Opel astra j trim sesi

İzzettimur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar son zamanlarda aracımın sürücü kapısı fitilinden(özellikle soğuk havalarda) ve emniyet kemerinin bulunduğu direklerden trim sesi gelmeye başladı bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan var mı?😀 Herkese iyi forumlar

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kışın heryerden ses geliyor gibi geliyor bana :) Yazın araba bile rahatlıyor...

• Beğen
Tepkiler: İzzettimur

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışın heryerden ses geliyor gibi geliyor bana :) Yazın araba bile rahatlıyor...

C sinifi araçlarda esnek ve yumuşak malzemeler kullanılmıyor. Soğuk havanin etkisiyle bu parçalar iyice sertlesip ses cikarmaya başlıyor. Kış boyunca çatır çutur sesler duymaya devam edeceğiz. Ama havalar ısınınca sesler bariz azalıyor.

Benim gibi araç içi seslere duyarlı fakat benden kabiliyetli arkadaşların trim seslerle mucadelelerini, sesin kaynaginin pesine düşüp sorunlari adim adim nasil cozduklerini anlatan forum sayfaları nette mevcut. Okuyup uygulamak size kalmış. Ben muzikcalarin sesini biraz daha açanlardanım.😃

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim favorim @ikra71 hocam :) Maşallah zevk alıyor sorunları çözerken... Ah biraz vaktim olsa araca vakit ayıracağımda bilgisayardan kafamı kaldıramıyorum ki :)

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Benim favorim @ikra71 hocam :) Maşallah zevk alıyor sorunları çözerken... Ah biraz vaktim olsa araca vakit ayıracağımda bilgisayardan kafamı kaldıramıyorum ki :)
Hasip bey izlenimleriniz gerçekten çok güzel. Kilometresi düşük araçlarda trim sesine gıcık oluyorum. Tabi bu sesleri bulmak için aracı sökmekten de ayrı bir zevk alıyorum. Dediğiniz gibi boş vaktimiz olmadığı gibi uygun bir mekan da bulamıyorum. Tabi tüm bunları yaparken fırsat buldukça amatörce de olsa birilerine faydamız dokunur düşüncesi ile video çekerek yayınlamaya çalışıyorum. Sorunları çözmek ve bunları paylaşmak bambaşka bir duygu. Selamlar.:)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
@barat beyin dediği gibi,kışın soğuktan bu plastik parçalar sertleşip kasılıyor ve aracın içi ısındıkçada tekrar bu parçalar genleşiyor ve ses yapmaya başlıyor...

• Beğen
Tepkiler: b.arat