha kolay sanırım ayrı balasta gerek yok ama onlar içinde aparat ihtiyacı var sanırım.:confused:

ben şuanda ledli ampul kullanıyorum. uzun hüzmeli farlarda. dilersen bana cep no gönderirsen sana video gönderebilirim. xenon teknolojisini solda sıfır bırakan bir teknoloji bu. hem yerde kaplamıyor farın içine hepsi sığıyor.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şuanda ledli ampul kullanıyorum. uzun hüzmeli farlarda. dilersen bana cep no gönderirsen sana video gönderebilirim. xenon teknolojisini solda sıfır bırakan bir teknoloji bu. hem yerde kaplamıyor farın içine hepsi sığıyor.

Bende led kullanacağım fakat sorun aracımda metal bi aparat var ampul takılıp yerine oturması için ve ne xenon nede led ampuller takılamıyor. Bazı araçlarda xenon için aparat satılıyor hatta astra G kasa içinde var ama malesef H yada J kasa için olanını bulamadım. Sizin Led ampulunuz normal mi fanlı model mi?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Fanlı değil. Arkasında alüminyumdan yaprak soğutucusu var. Benim aracıma da olmuyordu ama ledlerin içinden bir aparat çıktı. Önce onu fara ampul yuvasına taktım sonra ampulu o aparata taktım.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi