Opel Astra Sente Ayarı

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- diş sente çekiş düşüşü dolyaısı ile yakıt artışı yapar
2- bir diş sente avans vuruntusu gibi ses yapar

zaten olay söyle başladı, ben aracımı 2012 haziran ayında aldım ve LPG fiyatı 2 tl iken kakıt tankını fulledim daha sonra otobandan izmir havaalanına oradan gaziemire tekrar Aydına geri dondüm yaklaşık toplam 245 km yol yaptım deriye döndüğümde hemen tekrar gaz aldım yakıt tankını aynı fiyattan fulledim tam tamına 26 tl lik gaz aldı yani aracım toplamda 245 km yaptım. ve aracımda sorun yokdu. Daha sonra bir arkadaş kafamı karıştırdı Kadir dedi sen bu arabayı 2. el aldın triger kayışını yağını suyunu kontrol ettirdinmi? birde triger kayışını değiştirt ve km yaz aklın takılı kalmasın baktım arkadaş doğru söylüyor triger kayışını değiştirttim ve olay ondan sonra başladı tabi ben farkında değilim sonra aynı arkadaş müddet sonra senin araban sibop vuruyor bir sorun var dedi aynı tamirciye gittim sibop ayarına bakarız halederiz dedi daha sonra opel servisine gittim o da bu araçlarda sibop ayarı olmaz sibopları kendisi ayarlar dedi ondan sonra o tamirciden uzaklaştım. Hastaneden bir arkadaın tamircisine gittik durumu hizah ettim ve triger kayışının olduğu yeri açtı bişeyler yaptı ayar filan daha sonra o vuruntu sesi aynı dizel araba çalışması gibi o ses çok çok bariz kayboldu. Herkezin dediği bu aracın çok çok az yakması gerekir senin araba benzinle eşit yakıyor diyordu. şehir içinde 30 tl lik tüp ile 77 km gidiyordum sente ayarını ve lpg ayarlarını dün yaptırdım içinde LPG vardı lpg komple gitti benzin ile LPG ciye gittim bugün denemek için 10 tl lik lpg aldım 4.060 lt aldı 2.460 tl den 10 tl lik tüp bakalım kaç km götüredek beni.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
zaten olay söyle başladı, ben aracımı 2012 haziran ayında aldım ve LPG fiyatı 2 tl iken kakıt tankını fulledim daha sonra otobandan izmir havaalanına oradan gaziemire tekrar Aydına geri dondüm yaklaşık toplam 245 km yol yaptım deriye döndüğümde hemen tekrar gaz aldım yakıt tankını aynı fiyattan fulledim tam tamına 26 tl lik gaz aldı yani aracım toplamda 245 km yaptım. ve aracımda sorun yokdu. Daha sonra bir arkadaş kafamı karıştırdı Kadir dedi sen bu arabayı 2. el aldın triger kayışını yağını suyunu kontrol ettirdinmi? birde triger kayışını değiştirt ve km yaz aklın takılı kalmasın baktım arkadaş doğru söylüyor triger kayışını değiştirttim ve olay ondan sonra başladı tabi ben farkında değilim sonra aynı arkadaş müddet sonra senin araban sibop vuruyor bir sorun var dedi aynı tamirciye gittim sibop ayarına bakarız halederiz dedi daha sonra opel servisine gittim o da bu araçlarda sibop ayarı olmaz sibopları kendisi ayarlar dedi ondan sonra o tamirciden uzaklaştım. Hastaneden bir arkadaın tamircisine gittik durumu hizah ettim ve triger kayışının olduğu yeri açtı bişeyler yaptı ayar filan daha sonra o vuruntu sesi aynı dizel araba çalışması gibi o ses çok çok bariz kayboldu. Herkezin dediği bu aracın çok çok az yakması gerekir senin araba benzinle eşit yakıyor diyordu. şehir içinde 30 tl lik tüp ile 77 km gidiyordum sente ayarını ve lpg ayarlarını dün yaptırdım içinde LPG vardı lpg komple gitti benzin ile LPG ciye gittim bugün denemek için 10 tl lik lpg aldım 4.060 lt aldı 2.460 tl den 10 tl lik tüp bakalım kaç km götüredek beni.

Bu işin nereye gideceğini sabırsız bir şekilde beklemekteyim ulan şehir için 0.40 kr yakıyorum...

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bekliyorum valla Nadir arkadaş durum ne olacak, yarın bol bol gezecem arabayla şehir içinde eğer 40 - 45 km arası giderse çok süper diyecem inşallah 40 ları görürüz senin fikrin ne??

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bende bekliyorum valla Nadir arkadaş durum ne olacak, yarın bol bol gezecem arabayla şehir içinde eğer 40 - 45 km arası giderse çok süper diyecem inşallah 40 ları görürüz senin fikrin ne??

Bilemiyorum ki... ben daha 20 TL gaz ile şehir içinde 55 KM görmediğim için :) bir şey diyemiyorum...

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işin nereye gideceğini sabırsız bir şekilde beklemekteyim ulan şehir için 0.40 kr yakıyorum...

Slm Nadir arkadaş, 10 tl lik lpg ile şehir içinde 38km yol yaptım tüp komple bitti, ama cumartesi günü gece 70 tl lik full depo LPG aldım depo komple doştu, 4 kilometresini Aydın içinde arkadaşları toparlamak için harcadım daha sonra Aydından Bodrum Güllük - Güllük Aydın arası 273 km yol yaptım ama Aydına girdiğimde evin önünde LPG ışığının 1 tane yeşil yanıyordu bu demek oluyorki arabamda 25 tl lik daha LPG var daha önceki ölcümlerimde 1 yelil ve kırmızıda 60 km yol yapıyorum şehir içinde bunları komple toplarsak 273 + 60 = 333 km yol yapar 70 tl lik lpg ile sonuç olarak 2.10 krş yakıyor km de ama 1 yeşil ve kırmızı ile uzun yolda 90 km den aşağı gitmez ortalamada, eğer bir kople bitirmek için komple yol gitseydim 273 + 90= 1.92 krş yakacak yuvarlak ortalama bu. Cumartesi günü almış olduğum 70 tl lik LPG nin tam olarak bitmesini bekliyeceğim bakalım en son kaç km yol yapmış olacaz..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim araçta da mı kayık bir şeyler var acep?

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar 03/03/2013 tarihinde almış oldum 70 tl lik LPG yi bugün bitirdim hemen istatistiğini vereyim bakalım çokmu yoksa azmı yakmış hepberaber paylaşalım bilgilenelim;
70 tl ye 28,450 Lt LPG aldım litre fiyatı 2,460 tl den 325 km yol yaptım bu kilometrenin tam olarak 273 km şehirler arası 52 km si şehir içi.
70000:325= kilometrede 215 tl yapılyor, 100 km deki yakıtı 11,5 lt geliyor sizce yakıt durumu nasıl.