Opel Astra Sedan Lpg Taktıran Sorun Yaşasan Varmı ?

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar elimdeki 2008 model 1.6 26binde opel astra sedan aracıma lpg taktırmak istiyorum kaliteli ve sorunsuz olsun yeter bana astrada en problemsiz kaliteli çalışan lpg kiti nedir arkadaşlar ve ya kullanan ve memnun kalan arkadaşlar görüşlerini bildirirse sevinirim prins ve brc arasında kaldım gibi başka önerebileceğiniz marka varsa çok iyi olur bir karar vermem lazım artık maddiyat önemli değil benim için kaliteli ve problemsiz olsun yeter benim için teşekkürler.
Şunuda ekleyim arkadaşlar çeşitli forumlarda edindiğim bilgilere göre brcden baya bir muzdarip arkadaşlar var prins için ne diyorsunuz arkadaşlar kesin karar vermem lazım artık.

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle merhaba. şu son zamlardan sonra ciddi biçimde taktırmaya karar vermiştim ve ben de sizin gibi tereddütlü bir yaklaşımla araştırmaya başladım. opel in taktığı landirenzo yu garanti için düşünmeme rağmen garanti bitiminden sonrası için ne olur diye bilemediğim ve lpg için aklımda tereddütlerim olduğu için ayrıca opel takıyor diye illa ki en iyisi olmak zorunda değil (ticari kaygılarından dolayıdır) düşüncesiyle garantiyi düşünmeden madem bişey yaptırıyoruz en iyisi olsun mantığı ile bende prince taktırdım.yaklaşık 3 hafta kadar oldu taktıralı ve yaklaşık 7 ay daha var garantimin bitmesine. şu an için çok şükür sorunsuz ve benzin kadar iyi diyebilirim. gaz pedalının yerini keşfettiğimi de söyleyebilirim mesela sağ baştakiymiş ;) bence hiç düşünmeden prince taktırın, tavsiye ederim. bir de teleflex gfi diye bişey varmış biraz ucundan araştırmıştım manifoldu delmediklerin falan bahsediyorlardı ama sanırım bayiilik ağı pek yaygın değil ve birazda pahalı bir sistem. prince neredeyse her ilde var ve kullanımı da çok yaygın. aracıma taktırırken dükkanın sahibi benden bir gün önce CLS320 ye montaj yaptıklarından bahsediyordu. takan usta da enjektörlerin 700.000 km garantisi olduğundan, benzin hangi basınçta püskürtüyorsa bunlarda aynı olacağını ve devir saatinin sonuna kadar lpg yi göndereceğinden ve enjektörlerin mercedes ve bmw ye benzin enjektörü üreten firmanın lpg enjektörleri olduğundan bahsediyordu. bu yüzden de sanırım hep bir kalitenin üzerinde araçlarda montajı yapılıyor. bunun dışında teslim almaya gittiğimde cherokee jip, honda accord ve bmw 5.20 ye montaj yaptıklarına da şahit oldum. bana sorarsanız gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz.(montajı yaptıracağınız yeri mutlaka iyi seçin ve referans alın çok önemli) biraz uzun oldu sanırım ama umarım bir nebze olsa da yardımım dokunabilmiştir. sizin için hayırlısı olsun inşallah...

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle merhaba. şu son zamlardan sonra ciddi biçimde taktırmaya karar vermiştim ve ben de sizin gibi tereddütlü bir yaklaşımla araştırmaya başladım. opel in taktığı landirenzo yu garanti için düşünmeme rağmen garanti bitiminden sonrası için ne olur diye bilemediğim ve lpg için aklımda tereddütlerim olduğu için ayrıca opel takıyor diye illa ki en iyisi olmak zorunda değil (ticari kaygılarından dolayıdır) düşüncesiyle garantiyi düşünmeden madem bişey yaptırıyoruz en iyisi olsun mantığı ile bende prince taktırdım.yaklaşık 3 hafta kadar oldu taktıralı ve yaklaşık 7 ay daha var garantimin bitmesine. şu an için çok şükür sorunsuz ve benzin kadar iyi diyebilirim. gaz pedalının yerini keşfettiğimi de söyleyebilirim mesela sağ baştakiymiş ;) bence hiç düşünmeden prince taktırın, tavsiye ederim. bir de teleflex gfi diye bişey varmış biraz ucundan araştırmıştım manifoldu delmediklerin falan bahsediyorlardı ama sanırım bayiilik ağı pek yaygın değil ve birazda pahalı bir sistem. prince neredeyse her ilde var ve kullanımı da çok yaygın. aracıma taktırırken dükkanın sahibi benden bir gün önce CLS320 ye montaj yaptıklarından bahsediyordu. takan usta da enjektörlerin 700.000 km garantisi olduğundan, benzin hangi basınçta püskürtüyorsa bunlarda aynı olacağını ve devir saatinin sonuna kadar lpg yi göndereceğinden ve enjektörlerin mercedes ve bmw ye benzin enjektörü üreten firmanın lpg enjektörleri olduğundan bahsediyordu. bu yüzden de sanırım hep bir kalitenin üzerinde araçlarda montajı yapılıyor. bunun dışında teslim almaya gittiğimde cherokee jip, honda accord ve bmw 5.20 ye montaj yaptıklarına da şahit oldum. bana sorarsanız gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz.(montajı yaptıracağınız yeri mutlaka iyi seçin ve referans alın çok önemli) biraz uzun oldu sanırım ama umarım bir nebze olsa da yardımım dokunabilmiştir. sizin için hayırlısı olsun inşallah...

Çok teşekkür ederim sonunda galiba prince taktıracam lpgyi en çok kullanan sürücüler taksiciler hangi taksiciye sorcam prinsi öneriyor istanbulda zaten iki tane bayisi var biri maslak biri bostancı sanayinde pek yaygın servis ağı yok bostancıyı araştırıp orada taktırmayı düşünüyorum baya büyük bir sanayi çünkü umarım bir aksilik çıkmaz. Peki siz kaça taktırdınız hocam.

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker taktirdim memnun degilim kolay kolay ayar tutmuyor

ferhil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktirdim evet 10 aydir kullaniyorum astra sedan aracim hic sorun yok kit brc brc derim sorarsaniz...

kemalcardak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yaklasık iki senedir benzinde biniyordum, dayanamadım bir ay önce brc takdırdım şuna kadar sorun yaşamadım.2A Mühendislik firmaları gayet uygun bir şekilde brc takıyorlar taysiye ederim.

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim sonunda galiba prince taktıracam lpgyi en çok kullanan sürücüler taksiciler hangi taksiciye sorcam prinsi öneriyor istanbulda zaten iki tane bayisi var biri maslak biri bostancı sanayinde pek yaygın servis ağı yok bostancıyı araştırıp orada taktırmayı düşünüyorum baya büyük bir sanayi çünkü umarım bir aksilik çıkmaz. Peki siz kaça taktırdınız hocam.
2.300 TL / 10 ay şeklinde taktırdım. ruhsata işlemesi falan derken 300 TL ye yakın masrafı oldu. bu arada sizin de daha ilk muayeneniz gelmedi sanırım TÜV de egzos muayenesi de istemişler benim kayınpederden(izin sorunum olduğu için işlemlerini yaptırdı, sağolsun) ama araç daha 18 aylık olduğundan ve ilk muayenesine daha 18 ay olduğundan( rutin muayane olmayıp araca takılan ekstranın, lpg kontrolü olduğundan)ayrıca egzos muayene ücreti ödemeyin. şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracıma akiter taktırdır memnumum ama en kaliteli tüpler teleflex ve prınce dir iyi usta montajlarsa tabi benim atikerimin çalısmasından kötü çalışan princelerde biliyoruz usta iyiyse araba yeniyse paranda varsa teleflex yada prınce derim
ama buldun ustayı atiker takarım sıkıntı olmaz dedi emin ol olmaz 5000km den gidiyorum 5-6 ay oldu hiç sıkıntı yaşatmadı bana

gokoguz7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 astra classic 1.6 arabama prins taktırdım menmunum sorun yok