Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla insallah oyledir. açma dügmesine basınca seriye takıyor zank! zank! zank! diye pespese 3 acma sesi geliyor. Sonra acıyorum ama kapatabilene askolsun. Alırken arabada en tereddüt ettiğim sey bu anahtarsız acma sistemiydi ve üzülerek görüyorum ki yanılmamışım. Vakit yok servise gidemiyorum...

Onun aslında basit bir ayarı olduğunu duydum ben, mevcut mekanizmayı değiştirmeden, birşeylerini sıkıyorlar mıydı gevşetiyorlar mıydı bak orasını hatırlayamadım. Hatta bu forumda konuşulmuştu çözümü, biraz araştırayım, bulursam eklerim başlığın linkini.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla insallah oyledir. açma dügmesine basınca seriye takıyor zank! zank! zank! diye pespese 3 acma sesi geliyor. Sonra acıyorum ama kapatabilene askolsun. Alırken arabada en tereddüt ettiğim sey bu anahtarsız acma sistemiydi ve üzülerek görüyorum ki yanılmamışım. Vakit yok servise gidemiyorum...

Onun aslında basit bir ayarı olduğunu duydum ben, mevcut mekanizmayı değiştirmeden, birşeylerini sıkıyorlar mıydı gevşetiyorlar mıydı bak orasını hatırlayamadım. Hatta bu forumda konuşulmuştu çözümü, biraz araştırayım, bulursam eklerim başlığın linkini.

Buldum :D
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=64385

speed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil yardiimm

arkadaşlar bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum aracimi 2009 kasimda ekcandan 0 aldim. Birkaç zamandir aracin tavaninda boya dalgalanmalari olduğunu fark ettim. Bu gün gittiğim oto yikamaci eleman abi senin tavanda problem var dedi. Bazi bölgelerde beyazlanmalar olmuş. Benki kuş pisliğine bile dikkat ederim. Ama tavanimda hafif beyazliklar oluşmaya başlamiş. Servise gitsem eminim sadece tavani boyarlar. Bu konuda fikri veya daha önce yaşamiş arkadaşlardan yardim istiyorum. üzgünüm opelden hiç böyle birşey beklemezdim. Daha arac 13 aylik.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com

muhlis504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil yardiimm

arkadaşlar bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum aracimi 2009 kasimda ekcandan 0 aldim. Birkaç zamandir aracin tavaninda boya dalgalanmalari olduğunu fark ettim. Bu gün gittiğim oto yikamaci eleman abi senin tavanda problem var dedi. Bazi bölgelerde beyazlanmalar olmuş. Benki kuş pisliğine bile dikkat ederim. Ama tavanimda hafif beyazliklar oluşmaya başlamiş. Servise gitsem eminim sadece tavani boyarlar. Bu konuda fikri veya daha önce yaşamiş arkadaşlardan yardim istiyorum. üzgünüm opelden hiç böyle birşey beklemezdim. Daha arac 13 aylik.

Aracın garantisi varken bence boyattirin olsa cepten para çıkmayacak

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil yardiimm

Hocam boya koruma veya cila gibi bir uygulama yapıldı mı hiç? Yapılmışsa onun kalıntısı olabilir. Kimi cilaların etkisi geçerken lekelenme yaptığını duymuştum.

speed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün opel servisinden önce ford otosanda bir tanıdığım vardı ona gösterdim aracı. Sıfır araçlarda uygulanan mumlama olayı (yani araç nakliye esnasında hasar görmemesi amacıyla yapılan uygulama) sonrasında sökülen bantların iziymiş. Normalde bantlar söküldükten sonra özel bir madde ile yıkanıyormuş araç. Ya yıkamadılar yada uyduruk yaptalar. neyse sorun boyada değilmiş.ben fark edemedim boyada sorun var zannettim. Boya koruma yaptırıcam otokingde ondan sonra düzelir dediler bakalım görücez ama şunu söyliyeyim araçta boya sorunu olduğu zaman fabrika sadece boya yapıyor. Başka hiç bir sey yapmıyorlar. Tabi boya yapılınca arabanın değeri yüzde 24 düşüyormuş. 40bin lira verdiğim aracımı neden boyatayım ki. Neyse korktuğum başıma gelmedi acayip rahatladım bildiğiniz gibi değil. İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanın tavanında da parmak ucu kadar bi zedelenme var. bir ağacın altında beklerken reçinesi damlamış şeffaf renkte olduğunda fark etmemişim. servise gittim tavanın tamamı boyanacak dediler. parmak ucu kadar yer için boyatıp da aracın orjinalliğini bozmaya gerek yok. tabi dikkat ediyorum