Opel Astra J'in Artıları Eksileri

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra J'in Artıları Eksileri

A14NET link' Alıntı:
Sadece bilgi için yazıyorum. 1,4TSI 122 de kompresör yok, sade turbo. Çeşitli zamanlarda kullanılan diğer versiyonlarda 140 (golf5), 150 (tiguan), 160 (golf6), 170 (golf5 gt) ise hem turbu hem kompresör var ve gerçek TSI bunlardır. Mesela Audi A3 te kullandığı 125 lik TSI a TFSI diyorki, doğrusuda bu. Bu motor turbo FSI motordur TSI değil. Ama VW pazarlama stratejisi olarak buna da TSI diyor, kandırıyor.

Ama TFSI eski 1.6 115Hp lik direkt enjeksiyonlu (FSI) bloğun küçültülmüşü değil; yeni bir direkt enjeksiyonlu turbo diye biliyorum yanılıyor muyum?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Sadece bilgi için yazıyorum. 1,4TSI 122 de kompresör yok, sade turbo. Çeşitli zamanlarda kullanılan diğer versiyonlarda 140 (golf5), 150 (tiguan), 160 (golf6), 170 (golf5 gt) ise hem turbu hem kompresör var ve gerçek TSI bunlardır. Mesela Audi A3 te kullandığı 125 lik TSI a TFSI diyorki, doğrusuda bu. Bu motor turbo FSI motordur TSI değil. Ama VW pazarlama stratejisi olarak buna da TSI diyor, kandırıyor.
bunu bende çok duydum ama emin olamadım herkes böyle diyor ama vw sitesi bu farkı göstermemiş dediğiniz gibi kandırıyor olabilir opelin aktarma kayıpları olabilir 2 aracı birde dyno ya sokup karşılaştırmak lazım lastiklere ulaşan güçleri görmek için çünkü 125 lik tsi leon daki 9.9 olması lazım golfteki 9.5 rocco da da 9.7 arada kütlelerde çok fark yok aktarma organları bu farkları açıklayabilir

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar araclar wv ,opel olarak 1.4 turbolar olarak güç aktarmada fark olabilir belki ama astra turbo golf tsi dan az yakıyor
eskiden beri opel 2 kademeli gaz pedalı kullanırdı amaç ekonomi bence buda çok buyuk fark

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet türkiyede daha çok yakıyor gibi bilinsede her türlü testte astra daha iyi yakıta sahip çıkıyor hatta uçuk gösterilen 1.6t ler bile 1.4 160 lık lardan daha iyi yakıta sahip çıkıyor testlerde hep ama istanbul un rezalet trafiği nedeniyle ve genelde kısa mesafelerde kullanıldığı için yakıt fazla gibi görünüyor tork eğrileri bizde vw lere göre daha geç açıldığı için ama uzun yol ve performanslı kullanımda gm in motorları vw nin tsi larından daha tasarruflu

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ama TFSI eski 1.6 115Hp lik direkt enjeksiyonlu (FSI) bloğun küçültülmüşü değil; yeni bir direkt enjeksiyonlu turbo diye biliyorum yanılıyor muyum?
Evet motor bloğu komple yeni. 1,6FSI ile 1,4TSI 122 nin hiçbir ortak yanı yok. Sadece mantıken 122 olan turbo bir FSI dir. Kesinlikle TSI değildir.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
evet türkiyede daha çok yakıyor gibi bilinsede her türlü testte astra daha iyi yakıta sahip çıkıyor hatta uçuk gösterilen 1.6t ler bile 1.4 160 lık lardan daha iyi yakıta sahip çıkıyor testlerde hep ama istanbul un rezalet trafiği nedeniyle ve genelde kısa mesafelerde kullanıldığı için yakıt fazla gibi görünüyor tork eğrileri bizde vw lere göre daha geç açıldığı için ama uzun yol ve performanslı kullanımda gm in motorları vw nin tsi larından daha tasarruflu
Bugün Pazar sabah erken kalktım ve otobana çıktım. Araba alındığından beri ilk kez açık yol gördü. Keyifle dilediğimce bastım. Şunu söylemeliyim ki 1,4T motorun bu kadar eğlenceli ve tok olabileceğini hiç düşünmemiştim. Şanzımanda motorla tam bir uyum içersinde. Ayrıca yüksek tork ve torkun bir noktada değilde bir bantta gelmesini doya doya hissettim. Yokuş yukarı düşük devir - yüksek devir aracın toparlaması mükemmel. 5,000d/d den sonra tam gazlı kullanımlarda ilk kez 140Hp yi ve 200Nm yi hissettim. Maşalah beni hiç üzmedi ve ben memnun kaldım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Bugün Pazar sabah erken kalktım ve otobana çıktım. Araba alındığından beri ilk kez açık yol gördü. Keyifle dilediğimce bastım. Şunu söylemeliyim ki 1,4T motorun bu kadar eğlenceli ve tok olabileceğini hiç düşünmemiştim. Şanzımanda motorla tam bir uyum içersinde. Ayrıca yüksek tork ve torkun bir noktada değilde bir bantta gelmesini doya doya hissettim. Yokuş yukarı düşük devir - yüksek devir aracın toparlaması mükemmel. 5,000d/d den sonra tam gazlı kullanımlarda ilk kez 140Hp yi ve 200Nm yi hissettim. Maşalah beni hiç üzmedi ve ben memnun kaldım.

Güle güle kullanın, ben de uzun süre ş.içi lullandıktan sonra ilk uzun yolumda 140Hp nin tamamını hissetmiştim, özellikle dik yokuş aşağılarda verilen tam gazlarda lunaparklardaki heyecanları yaşamak mümkün :)

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ediyorum. Bayır aşağı tam gaz hiç aklıma gelmedi ama dediğiniz gibi lunapark taki tren tadında olur kesin...  dancee

Rüzgar1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar bende cdti sport beyaz renk aldım henüz 3 günlük inşallah anlattığınız olumsuzluklar nbende olmaz :'(  herkese  keyifli kullanışlar diliyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rüzgar link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar bende cdti sport beyaz renk aldım henüz 3 günlük inşallah anlattığınız olumsuzluklar nbende olmaz :'(  herkese  keyifli kullanışlar diliyorum.
hoşgeldiniz aramıza
merak etmeyin aracınızı keyif ile sürmeye bakın
her problem her araçta olacak diye kaide yok
o yüzden güle güle kullanın aracınızı